Marek Bartánus sa vrátil po dvoch mesiacoch

PRIDANÉ: 3.2.2024

Nepremieňať šance je frustrujúce a naši hokejisti o tom vedia svoje. Po prehre 0:3 v dohrávanom súboji v Michalovciach nestrelili gól ani v piatkovom domácom stretnutí proti Banskej Bystrici. Prehra s „baranmi“ je o to trpkejšia, že hosťom spod Urpína stačil jediný vydarený teč Dominika Sojku.

„Bol to frustrujúci zápas,“ priznal tréner Dan Ceman. „Vytvorili sme si veľa šancí, ale nedokázali sme ich premeniť. A bol to už bohužiaľ druhý takýto zápas v rade. Opäť sme nestrelili gól a to nám chýbalo. Mali sme pár slabších striedaní, ale potom sme získali momentum, publikum ožilo a vtedy sme potrebovali streliť gól. Počas posledných dvoch mesiacov sme hrali dobrý hokej, momentálne nám to však nepadá.“

„Oceliari“ vyšli gólovo naprázdno prvýkrát od marca 2018 a strelecké suchoty trvajú už 130 minút.

„Proti Michalovciam to bolo slabé a tam sme si toho veľa nevypracovali. Nie je to však len o týchto dvoch zápasoch. Aj v decembri a januári sme mrhali množstvom šancí. Obzvlášť od našich lídrov potrebujeme viac gólov. Máme totiž dostatok čistých príležitostí. Musíme ďalej pracovať a pracovať na väčšom dôraze v zakončení. Pred nami sú dôležité dva týždne spojené s prestupovou uzávierkou. Uvidíme, čo nám prinesú,“ poznamenal kanadský kormidelník.

Pozitívom piatkového zápasu bol aspoň návrat Mareka Bartánusa do zostavy po dvojmesačnej pauze spôsobenej zranením v hornej časti tela.

„Nie je sranda vrátiť sa do zápasového tempa po takom čase. Na začiatku to bolo ťažké, ale každým striedaním som sa cítil na ľade lepšie,“ popísal svoje pocity 36-ročný útočník, ktorý prežíval počas predošlých týždňov na tribúne hotové muky. „Vždy som sa vedel vcítiť do kože spoluhráčov. Tešil som sa i smútil som spoločne s chlapcami. Taký je šport, niekedy vás odstaví zranenie. Vytrpel som si dosť a verím, že teraz už potiahnem do konca sezóny. Veľmi si to prajem.“

Z pohľadu zápasu proti Banskej Bystrici priznal slabší začiatok. „V druhej tretine sme sa po inkasovanom góle prebrali a mali sme tlak i šance. Podobné to bolo aj v tretej časti, ale chýbala efektivita a bez gólu sa vyhrať nedá. Je nám to ľúto,  rozoberieme si to, ale musíme sa už sústrediť na Poprad.“

Aktuálne strelecké suchoty podľa Mareka nekorešpondujú s ofenzívnym potenciálom košického tímu.

„Šancí máme neúrekom. Aj vyložených. Musím pochváliť aj brankára súpera, ktorý mal svoj deň. Nepomohli sme si presilovkami a hoci sme naše oslabenia ubránili, v tomto smere potrebujeme byť údernejší. Bol to asi jeden z tých zápasov, v ktorých nedáte gól ani do rána,“ povzdychol si Bartánus, ktorý už ale radšej sústredí svoju pozornosť na nedeľný šláger proti novému lídrovi tabuľky z Popradu. „Bude to ťažký zápas. Sú prví, ale hráme doma a sme odhodlaní vyhrať. Základom bude zlepšiť našu efektivitu. Verím, že zvládneme nedeľňajší duel a potom nás čaká reprezentačná pauza. Formu sa snažíme vyladiť na play-off, pretože to je tu za chvíľu a my v ňom musíme hrať svoj najlepší hokej,“ upozornil šesťnásobný majster Slovenska.