HC Košice spoznal súperov v Champions hockey league

PRIDANÉ: 24.5.2023

Žrebovanie, ktoré prebehlo v stredu 24. 5. Tampere pridelilo Oceliarom tímy: Rappersvwil – Jona Lakers, Genéve – Servette, EHC Biel – Bienne (Švajčiarsko), Skelefteå AIK (Švédsko), Adler Mannheim a Red Bull Mníchov (Nemecko).

Košičanov tak preveria prvé tri najlepšie švajčiarske tímy, švédsky vicemajster, ako aj nemecký majster resp. bronzový medailista. V Košiciach sa predstavia tímy Genéve – Servette, Skelefteå AIK a Adler Mannheim.

Ročník 2023-2024 sa odohrá s viacerými významnými zmenami. Počet tímov sa znížil z 32 na 24. Každý tím odohrá šesť zápasov so šiestimi rôznymi súpermi, tri zápasy doma a tri na ihrisku súpera. Body budú zarátavané do jednej spoločnej tabuľky. Prvých 16 tímov postúpi do vyraďovacej časti.

Presný rozpis zápasov bude aktualizovaný ihneď po jeho zverejnení na stránke CHL.

Miloslav Klíma, výkonný riaditeľ HC Košice: „Čaká nás šesť mimoriadne silných súperov vrátane majstrov Švajčiarska a Nemecka. Žreb nám pridelil až tri švajčiarske tímy. Trochu sme si priali zmerať si sily aj s niektorým z českých tímov, čo by bolo pre fanúšikov určite zaujímavé. Sme radi, že sa po dlhých rokoch do Košíc vráti špičkový európsky hokej. Urobíme všetko preto, aby sme Slovensko reprezentovali v čo najlepšom svetle.“

eng version:

HC Košice learned the names of its opponents in the Champions Hockey League

CHL Draw happened on Wednesday 24 May in Tampere and assigned these teams to the Steelers: Rappersvwil – Jona Lakers, Genéve – Servette, EHC Biel – Bienne (Switzerland), Skelefteå AIK (Sweden), Adler Mannheim and Red Bull Munich (Germany).

Košice will be tested by Switzerland’s three best teams, Swedish vice champion, German champion and bronze medallist. Three teams; Genéve – Servette, Skelefteå AIK, and Adler Mannheim will represent themselves in Košice.

The 2023/2024 Season will play out with many major changes. The number of teams was reduced from 32 to 24. Every team will play six games against six different opponents, of which three games are home games and three are away. Points will be counted in one common table. First 16 teams will advance to the playoffs.

An exact schedule of games will be updated right after its publication on the CHL website.

Miloslav Klíma, managing director of HC Košice: “Six extraordinarily tough opponents await us, including Swiss and German champions. The Draw has assigned us three Swiss teams. We wished to test our strengths with some Czech teams, it would have been very interesting for the fans. We are happy to bring elite European hockey back to Košice after many long years. We will do everything to represent Slovakia to the best of our abilities.”