Krivošík si vychutnal triumf nad bývalým tímom, Dravecký zažil veľký debut

PRIDANÉ: 19.8.2023

Víťazná prípravná jazda majstrov pokračuje. Hokejisti HC Košice zdolali po Humennom a Spišskej Novej Vsi aj oveľa zvučnejšieho súpera z Fínska a po triumfe 3:2 nad SaiPa Lappeenranta zabojujú proti domácemu Popradu o prestížny Tatranský pohár.

Zverenci Dana Cemana odštartovali svoje účinkovanie v 76. ročnej edícii druhého najstaršieho turnaja Európy troma ubránenými oslabovými hrami. Potom dostali šancu zahrať si presilovky aj oni a túto šancu využili ukážkovo. Po góloch Zecha a Luntera získali naši chlapci potrebné sebavedomie a tým neotriasol ani kontaktný gól Kivenmäkiho z 36. minúty. Tesne po nevyužitej presilovke piatich proti trom pridal tretí gól Fejes a výborne chytajúci brankár Janus už potom inkasoval iba z hokejky Odena.

„Vedeli sme, že to bude korčuliarsky veľmi zdatný súper. Snažili sme sa kontrolovať puk, držať tempo a veľmi nám pomohli presilovky v prvej tretine. Tam nám to šliapalo, horšie to bolo neskôr na horšom ľade. Ubránili sme však oslabenia, využili sme dve početné výhody a to bol kľúčový moment. Celkovo sme podali dobrý výkon,“ pochvaľoval si útočník Filip Krivošík, ktorého pri spätnom pohľade na zápas mrzela iba nevyužitá početná výhoda o dvoch hráčov v tretej tretine. „Tam sme to nezahrali najlepšie a na týchto veciach ešte popracujeme. Som rád, že sme skórovali tesne po presilovke, ale vieme to zvládať lepšie. Rovnako tak musíme znížiť počet faulov, pretože ak by sme hrali veľa oslabení v Lige majstrov, tak by nás to zarezalo.“

Pre 24-ročného Filipa išlo o prestížne víťazstvo. Sezónu 2020-21 totiž odohral práve v žlto-čiernom drese sobotňajšieho súpera.

„Výborne poznám realizačný tím, ale sú tam aj viacerí chalani, s ktorými som ešte hrával. Pred zápasom sme sa doberali a niečo som vypísal na tabuľu. Bolo to pre mňa špeciálne a som preto veľmi rád, že sa teším z víťazstva,“ pousmial sa Krivošík, ktorý má teraz veľkú šancu otvoriť svoje pôsobenie v Košiciach ziskom trofeje. Stačí k tomu „maličkosť“ – zdolať v nedeľu Poprad. „Chceme vyhrať každý zápas a posúvať sa dopredu. Trofej by bola pekná, ale pre nás je podstatné zlepšovať súhru a pripravovať sa na CHL i extraligu. Vnímame to v prvom rade ako dobrý turnaj proti kvalitným súperom.“

Veľkou témou finálového duelu mohol byť mikrosúboj otca a syna Draveckých. Mladý Vlado sa v súboji o prvenstvo objaví, no ten starší nie. Český majster z Třinca totiž podľahol Popradu až prekvapivo hladko 0:4.

„Ja som hlavne vďačný za ponúknutú šancu. Snažil som sa ju čo najlepšie využiť a na to, že to bol môj prvý zápas medzi seniormi, som spokojný,“ vyslovil sa po svojom košickom debute 15-ročný obranca V. Dravický mladší. „Samozrejme, vždy sa dá zlepšovať a verím, že ak budem hrať aj nabudúce, tak to bude ešte lepšie. Snažím sa využívať každú minútu na ľade.“

Ako talentovaný mladík hokejovo vychovaný v Třinci pridal, vytúžený debut bol spojený aj s dávkou trémy. „Určite tam bola. Nie je jednoduché nastúpiť v pätnástich za Košice a to priamo proti silnému súperovi z Fínska. Pomáhali mi však domáci i spoluhráči, upokojiť sa ma snažili Šedivý, Bartánus, počas hry sa mi prihováral aj Janus. Všetci boli super a snažili sa mi to uľahčiť.“

Bezprostredne po víťazstve bol Vladkovi zablahoželať priamo na ľad aj jeho otec. Dvojnásobný majster Slovenska sa už totiž v tom čase pripravoval na súboj proti Popradu a výkon svojho potomka si pozrel priamo z hľadiska.

„Vravel mi, že sa vidíme v nedeľu. Poblahoželal mi k víťazstvu a vyjadril nádej, že sa stretneme vo finále. Bolo by to určite špeciálne, veď v Třinci som vyrastal a poznám tam veľa ľudí. Chalani si ma doberali, že v nedeľu mám rozbiť otca, ale neviem či by som si to dovolil. Doma by potom nebola dobrá nálada. Pobili by sme sa určite iba herne, ale každopádne by to bol pre nás oboch veľký zážitok,“ dodal so širokým úsmevom mladý obranca, ktorý si napokon na priamy súboj s otcom bude musieť počkať.

Finálový duel medzi Popradom a Košicami je na programe o 19.30. Už o pätnástej sa v súboji o bronz stretnú SaiPa s Třincom.