Kadeti na Hokejových majstrovstvách Slovenska tretí

PRIDANÉ: 26.8.2019

Neoficiálne Hokejové majstrovstvá Slovenska kadetov alebo inak nazvaný hokejový turnaj LOREX CUP SLOVAKIA sa uplynulé dni uskutočnil v Aréne Sršňov. Za účasti hokejových klubov Dukla Trenčín, HC Slovan Bratislava, MHC Martin, Liba Academy a tiež zahraničného účastníka Vienna Capitals Silver sa na ňom predstavili aj kadeti HC Košice. Išlo o kvalitné obsadenie turnaja, ktoré sa na Slovensku zíde málokedy. Diváci tak mali možnosť zhliadnuť zápasy špičkových slovenských mládežníckych družstiev. Naše mužstvo si vybojovalo 3. miesto. Cenu pre najlepšieho obrancu turnaja získal košický kadet Leo Eperješi.

Košickí hokejisti si za dva dni zmerali sily so všetkými účastníkmi. Súperom podľahli dvakrát, a to v zápasoch s Duklou Trenčín a bratislavským Slovanom. Najlepšie im vyšiel súboj proti športovému klubu Liba Academy, ktorý zdolali vysoko 9:0. Výhru našim chlapcom priniesli aj zápasy s Prešovom a rakúskym klubom Vienna Capitals Silver.

Hlavný tréner Juraj Faith: „Sme velmi vďační za minulotýždňovú trojzápasovú konfrontáciu v Čechách a kvalitne obsadený turnaj v Aréne Sršňov, kde sme mohli vidieť novovytvorené mužstvo kadetov v ťažkých zápasoch, ktoré nás čakajú v slovenskej lige. Aj keď chlapcom nemožno uprieť snahu, musím športovo priznať, že mužstvá zo západu boli od nás lepší vo všetkých herných činnostiach a „vyzliekli nás úplne donaha“. V kabíne sme sa zhodli, že nás v novej sezóne čaká veľa roboty.“

Výsledky turnaja:

HC Košice – Liba Academy 9:0

HC Košice – PHK Prešov 3:0

HC Košice – Dukla Trenčín 3:7

HC Košice – Vienna Capitals Silver 5:1

HC Košice – Slovan Bratislava 1:5

Celkové poradie:

1. Dukla Trenčín

2. Slovan Bratislava

3. HC Košice

4. PHK Prešov

5. Vienna Capitals Silver