Do Košíc prichádza Lukáš Vopelka

PRIDANÉ: 15.10.2020

HC Košice sa dohodol na skúšobnom kontrakte s 24-ročným útočným univerzálom schopným hrať na pozícii centra aj krídelníka. Vopelka do metropoly východu smeruje z českého Hradca Králové.

Robustný 186 centrimetrov vysoký a 94 kilogramov vážiaci pravák vyrastal hokejovo v Českých Budejoviciach, no ešte ako 15-ročný odišiel svoj talent rozvíjať do Švédska. V tíme Örebro HK si postupne prešiel mládežníckymi kategóriami do 16, 18 i 20 rokov, pričom práve medzi 20-ročnými zaznamenal aj svoju najproduktívnejšiu sezónu. Vopelka zozbieral počas 31 odohraných stretnutí 36 kanadských bodov, čo ho posunulo do A-tímu Örebro HK. V najvyššej švédskej súťaži odohral dokopy tri zápasy, v žiadnom z nich nebodoval.

Zo Škandinávskej krajiny smeroval Vopelka do Slovana Bratislava, v drese ktorého odohral v KHL 42 zápasov s bilanciou dvoch gólov a štyroch asistencií. V sezóne 2016/2017 hájil na krátky čas aj farby trenčianskej Dukly, aby sa následne vrátil do rodnej krajiny. Tri sezóny strávil v českej extralige, v poslednej zasiahol počas 13 zápasov aj do EBEL ligy. Do Košíc prichádza z východu Česka, naposledy pôsobil v Hradci Králové.

Lukáš Vopelka je strieborným medailistom s výberom Českej republiky na majstrovstvách sveta do 18 rokov z roku 2014.

Jan Šťastný, športový riaditeľ a hlavný tréner A-mužstva: „Vedenie klubu HC Košice sa dohodlo na skúšobnom kontrakte s Lukášom Vopelkom. Od anagažovania si sľubujeme predovšetkým vytvorenie konkurencie pre českých hráčov, ktorých máme v tíme. S ich výkonmi sme v príprave neboli veľmi spokojní a s príchodom Lukáša tak vznikne tlak a boj o miesto v zostave pre zahraničných hráčov. V stretnutí môže nastúpiť iba 7 cudzincov a my ich máme 8. Lukáš má na svoj vek pomerne veľa skúseností, kategóriu dorastu a juniorky odohral vo Švédsku, prešiel všetkými mládežníckými reprezentáciami, zahral si v KHL, EBEL a Českej extralige. Verím, že splní presne to, čo od neho očakávame a v našom drese odohrá kompletný ročník Slovenskej Tipos Extraligy.“