Február odštartujeme doma proti Banskej Bystrici

PRIDANÉ: 1.2.2024

Prvý februárový víkend nám prinesie domáci dvojzápas. V tom prvom v piatok 02. februára o 18:00 privítame na ľade v Steel Aréne súpera z Banskej Bystrice. Nedeľný súboj prinesie šláger proti Popradu.

Vstupenky na obe stretnutia TU.

HC ´05 Banská Bystrica

V mužstve baranov nastalo v januári niekoľko zmien. Tím sa rozlúčil so zámorskými hráčmi Bode WildeLuke Adam. Včera oznámil klub aj odchod českého obrancu Petra Senkeříka do Třinca.

Vrámci výmeny s Popradom sa porúčal Filip Belányi a pod Urpín prišiel Eugen Rabčan. V prvom mesiaci tohto roku tím angažoval Chrisa Langkowa, ktorý začal sezónu vo Zvolene.

Z posledných piatich stretnutí bodovali Bystričania dvakrát, a to po víťazstvách doma proti Spišskej Nove Vsi a v Nitre. Naposledy sa v nedeľu predstavili v Trenčíne, kde nedokázali skórovať a prehrali 0:3.

Najproduktívnejšími hráčmi mužstva sú z krajiny javorových listov. Bývalý zvolenský hráč Carter Turnbull nazbieral najviac bodov a v priemere má 1,39 bodu na zápas 43B (19G-24A). Zároveň je aj najlepším strelcom mužstva. O dva body menej má Marcus Vela 41B (17G-24A). Trojicu najproduktívnejších hráčov uzatvára  Mathew Wilkins 38B (13G-25A).

Zo Slovákov má najviac bodov obranca Patrik Bačik 23B (6G-17A).

Banská Bystrica je tretím najlepším tímom v oslabeniach. Túto štatistiku vedú naši oceliari.

Zaujímavosť: Útočník Marcus Vela dostal v prebiehajúcej sezóne spomedzi všetkých hráčov Tipos extraligy najviac trestných minút v jednom zápase (50).

Posledný zápas:

HK Dukla Trenčín - HC ‘05 Banská Bystrica 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly a asistencie: 3. Ahl (Kielb, Giľák), 57. Charbonneau (D. Hudec, Eriksson Immo), 59. Baláž

Zostava z posledného zápasu:

Belányi (Krošelj) – Bačík, Šenkeřík, Hora, D. Stránský, Ďatelinka, Luža, Žabka – Wilkins, Langkow, Turnbull – Gašpar, Bíreš, Matoušek – Petriska, Faith, Výhonský – Macek, A. Stránský, Štrauch

Postavenie v tabuľke: 6. miesto (61b)

Vzájomné zápasy Tipos extraliga 2023/2024:

HC Košice - HC '05 Banská Bystrica 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Góly a asistencie: 2. Krivošík (Pollock, Berger), 11. Jääskeläinen (Deyl, Bartoš), 23. Jääskeläinen (Lamper), 31. Breton (Fejes, Bartánus), 37. Breton (Jääskeläinen, Lamper) - 10. Vela (Stránsky)

HC '05 Banská Bystrica – HC Košice 3:2sn (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 3. R. Faith (Hora, Bačík), 58. Žitný (Vela, Adam), 65. rozh. nájazd Gašpar – 16. Fejes (Pollock), 42. Pollock (Jääskeläinen)

HC ´05 Banská Bystrica - HC Košice 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly a asistencie: 1. Petriska (D. Stránsky, R. Faith), 55. Bačík (Gašpar) - 51. Breton (Berger)

HC Košice

Oceliari mali úspešný šesťbodový víkend, keď vyhrali v Trenčíne a doma proti Humennému. Včerajšia dohrávka 33. kola im však nevyšla a v Michalovciach prehrali 0:3. Košiciam ale chýbalo niekoľko hráčov zo základnej zostavy a šancu dostali iní hráči. Premiéru v košickom drese zažili Tobias FaithMartin Semaňák.

Darilo sa Hunterovi Fejesovi, ktorý počas posledného víkendu strelil 3 góly a jedenkrát asistoval. Stále je našim najproduktívnejším hráčom a najlepším strelcom 40B (20G-20A). Druhý v produktivite, obranca  Alex Breton, získal 34B (12G-22A). Kanaďan Brett Pollock má o bod menej ako jeho krajan Breton 33B (15G-18A).

Najproduktívnejší Slovák je kapitán Michal Chovan 16B (3G-13A).

V našom tíme sa nachádza niekoľko hráčov s banskobystrickou minulosťou. Okrem odchovancov Patrika Lampera, Tomáša ZigaMária Luntera si dres nášho najbližšieho súpera obliekali Alex Breton, Vladimír Mihalik, Joona Jääskeläinen, Chase Berger a Marek Bartánus. Niekoľko stretnutí odohrali Eduard Šimun (18) a Marek Slovák (5). V Banskej Bystrici pôsobil aj tréner Dan Ceman.

Posledný zápas:

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 13. Wilkins (Newton), 33. Bindulis (Daugavinš, Santos), 41. Santos (Bindulis, Newton)

Zostava z posledného zápasu:

Riečický (Janus) - Olsson, Breton, A. Bartoš, Zech, Dravecký, Šedivý - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Lunter, Berger, Chovan - Rogoň, Slovák, Jokeľ - Bačo, Havrila, T. Faith

Postavenie v tabuľke: 3. miesto (69b)

Najbližší program Oceliarov:

Nedeľa 04.02.2024 o 17:00 HC Košice vs. HK Poprad – vstupenky TU