HC Košice uvedie do Siene slávy legendárny bratský útok 

PRIDANÉ: 19.2.2024

Vincent Lukáč, ktorý 14. Februára oslávil okrúhle 70. Narodeniny prijal pred nedeľňajším zápasom proti Michalovciam gratulácie od vedenia klubu a vhodil úvodné buly duelu. Miloslav Klíma, výkonný riaditeľ klubu zároveň odovzdal legende košického hokeja slávnostný dekrét o nominácii bratov Lukáčovcov do Siene slávy košického hokeja za významný hokejový prínos počas hráčskej i trénerskej kariéry. 

Bratia Imrich (in memoriam), Jozef a Vincent vytvorili vôbec prvý slávny útok zložený z troch bratov a bavili košických fanúšikov v rozmedzí rokov 1971 až 1985. Legendárna trojka odohrala spolu 6 sezón a podieľala sa výraznou mierou na streleckej produkcii celého tímu. Tento útok poznali fanúšikovia v celom Československu, navyše ikonický strelec Vincent preslávil meno Lukáčovcov aj vo svete, kde v drese národného tímu získal striebro na ZOH (1984) a MS 1982 a 1983. V rokoch 1977 a 1985 vyhral Vinco Lukáč titul a zlatú medailu z MS.  

HC Košice: “Príbeh bratov Lukáčovcov je neopakovateľný a navždy zapísany do histórie košického hokeja. Je nemožné predstaviť si košický tím v 70-tych rokoch bez tohto legendárneho útoku. Rodáci z Košíc zasvätili svoju kariéru mestu, v ktorom vyrastali a sme veľmi radi, že budeme môcť vzdať úctu a poďakovanie ich hráčskej i trénerskej kariére.” 

Slávnostný ceremoniál spojený s vyvesením vlajky legendárneho útoku je naplánovaný na 8. marca 2024 pred zápasom tradičných extraligových súperov HC Košice - HK Dukla Trenčín. 

Detailné profily laureátov a program ceremónie pre fanúšikov zverejníme už čoskoro.  

GALÉRIA