Gólové hody sa proti Popradu nekonali. Prinášame pozápasové vyjadrenia Oceliarov

PRIDANÉ: 24.2.2020

Prvé kolo nadstavbovej časti skupiny A neprinieslo našim hokejistom vytúžené víťazstvo a po bravúrnom výkone proti Novým Zámkom obišli naprázdno. Hlavy však nevešali! Už v úvode prvej tretiny ubránili presilovku o dvoch hráčov, a aj keď sa hostia v našom pásme usadili, Košarišťan, nemusel riešiť vážnejšiu situáciu. Prvá tretina priniesla najmä bojovný hokej vo vysokom nasadení, avšak s minimom vyložených príležitostí. Prvý gól letel do bránky až v druhej tretine, keď skóre otvárali Kamzíci. Naši sa k vážnejším šanciam dostávali najmä v presilovkách, no v tej z 30. minúty neskórovali. Neefektivitu striel potrestali hostia presným zásahom pri trestnom strieľaní, čím zvyšovali na 2:0. Kontaktný gól prišiel až v poslednej časti hry, keď Sukeľ zblízka dokončil akciu Milého. Hra mala naďalej vysoké tempo, gólových príležitostí však bolo pomenej. Na konečný stav 1:3 upravili v závere zápasu hostia, keď strieľali do prázdnej bránky. Bezprostredne po zápase sme našich chlapcov vyspovedali.

Vojtech Zeleňák:

V úvodnom kole nadstavby sme tesne podľahli Popradu. Ako by si zhodnotil zápas?

„Vedeli sme, že sem pricestuje ťažký súper a pôjde o náročný zápas. V podstate začala nová liga, kde sa hrá o dôležité body a dobrú východiskovú pozíciu smerom k play-off. Bol to dobrý zápas, no nevychádzali nám veci, ktoré sme chceli a mali robiť.“

Kde si videl najväčšie nedostatky? Čo bude potrebné zlepšiť do ďalších zápasov?

„Mohli by sme byť jeden druhému o niečo viac nápomocnejší, na ľade sa neustále podporovať v zmysle kombinačného hokeja. Možno tomu dnes chýbalo aj trošku viac bojovnosti.“

Aj napriek prehre by sme zrejme vedeli nájsť nejaké pozitíva…

„Čaká nás ďalších deväť zápasov. Tento by sme už mali hodiť čo najrýchlejšie za hlavu a pozerať sa vpred, pretože hráme o veľa a jeden zápas sezónu nerobí.“

Juraj Milý:

Doposiaľ sa nám proti Kamzíkom v sezóne darilo, žiaľ dnes to nevyšlo. Ako si videl duel?

„Boli sme akísi vlažní, nezačali dobre, nemali pohyb. Dostali sme gól na 1:0, nedokázali sme naň rýchlo odpovedať a súper nám odskočil na rozdiel dvoch gólov. Síce sa nám pred koncom podarilo streliť kontaktný gól, avšak na doťahovanie výsledku už bolo neskoro.“

V predošlých troch zápasoch sa nám podarilo streliť pätnásť gólov, dnes sa trochu efektivita vytratila. Čomu to pripisuješ?

„Každý zápas je iný, aj keď je pravda, že dnes sme sa o čosi menej tlačili do bránky, nestrieľali sme toľko na gólmana, čiže to bolo asi tým. Musíme hrať ako v posledných dvoch stretnutiach v Nitre a doma so Zámkami – tlačiť sa do bránky. V predošlých dueloch sme to robili a ukázalo sa to ako základ. Musíme puk dostávať pred bránku a neustále tam mať jedného hráča.“

Ty osobne si bodoval už druhý zápas v rade, predtým si mal menšiu produktívnu odmlku. Sleduješ nejako aj osobné štatistiky?

„Vôbec nie. Samozrejme, som rád, keď môžem mužstvu bodovo pomôcť, ale v každom zápase sa snažím zanechať čo najlepšiu robotu. Je úplne jedno kto dá gól, dôležitá je súdržnosť tímu.

Jakub Sukeľ:

V Košiciach si už viac ako mesiac. Ako sa tu zatiaľ cítiš? Zapadol si do kabíny?

„Myslím, že veľmi dobre. Som vďačný za možnosť byť v Košiciach, už som sa tu celkom aklimatizoval. Teraz prichádzajú na rad tie ťažšie zápasy a ja sa na nich osobne veľmi teším!“

Stanovil si si po zmene dresu nejaké osobné ambície? Darí sa ich prípadne zatiaľ plniť?

„Nejaké výrazné individuálne ambície som si nedával. V mojom záujme je hrať čo najlepší hokej, aby som pomáhal mužstvu. Každé striedanie sa snažím nechať na ľade čo najviac.“

Od svojho príchodu nastupuješ vo formácii s kapitánom Dávidom Skokanom. Ako sa ti s ním spolupracuje?

„Som veľmi rád za nasadzovanie do jednej lajny so Skokym. Je to výborný hokejista, myslím, že si rozumieme a verím, že to tak bude pokračovať v nadstavbe a neskôr aj v play-off.“

Zápas hodnotia tréneri mužstiev:

Peter Draisaitl (hlavný tréner HC Košice): „S hokejom, ktorý momentálne predvádzame, máme nulovú šancu uspieť v play-off. Nehráme hokej, ktorý sme už hrali. Naopak, vymýšľame, špekulujeme a potom to takto vyzerá. Je načase sa spoločne prebrať, pretože ak nie, tak budeme štvrtý košický tím po sebe, ktorý neprejde prvé kolo play-off.“

Peter Mikula (hlavný tréner HK Poprad): „Nadviazali sme na hru z predošlého zápasu. Dobre sme korčuľovali a napádali súpera. Domáci mali s nami problémy a keď sme dali dva góly, tak sme sa dostali do psychickej pohody. Aj vďaka tomu sme zápas dotiahli do víťazného konca.“

O body do tabuľky zabojujú naši hokejisti už tento utorok vo Zvolene. Ďalší domáci zápas sa v Steel aréne odohrá v piatok 28. februára o 18-tej hodine. Poďme spoločne povzbudiť našich chlapcov, aby sme si mohli opäť raz vychutnať už tradičnú pozápasovú „ďakovačku“!

HC KE Media Team (bob, hal)