Finále Tatranského pohára prinesie tradičné derby

PRIDANÉ: 20.8.2023

Po semifinálovom víťazstve proti fínskemu celku SaiPa Lappeenranta nás dnes čaká finále 76.ročníka Tatranského pohára. Na ceste za našou jedenástou trofejou z tohto turnaja nám bude stáť domáci HK Poprad a finálový súboj tak od 19:30 prinesie atraktívny súboj dvoch odvekých rivalov.

Semifinále Tatranského pohára prinieslo tieto výsledky:

SaiPa Lappeenranta – HC Košice 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Góly: 36. Kivenmäki (Vainikainen, Helewka), 52. Hokkanen – 16. Zech (M. Chovan), 18. M. Lunter (Bartánus, Breton), 48. Fejes (Olsson)

SaiPa Lappeenranta: Lukáš – Anttalainen, Viitasalo, Rajaniemi, Moro, Trejbal, Airola, Hietala – Tammela, Kalapudas, Oden – Kivenmäki, Helewka, Morand – Appelgren, Siikonen (C), Ojatakanen – Vainikainen, Hokkanen, Lipiäinen – Ruusunen

HC Košice: Janus – Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Šedivý, A. Bartoš, V. Dravecký ml. – Fejes, Berger, Pollock – M. Lunter, M. Chovan (C), Krivošík – Jääskeläinen, Zigo, Bartánus – Rogoň, Havrila, Lamper – Jokeľ

HK Poprad – HC Oceláři Třinec 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Góly: 1. Drgoň (Kotvan, Svitana), 46. Záborský (Betker), 50. Gerlach (Coulter), 58. Mlynarovič (Kukuča)

HK Poprad: Rabčan – McFadden, Drgoň, Kotvan, Betker, Brejčák, Turan, Česánek – Záborský, Coulter, Gerlach – Dmowski, Beaudoin, Straka – Šotek, Suchý, Svitana – Urbánek, Mlynarovič, Kukuča – Jendek

HC Oceláři Třinec: Mazanec – Nedomlel, Marinčin, Jeřábek, Kundrátek, Polášek, Havránek – Daňo, Vrána, M. Růžička – Pánik, Sikora, Hudáček – Patrik Hrehorčák, Miloš Roman, Voženílek – V. Dravecký st., Čacho, Kurovský

V Poprade po vypadnutí v predkole play-off proti Nitre nastalo zemetrasenie a tak sa novým trénerom celku spod Tatier stal Aleš Totter, ktorý prišiel z Prostějova, kde na tejto pozícii pôsobil uplynulé 2 sezóny.

Strážcom troch žrdí bude Eugen Rabčan, ktorý pôsobil naposledy v  Prešove a taktiež slovenským fanúšikom dobre známy Ádám Vay, ktorý pôsobil aj v metropole východu počas sezóny 2020/2021.

V klube pokračoval z legionárov iba kanadský obranca Ben Betker, ku ktorému pribudol ako nový pilier obrany Garrett McFadden  prichádzajúci ako kapitán tímu Reading Royals z ECHL. Do obrany sa vracia Daniel Brejčák, ktorý uplynulú sezónu vynechal a v tej novej bude kapitánom tímu spod Tatier.

Spoľahnúť sa fanúšikovia môžu aj na ostrieľanú obrannú dvojicu Oldrich Kotvan Adam Drgoň, ku ktorým prišli slovenskí obrancovia Oliver Turan a Boris Česánek.

Jednou z najväčších hviezd nabitého útoku by mal byť Max Gerlach, ktorý prichádza pod Tatry ako najproduktívnejší hráč uplynulej sezóny Tipos Extraligy keď nazbieral 59 kanadských bodov za 34 gólov a 25 asistencií v 50 zápasoch.

Zo zámorskej ECHL prišla produktívna útočná dvojica Ryan Dmowski a Brent Beaudoin, ktorých doplnil Kanaďan Tyler Coulter, ktorý patril k hviezdam ICEHL v drese Innsbrucku. Káder posilnil aj Dominik Jendek, ktorý prišiel z Banskej Bystrice spoločne s Jakubom Urbánkom a do svojho rodiska sa vrátil aj talentovaný Alex Šotek. Klub si udržal Tomáša Záborského, ktorý bol počas uplynulej sezóny najproduktívnejším hráčom kamzíkov a v Poprade ostáva aj ikona klubu Patrik Svitana. Tím však prišiel o iného skúseného hráča, keď po troch sezónach vyzliekol popradský dres Dávid Skokan.

HK Poprad začal prípravu výhrou 6:3  v Krakove a včera dokázal zdolať favorizovaného českého majstra jednoznačne 4:0. Dnes sa však naši hokejisti budú snažiť uštedriť kamzíkom ich prvú prehru v príprave a predĺžiť našu trojzápasovú víťaznú sériu.

Košice do toho!