Hokejisti strávia Vianoce v kruhu najbližších

PRIDANÉ: 24.12.2017

Kapustnica, kapor či chvíle strávené v kruhu rodiny. Aj na to sa tešia hokejisti A-mužstva HC Košice, ktorí sa najkrajšie sviatky v roku poberú stráviť do všetkých kútov Slovenska i Česka. Ešte včera absolvovali v Košiciach tréning, dnes im už ale v užívaní si sviatočnej atmosféry nestojí nič v ceste.

Po náročnom programe z ostatných dní dostanú naši hokejisti priestor na krátku regeneráciu, počas ktorej však z tempa nevypadnú. Už 26. decembra nás čaká dôležitý zápas na popradskom ľade, kde sa odohrá ďalšie veľké východniarske derby. My sme sa hráčov pýtali, ako si pred ním užijú vianočné sviatky.

Marek Hovorka, útočník Košíc: „Na Vianoce sa vždy veľmi teším, keďže je to jedna z mála príležitostí, keď sa môže stretnúť celá naša rodina. Inak tomu nebude ani tentokrát, takže si užijeme všetky tie tradície. Kapor, šalát a kapustnica, to jednoducho musí byť! Samozrejme, všetko v rozumnej miere.“

Vladislav Habal, brankár Košíc: „Pre mňa budú tieto Vianoce špeciálne, keďže sa mi narodila dcérka a budú to jej prvé sviatky. Celá pozornosť sa teda bude sústrediť na ňu. Neminie nás tradičná večera, dáme si zemiakový šalát s rezňom a na chvíľu si oddýchneme od hokeja. Som rád, že som nakúpil všetky darčeky vopred a nemusím sa teraz tlačiť v preplnených nákupných centrách.“

Christián Michalčin, obranca Košíc: „Vianoce v mojom ponímaní sú jedným z najkrajších období v roku. Je to pre všetkých možnosť stretnúť sa s celými rodinami a výnimkou nebudem ani ja. Teším sa na tradičnú večeru, samozrejme, všetko s mierou. A potom šup k stromčeku. Som zvedavý, čo pod ním nájdem!“

Peter Boltun, útočník Košíc: „Nepatrím medzi tých, ktorí by obľubovali vianočný zhon, preto už mám darčeky dávno nakúpené. Priznám sa však, doteraz som Vianoce nejako špeciálne neriešil. Ak sa nad tým ale zamyslím, ozaj sú už tu a ja sa teším, ako sa opäť stretnem s celou svojou rodinou. Bude to u nás ako každý rok, dáme si typickú večeru, posedíme si a porozprávame sa. Napokon, musíme dobehnúť to, na čo nemám počas sezóny čas.“

Petr Kafka, útočník Košíc: „Na Vianoce sa teším už dlhší čas. Som rád, že sa dostanem na sviatky domov, aj keď to mám z chlapcov asi najďalej. Aspoň na chvíľu budeme môcť zabudnúť na hokej a nabrať nové sily do náročnej sezóny. Darčeky mám nakúpené už dva mesiace, ale ak si nájdem čas, možno medzi ne ešte niečo pribudne.“

Stanislav Škorvánek, brankár Košíc: „Vianoce nejako špeciálne neriešim, napriek tomu som sa ale zásobil vopred a všetko už mám vybavené. Taktiež sa stretnem so svojou rodinou, na malý moment zregenerujem a potom sa vrátim na ľad. Už 26. decembra nás čaká ťažký zápas s Popradom a ja verím, že dopadne podľa našich predstáv.“

Tomáš Hričina, útočník Košíc: „Na Vianoce sa už v rodine všetci tešíme. Máme 10-mesačného synčeka, ktorý už bude tieto sviatky rovnako vnímať. Neminie nás návšteva rodiny ani tradičná večera. Teším sa aj na darčeky a krátky dvojdňový oddych od hokeja.“

Dávid Šoltés, útočník Košíc: „Vzhľadom na to, že bolo to zápasové a tréningové tempo pomerne vysoké, som toho veľa nakúpiť nestihol. Ešte to teda budem musieť napraviť. Aj ja by som totiž Vianoce rád strávil v kruhu najbližších pri stromčeku a typických sviatočných rozprávkach.“

HC Košice praje všetkým svojim fanúšikom veselé Vianoce prežité v kruhu tých najbližších!