EASTERN CUP 2021 je úspešne za nami

PRIDANÉ: 23.8.2021

V dňoch od 19. do 22. augusta sa v Košiciach a Michalovciach uskutočnil kvalitne obsadený medzinárodný turnaj so šiestimi tímami. Okrem hostiteľských Košíc a Michaloviec sa na ňom predstavili tímy zo slovinskej Ľubľany, rakúskeho Klagenfurtu, maďarského Miškovcu a z hlavného mesta pricestoval Slovan. Dohromady sa odohralo deväť stretnutí - päť na Zemplíne a štyri v metropole východu. Každý celok nastúpil na tri stretnutia a rozhodne sa bolo na čo pozerať.

Celkovým víťazom prvého ročníka EASTERN CUP-u sa stal HC Slovan Bratislava. „Belasí" nenašli premožitela, okrem deviatich bodov získali ďalšie dva v doplnkových nájazdoch, a tak si z východného Slovenska odniesli prvú trofej v sezóne 2021/2022. Hráči z hlavného mesta sa prezentovali najlepšou defenzívou, keď inkasovali len trikrát, a tak sa zaslúžene najužitočnejším hráčom celého turnaja stal lotyšský brankár Kristers Gudlevskis. Touto cestou by sme nášmu najväčšiemu rivalovi chceli pogratulovať k turnajovému víťazstvu.

Len o bod menej získala HK SŽ Olimpija Ljubljana, ktorá nám ukázala, aký progres za posledné roky zaznamenal slovinský hokej. Mužstvo zložené prevežne z domácich hráčov bude v tomto ročníku premiérovo hrávať nadnárodnú ICEHL a ak sa „železničiarom" podarí nadviazať na tieto výkony, určite budú poriadne „miešať kartami".

Stupne víťazov doplnili „líšky". HK Dukla Ingema Michalovce predviedla svoju útočnú silu, keď jej hokejisti rozvlinili sieť súpera až trinásťkrát, čo predstavuje priemer vyše štyroch gólov na jeden zápas. Naplno tak ukázali, aký štýl hry od nich môžeme očakávať aj v Tipos extralige. Rýchly, agresívny a ofenzívny hokej vo vysokom tempe. To je rukopis fínskeho trénera Tomeka Valtonena, ktorý môže byť spokojný s výkonom svojich zverencov. V neposlednom by sme ešte Michalovčanom chceli poďakovať za spoluorganizáciu tohto unikátneho podujatia.

S jednou výhrou a dvoma prehrami ukončili turnaj HC Košice. Naši chlapci sa trápili prevažne s disciplínou a v dvoch zápasoch aj s efektivitou v zakončení. Tréneri vedia veľmi dobre na čom je ešte potrebné popracovať, no počas troch zápasov bolo vidieť, kam sa chceme uberať a taktiež nás môže tešiť herný progres nášho tímu. Ten sme si mohli všimnúť najmä v dueli proti „ľadovým medveďom", ale i proti Slovanu, ktorému sme boli viac než vyrovnaným súperom.

Bez jedinej výhry ostal DVTK Jegesmedvék Miskolc KAC Klagenfurt. Tieto dva tímy výrazne zaostávali v každom stretnutí, o čom svedčí aj ich celkové skóre 6:15, resp. 4:15. Dva najhoršie útoky i obrany. Takýto výsledok im určite nevyčaroval úsmev na tvári, preto ešte majú čo robiť do začiatku svojich líg.

Na záver by sme chceli poďakovať všetkým organizátorom, usporiadateľom, časomeračom, zdravotníkom, fanúšikom, realizačným tímom i hráčom za to, že sa EASTERN CUP-u zúčastnili a pričinili sa o jeho hladký priebeh. Ďakujeme!