HC Košice sa zúčastnia Tatranského pohára

PRIDANÉ: 20.5.2023

V dňoch 19. a 20. augusta sa v Poprade uskutoční 76. ročník Tatranského pohára, na ktorom nebude chýbať ani náš klub HC Košice. Okrem domáceho HK Poprad sa turnaja zúčastnia fínsky tím SaiPa a český majster HC Oceláři Třinec.

Naši oceliari sa naposledy na turnaji predstavili v roku 2019, keď sme skončili na treťom mieste. Zatiaľ posledné víťazstvo na tomto podujatí sme si pripísali v roku 2017, keď sa konal jubilejný 70. ročník.

Tento rok odohráme na turnaji dva zápasy. Najprv nás preverí fínske mužstvo SaiPa a podľa výsledku zápasu si na druhý deň zahráme o víťazstvo alebo o tretie miesto na turnaji.

Gabriel Spilar, športový manažér HC Košice: Sme radi, že sa po štyroch rokoch  opäť predstavíme na Tatranskom pohári. Ide o tradičný turnaj, na ktorý sa radi vraciame. Tento rok budú na turnaji okrem domáceho Popradu aj fínske mužstvo a český majster čo znamená, že nás čaká skvelá previerka pred nadchádzajúcou sezónou.

Program turnaja:

19.8.2023 (sobota) o 14.00 h SaiPa vs HC Košice
19.8.2023 (sobota) o 18.00 h HK Poprad vs HC Oceláři Třinec
20.8.2023 (nedeľa) o 14.00 h zápas o 3. miesto
20.8.2023 (nedeľa) o 18.00 h zápas o 1. miesto

Eng version

76th year of the Tatra Cup will take place during the 19th and 20th of August in Poprad, where our club HC Košice will also be present. In addition to the home HK Poprad, tournament’s list of participants includes Finnish team SaiPa and Czech champion HC Oceláři Třinec.

The last appearance of our Steelers at the tournament was in 2019 when we finished in 3rd place. So far, we notched our last tournament victory in 2017 during the 70th jubilee.

This year we will play two games at the tournament. Firstly, the Finnish team SaiPa will test our abilities and, depending on the result, the next day’s game will be for the first or third place.

Gabriel Spilar, Sports Manager HC Košice: We are happy we can participate in Tatra Cup again after four years. It is a traditional tournament that we like to return to. This year, there will be a Finnish team and Czech champion in addition to the home HK Poprad which means we will be tested greatly before the upcoming season.

Program of the tournament:

19.8.2023 (Saturday) at 2pm

SaiPa vs HC Košice