Druhú polovicu základnej časti začneme na Spiši

PRIDANÉ: 19.12.2022

Po reprezentačnej prestávke sa opäť rozbehne extraligový kolotoč. Na programe sú regionálne kolá, kde odohráme zápasy proti trom súperom z východného Slovenska. V tom prvom sa 20. decembra o 18:30 predstavíme na ľade Spišskej Novej Vsi. Proti Spišiakom sme v tejto sezóne odohrali dva zápasy, v ktorých sme si pripísali 5 bodov za dve víťazstvá.

Náš súper zo Spišskej Novej Vsi odohral tento mesiac päť zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísal štyri body. Vyhrať dokázal iba raz, keď si v Dubnici poradil s domácim Trenčínom. Vo všetkých ostatných stretnutiach ťahal za kratší koniec.

Najproduktívnejším hráčom mužstva je slovenský útočník Juraj Majdan. Tridsaťjedenročný krídelník si v 25 zápasoch pripísal na svoje konto 28 bodov, keď strelil 12 gólov a zaznamenal 16 asistencií. O osem bodov menej má kanadský útočník Kale Kerbashian (9+11) a trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára Matej Giľák. Odchovanec spišskonovoveského hokeja má na svojom konte 15 bodov (9+6).

Len pred niekoľkými dňami mužstvo zo Spiša posilnil Oleksii Myklukha. Dvadsaťročný útočník naposledy pôsobil v Nitre, za ktorú v tejto sezóne odohral 20 zápasov, v ktorých si pripísal 6 bodov za dva góly a štyri asistencie.

Posledný zápas:

V poslednom zápase pred reprezentačnou prestávkou sa Spišiaci predstavili v Michalovciach. Po vyrovnanom priebehu, keď oba tímy strelili dva góly sa stretnutie dostalo až do predĺženia. V ňom strelili gól domáci a Rysy tak odchádzali zo Zemplína s jedným bodom. Za hostí sa gólovo presadili Matej Giľák a Kale Kerbashian.

Zostava HK GROTTO Spišská Nová Ves z posledného zápasu proti Michalovciam:

Surák - Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Malina, Ulander, Ordzovenský, Žiak, Groch - B. Rapáč, Nellis, Majdan - Salituro, Kerbashian, Verbeek - Giľák, Vartovník, Vandas - Tomala, Hamráček

Vzájomné zápasy:

10. kolo

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HC Košice 1:2pp (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 22. Štrauch (Ališauskas, Beaudry) – 37. Lamper (Olsson, Deyl), 62. Slovák (Watling, Šedivý)

21. kolo

HC Košice – HK Spišská Nová Ves 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly a asistencie: 8. Leskinen (Šedivý, Romančík), 20. Jääskeläinen (Leskinen, Chovan), 43. Jokeľ (Havrila), 60. Leskinen (Campbell) – 46. Vandas (Ulander)

Postavenie v tabuľke:

Po polovici odohratých zápasoch v základnej časti sa Spišská Nová Ves nachádza na 6. mieste. Na piate Michalovce stráca päť bodov.

Naši Oceliari odohrali v decembri tri zápasy. Dvakrát sme boli úspešní a raz sme ťahali za kratší koniec, keď sme podľahli v domácom prostredí Michalovciam po samostatných nájazdoch. Naposledy sme sa predstavili v Nitre, kde sme po góloch Joonu Jääskeläinena, Jordona SouthornaMareka Slováka vyhrali 3:1. Celkovo sme tak v decembri zatiaľ nazbierali sedem bodov.

Zostava HC Košice z posledného zápasu proti Nitre:

Janus – Olsson, Deyl, Romančík, Southorn, Ferenc, Šedivý, Bartoš – Jääskeläinen, Chovan, Leskinen – Bartánus, Slovák, Parshin – Lamper, Linet, Jokeľ – Tybor, Havrila, Vaculik

Počas reprezentačnej prestávky prišiel do mužstva  útočník Brett Pollock. 26- ročný Kanaďan naposledy pôsobil v KHL, kde hrával za Kunlun Red Star. V 29 zápasoch si na svoje konto pripísal 9 bodov za dva góly a sedem asistencií. Naopak do Kunlunu z nášho tímu odišiel Colin Campbell.

V Tipos extraligovej tabuľke sa momentálne nachádzame na štvrtom mieste. Na tretie Nové Zámky strácame iba jeden bod a navyše máme zápas k dobru.

Zápas si môžete vychutnať na internetovej platforme prostredníctvom Tipsport TV a v televízii na obrazovke SPORT TV.