HC Košice sa predstaví na kvalitnom turnaji v Rakúsku

PRIDANÉ: 1.7.2021

Hokejisti HC Košice v rámci prípravy na novú sezónu absolvujú v dňoch 8. - 16. 8. sústredenie v rakúskom Salzburgu, ktorého súčasťou bude aj dobre obsadený turnaj v Kitzbüheli pod názvom Red Bulls Salute. Oceliari si zmerajú sily s nemeckým tímom EHC Red Bull Mníchov. Druhou dvojičkou turnaja sú český vicemajster Bílí Tygři Liberec a EC Red Bull Salzburg. Víťazi prvých zápasov sa následne stretnú vo finále, porazení si zahrajú o 3. miesto. 

Gabriel Spilar, športový manažér HC Košice: “Dostali sme pozvánku na kvalitný a veľmi silno obsadený turnaj, ktorá sa neodmieta. Tešíme sa na konfrontáciu so zahraničnými klubmi a hráčmi. Sú to špičkové kluby pravidelne hrajúce o tie najvyššie priečky v lige i Champions league. Pre formujúci sa tím to síce bude krst ohňom, no práve takéto skúšky a zápasy nás posunú vpred.”

Súpiska a teda aj nominácia Oceliarov zatiaľ nie sú uzavreté a budú sa postupne kryštalizovať v priebehu júla. 

Gabriel Spilar: “Samotný turnaj a sústredenie budú zároveň skvelou príležitosťou spoznať nových hráčov a nastaviť si pravidlá v kabíne. Verím, že si to užijeme a položíme základný kameň budúcej sezóny." 

Program turnaja:

Sobota, 14. 8. 2021, 17.00, Semifinále 1: EC Red Bull Salzburg – Bílí Tygři Liberec

Sobota, 14. 8. 2021, 20.30, Semifinále 1: EHC Red Bull München – HC Košice

Nedeľa, 15. 8. 2021, 15.00, o 3. miesto

Nedeľa, 15. 8. 2021, 19.00, finále