Deti vytvorili skvelú atmosféru, užili si hetrik Paršina i Riečického nulu

PRIDANÉ: 2.3.2023

Forma „oceliarov“ s blížiacim sa štartom play-off utešene graduje. Presvedčivé víťazstvo 5:0 v dohrávanom súboji 26. kola proti Prešovu predstavuje už šieste ohnivko víťaznej reťaze a v tabuľke razom strácame na vedúci Slovan iba tri body.

Po rozbehovej prvej tretine rozjasal vyše štyri tisícky divákov v Steel aréne v 27. minúte Marek Slovák a v priebehu nasledujúcich piatich minút podporili gólový uragán Košíc Denis Paršin, Patrik Lamper a opäť Denis. Tridsaťsedemročný rodák z Rybinska potom v tretej tretine skompletizoval svoj hetrik a stal sa už štvrtým hráčom HC, ktorému sa to v tejto sezóne podarilo (predtým sa podobne blysli Marek Bartánus, Brett Pollock a Hunter Fejes.)

„Odohrali sme veľmi dobrý zápas a som rád, že pokračujeme v trende z posledných zápasov. Jasné, že ma potešil aj hetrik, ale hlavné bolo pomôcť tímu k víťazstvu. Sme na dobrej ceste, ale pred nami je stále veľa práce a musíme v nej pokračovať,“ usmieval sa po vydarenom výkone D. Paršin.

Status víťazného gólu patril Marekovi Slovákovi, ktorý bol prvým pokoriteľom brankár Eugena Rabčana.

„Na Prešov sme sa dobre pripravili. Vedeli sme, o čo hrajú. Aj my však máme veľkú motiváciu skončiť čo najvyššie a som rád, že sme tento zápas zvládli výborne. V prvej tretine mal súper dobrú pasáž, ale druhá tretina rozhodla o všetkom,“ skonštatoval spokojným hlasom Marek, na ktorého nadviazal ďalší z hrdinov stredajšieho stretnutia – brankár Dominik Riečický. 30-ročný Košičan zneškodnil všetkých 23 striel a vychytal svoje druhé čisté konto v rade, celkovo tretie v sezóne. „Vedeli sme, že to nebude nič ľahké. Prešovu ide o prežitie, ale zvládli sme to. Hlavne v prvej tretine mali pár prečíslení a boli nebezpeční. Som rád, že som pomohol tímu ku trom bodom a nula vždy poteší. Mám ich dokonca dve v rade a to psychicky iba pomôže.“

Triumf o päť gólov vyznieva v konečnom dôsledku presvedčivo, no ako upozornil tréner Dan Ceman, „konečný výsledok neodzrkadľuje samotný zápas. V prvej tretine hral súper veľmi organizovaný a dobrý hokej. Bolo to vyrovnané a Prešov potvrdil dobrú hru z predošlých zápasov. Vedeli sme, že to bude náročné a musíme byť na puku. V poslednom vzájomnom zápase u nich sa nám to nedarilo a ich nebezpeční hráči nás potrestali. Teraz nám pomohol prvý gól, po ktorom prišlo rýchlo trestné strieľanie a oni to už museli otvoriť. Potom sa nám hralo lepšie a pridali sme ďalšie góly. Musím však pochváliť Prešov za naozaj dobrý hokej. My sa pochopiteľne tešíme z víťaznej série a takto musíme pokračovať.“

Vydarený výkon korunovaný piatimi gólmi i Riečického nulou podčiarkol výbornú náladu, ktorá v stredu v Steel aréne panovala. Výraznou mierou k nej prispeli stovky detí z materských i základných škôl z Košíc a okolia.

„Som rád, že sú takéto akcie. Takto uprostred týždňa by asi veľa ľudí neprišlo. Aj naposledy proti Zámkom boli firmy, teraz sme tu mali úžasné deti. Kričali, vytvorili super atmosféru a všetci sme si to spoločne užili,“ ocenil nasadenie detí na tribúnach útočník Marek Slovák.

Počas šesťzápasovej víťaznej série nastrieľali naši chlapci 27 gólov a aktuálna forma sa dá pokojne označiť ako doposiaľ najlepšia v sezóne.

„Forma je fajn, ale stále sa dá na niečom pracovať. Musíme sa kvalitne pripraviť na play-off a nepoľaviť. Stále je tu aj šanca na prvé miesto a kým bude živá, budeme bojovať,“ zdôraznil Riečický a Slovák dodal. „Svoju tvár sme hľadali postupne, ale teraz produkujeme výborný hokej. Dôležité je pripraviť sa na play-off a základnú časť ukončiť na víťaznej vlne. Súčasnú sériu nepreceňujeme, ale tešíme sa z nej. Práve po prehre v Prešove sme si povedali, že takto by sme sa ďaleko nedostali. Odvtedy je to oveľa lepšie.“

Šancu na predĺženie víťaznej série na sedem zápasov dostanú naši chlapci najbližšie v piatok, keď privítame v Steel aréne Spišskú Novú Ves. Pôjde zároveň o posledný domáci duel základnej časti.