Druhý súper v CHL: Genève-Servette HC

PRIDANÉ: 1.9.2023

Liga Majstrov sa rozbehla naplno a po úvodnom zápase v Bieli sa oceliari rýchlo presunuli domov, pretože už v sobotu privítame v Steel Aréne tím Genève-Servette, ktorý zdolal vo finále práve Biel v dlhej sedemzápasovej sérii a stal sa švajčiarským majstrom. O prvé body tak zabojujeme doma v sobotu 2.septembra o 18:00. Príďte podporiť našich Oceliarov a pozrieť sa na bývalých hráčov NHL.

Genève-Servette

Založenie: 1905 (najstarší švajčiarsky klub)

Klubové farby: granátová + žltá + biela

Liga: National League, Švajčiarsko

Štadión: Patinoire des Vernets (Kapacita 7135)

Umiestnenie sezóna 2022/2023: 1.miesto

Umiestnenie CHL 2022/2023: -

Hlavný tréner: Jan Cadieux

Top hráči: Sami Vatanen, Theodor Lennstrom, Sakari Manninen, Valterri Filpulla, Teemu Hartikainen, Daniel Winnik, Marco Miranda

Hráči Genève-Servette vstúpili do Ligy Majstrov prekvapujucou prehrou na ľade Innsbrucku keď otvorili skóre a v tretej minúte viedli už 2:0 po góloch HartikainenaPraplana, no potom už skóroval iba rakúsky celok a zdolal nášho súpera presvedčivo 5:2 pričom na 5 gólov stačilo Innsbrucku iba 15 streleckých pokusov.

Švajčiarský majster prišiel pred novou sezónou o Linusa Omarka, no priniesli náhradu v podobe hviezdneho fínskeho reprezentanta Sakariho Manninena, ktorý je olympijským víťazom z Pekingu a dvojnásobným majstrom sveta. Manninen prišiel z AHL, kde v drese Henderson Silver Knights zaznamenal 40 bodov.

V drese najstaršieho švajčiarskeho klubu pokračuje člen Triple Gold Clubu Valterri Filpulla, ktorý odohral v NHL vyše 1000 zápasov a klubovú príslušnosť nezmenil ani jeho spoluhráč z národného tímu Teemu Hartikainen či Kanaďan Daniel Winnik.

Obranu opustil najproduktívnejší obranca uplynulej sezóny NL Henrik Tömmernes, ktorého nahradil jeho nemenej produktívny krajan Theodor Lennström. Najlepším bekom tímu by však naďalej mal byť Fín Sami Vatanen s takmer 500 zápasmi v NHL, ktorému minulú sezónu skomplikovalo zranenie, no napriek tomu v 30 zápasoch získal 27 bodov.

V bráne sa môže Genève-Servette i naďalej spoľahnúť na služby švajčiarskeho reprezentanta Roberta Mayera a Gauthiera Declouxa, ktorý vychytali Ženeve historicky prvý titul v najvyššej súťaži.

Zostava Genève-Servette zo zápasu v Innsbrucku:

Mayer (Descloux) – Lennström, Karrer, Maurer, Vatanen, Le Coultre, Chanton, Guignard, Jacquemet – Winnik, Filppula, Miranda – Pouliot, Richard, Praplan – Rod, Manninen, Hartikainen – Maillard, Jooris, Cavalleri.