Dnes v Trenčíne, v nedeľu doma proti bystrickým Baranom!

PRIDANÉ: 25.10.2019

Oceliari zabojujú o ďalšie dôležité body - v atraktívnych zápasoch proti Dukle Trenčín a Banskej Bystrici. V piatok vycestujú pod hrad Matúša Čáka a o dva dni neskôr nastúpia v šlágri kola, keď na domácom ľade privítajú hokejistov Banskej Bystrice. Začiatok nedeľňajšieho domáceho stretnutia ja naplánovaný na 18:00!

Minuloročný majster vstúpil do novej sezóny Tipsport ligy opäť tou správnou nohou. Po 14 odohraných zápasoch majú Barani na svojom konte už 32 bodov a pred druhým Zvolenom si vytvorili dvojbodový náskok. Oceliari strácajú na svojho nedeľňajšieho súpera 5 bodov, keď v doterajšom priebehu ligy pozbierali 27 bodov. Trojnásobní šampióni spod Urpína naposledy dokázali zvíťaziť v Detve, keď domácich hokejistov zdolali hladko 5:1. Do streleckej listiny sa postupne zapísali Hickmott, Lunter, Nemčík a sieť súpera rozvlnil dvakrát aj Fín Jääskeläinen. Košičania sa zároveň pokúsia zlomiť sériu Banskej Bystrice, ktorá v Steel aréne neprehrala v riadnom hracom čase už v šiestich zápasoch po sebe. Naposledy boli Oceliari úspešní doma proti Banskej Bystrici v 13. kole sezóny 2017/2018, keď 20. októbra zdolali svojho protivníka 5:2. V prvom meraní síl týchto dvoch súperov v rámci tejto sezóny ale boli úspešnejší práve hokejisti Košíc, keď z Banskej Bystrice odchádzali s cenným víťazstvom 3:2.

Zverenci Dana Cemana kráľujú celej extralige aj v štatistike úspešnosti presilových hier. Banská Bystrica dokázala využiť až 25 % svojich početných výhod, keď v nich strelila dokopy 15 gólov. Hráčom aktuálneho majstra sa darí aj v oslabeniach, keď spolu ubránili 92,31 % súperových presilových hier.

Lídrom individuálnych štatistík medzi brankármi je kanadský rodák Tyler Beskorowany. 29-ročná opora Baranov drží svoju percentuálnu úspešnosť zásahov po 13 zápasoch na úrovni 93,99 % a jeho gólový priemer má hodnotu 1,69. Lepším v tomto ukazovali je už len Košičan Andrej Košarišťan (1,65) a Slovanista Barry Brust (1,68). Najproduktívnejším Baranom v doterajšom priebehu je jeho krajan Jordan Hickomtt. Rodák z Missionu sa v lete vrátil na Slovensko a urobil dobre. S 19 kanadskými bodmi za 6 gólov a 13 asistencií je na čele produktivity spolu s útočníkom HC Košice Marcelom Haščákom. Svojimi ofenzívnymi schopnosťami sa v tíme Baranov prejavil aj Fín Joona Jääskeläinen. Pre 23-ročného útočníka ide o prvú skúsenosť mimo rodnej krajiny a v drese Baranov sa uviedol 10 gólmi a 6 asistenciami. Medzi obrancami vyniká ďalší 29-ročný Kanaďan - Jordan Southorn. Pre montrealského rodáka ide o druhú sezónu v slovenskej najvyššej súťaži. V 14 odohraných zápasoch strelil 3 góly a pridal k tomu aj 15 asistencií.

Vzájomné zápasy HC Košice a HC'05 iClinic Banská Bystrica z poslednej sezóny:
2018/2019: 1:3, 1:3, 2:3 pp, 3:5, 1:5
(hrubým písmom domáce zápasy Košíc)

Zostava HC'05 iClinic Banská Bystrica z posledného zápasu proti HC 07 WPC Koliba Detva:

Beskorowany – Ďatelinka, Biro, Southorn, Mihálik, Nemčík, Cardwell, Zubák, Fafrák – Hrnka, Šťastný, Lamper – Lunter, Hickmott, Jaaskalainen - Šoltés, Bubela, Hohmann - Kabáč, Gábor, Bartánus

Poďte si užiť šláger 17. kola do Steel arény a povzbuďme spoločne košických hokejistoch v boji o body do tabuľky Tipsport Ligy. Svoje vstupenky si môžete zakúpiť už vopred v sieti www.ticketportal.sk a ušetríte tak nielen čas, ale aj peniaze. KOŠICE DO TOHO!

(ypm)