Kapitán Oceliarov Ladislav Nagy zaknihoval svoj štvrtý hetrik v košickom drese

PRIDANÉ: 19.11.2017

V piatkovom zápase (17.11.2017) proti Liptovskému Mikulášu, ktorí Oceliari vyhrali na ľade súpera 4:2, strelil kapitán nášho mužstva Ladislav Nagy svoj štvrtý hetrik v košickom drese. Prvý gól z jeho hokejky padol v 33. minúte, tretí v 47. minúte, na zápis trojgólového konta v zápase teda potreboval 14 minút hracieho času.

Tretí a do piatku posledný hetrik zaznamenal Laco ešte pred trinástimi rokmi, za čo pochopiteľne „môže“ jeho mnohoročné zahraničné pôsobenie. Ešte ako 25-ročný ho zaznamenal v sezóne 2004/2005 v zápase proti Dubnici, v ktorom Košice vyhrali na súperovom ľade 7:3. Gól padol 21. novembra 2004, takže do trinástich rokov od posledného Lacovho hetriku v košickom drese chýbali štyri dni.

Nie je bez zaujímavosti, že v rovnakej sezóne 2004/2005 strelil Laco hetrik aj v 6. kole 28. septembra 2004 – taktiež Dubnici. Aj v tomto zápase sme zvíťazili vysoko 7:2.

Aby bol náš výpočet úplný, prvý hetrik  zaznamenal náš súčasný kapitán ešte v sezóne 1997/1998, keď v 13. kole vyhrali Košice v Nitre vysoko 11:2. Všetky Lacove hetriky teda padli na ľade súperov, náš brilantný krídeľník však zďaleka nepovedal posledné slovo!