Jubilujúceho kapitána zamrzel záver, strata na čelo je však minimálna

PRIDANÉ: 5.12.2022

Séria domácich víťazstiev sa zastavila na desiatke. Predĺžiť ju na jedenásť bolo veľmi reálne a v súboji proti Michalovciam viedli naši chlapci ešte štyri minúty pred koncom tretej tretiny o dva góly. Hostia zo Zemplína však predviedli ukážkovú hru bez brankára, v závere stihli vyrovnať a v sérii samostatných nájazdov získali bod navyše.

Mali sme dobrý začiatok. Vytvorili sme si veľa šancí, ale nepremenili sme ich. V druhej tretine sme prestali hrať a naša energia výrazne klesla. Snažili sme sa hrať efektívne. Aj za stavu 3:3 sme sa popasovali o víťazstvo, ale brankár hostí bol veľká prekážka. Sme sklamaní z prehry, ale aj z toho, že sme krátko pred koncom riadneho hracieho času prišli o dvojgólový náskok," zhodnotil tesnú prehru 3:4 po samostatných nájazdoch tréner "oceliarov" Dan Ceman.

V súboji proti neobľúbenému súperovi (prvé dva vzájomné zápasy sme prehrali 2:3 a 1:4) sme začali aktívne, no prvá tretina gól nepriniesla. Skóre zápasu otvoril v 23. minúte svojim druhým gólom sezóny po krásnej prihrávke Olivera Jokeľa útočník Jakub Linet. Nasledujúce herné poľavenie využil na vyrovnanie hosťujúci Jakub Suja a do tretej časti sa išlo za nerozhodného stavu.

Góly Patrika Rogoňa a Joonu Jääskeläinena zo 46. a 54. minúty nás dostali  do skvelej pozície, úspešná power play hostí však spôsobila, že v Steel aréne zostal tentoraz iba bodík.

„Začali sme dobre a v prvej tretine sme mali potrebný tlak. V druhej sa to zhoršilo a možno nám tých dvadsať minút chýbalo. V tretej časti to bolo opäť lepšie a škoda tých dvoch gólov v závere. Urobili sme tam maximum, ale preleteli nám tam dve strely cez hráčov a Riči ich nevidel. To je hokej a stane sa. Mali sme však využiť presilovku štyroch proti trom v predĺžení. Nevyšlo to a v nájazdoch uspel súper,“ analyzoval zápas kapitán Michal Chovan. Na margo drvivej hry Zemplínčanov bez brankára poznamenal. „Dokázali nás zatlačiť a držali puk v pásme. Mali sme tam dlhé striedanie, ich tam bolo viac a strieľali zo všetkého. Snažili sme sa to ubrániť, ale mali potrebné šťastie a tie dva puky preleteli až do bránky.“

„Zahrali to dobre,“ priznal útočník Jakub Linet. „Veľa strieľali a mali aj trochu šťastia. Celkovo to bola asi zaslúžená remíza. Bol to totiž vyrovnaný zápas a obe strany bojovali. Aj v predĺžení sme sa to ešte snažili zlomiť na našu stranu, ale nevyužili sme presilovky a v nájazdoch boli lepší. Samozrejme, je to škoda. Zápas sme mali v rukách a vyrovnali to v posledných minútach. V nabitej tabuľke je dobrý každý bod a musíme sa z toho poučiť.“

Aj podľa Miša Chovana má získaný bod svoju cenu. „Určite sme si chceli udržať víťaznú sériu, ale posledné zápasy sme hrali dobre a ide sa ďalej. Vyhrabali sme sa z dna do boja o popredné priečky a aj v tomto zápase sme hrali celkom dobre. Vieme, na čo máme. Možno nám chýbalo trochu viac energie, ale teraz máme krátku pauzu a potom pôjdeme opäť naplno.“

Jediný bod získaný z troch vzájomných duelov proti Dukle naznačuje, že tento súper nám jednoducho v tejto sezóne akosi nesedí.

„Každý zápas bol vyrovnaný a veľmi kvalitný. Verím tomu, že v správny čas ich porazíme,“ nerobí z negatívnej bilancie tragédiu J. Linet. Podstatné je, že vydarená séria posunula náš tím v tabuľke nahor a strata na čelo tabuľky je iba trojbodová. „Teraz nás čaká malá prestávočka a potom sa ide do Nitry. Za sebou máme intenzívnu domácu sériu, ktorú sme si užili a verím, že aj ľudia si prišli na svoje. Pozbierali sme veľa bodov a v tabuľke je to teraz hore opäť všetko otvorené.“

Domáca víťazná séria Košičanov sa zastavila na čísle desať. V Steel aréne stratili vôbec prvé body sezóny.

„Domácich zápasov sa nakopilo, ale zvládli sme ich celkom dobre. Každá séria sa raz skončí, táto však ešte trošku dlhšie vydržať mohla. Musíme však uznať aj ich kvality. Michalovce sú silné, tiež hrajú hore a majú dobrú formu. Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí prišli a verím, že sa po kratšej prestávke stretneme v hale v ešte väčšom počte,“ vyslovil sa Michal Chovan, ktorý si ešte pred úvodným buly prevzal z rúk výkonného manažéra Miloslava Klímu pamätný dres s číslom 700. Presne toľko zápasov už totiž odohral v našej najvyššej súťaži. „Určite je to krásne číslo a svedčí asi aj o tom, že už mám dosť rokov. Rád to však ešte potiahnem ďalej a verím, že sa dočkám aj tímového úspechu s Košicami. To ma poháňa, pretože viem, aký je to tím a na čo máme. Určite do toho dáme všetko.“

Podobných pamätných dresov si prevzal v posledných mesiacoch niekoľko a radosť z nich má predovšetkým synček Ryan. „On si to veľmi užíva. Dresy mi pekne ukladá a teší sa z nich.“

Podľa pôvodného plánu mal teraz nasledovať zápas v Bratislave, no duel proti Slovanu bol odložený na januárový termín z titulu pripravovanej akcie Winter Classic na Tehelnom poli. Najbližší extraligový duel tak odohráme až 11. decembra v Nitre.