Marek Slovák po zápase s Ľubľanou: Musíme byť viac chladnokrvní

PRIDANÉ: 19.8.2021

Otvárací zápas na domácom turnaji nám nevyšiel podľa predstáv, keď sme v zápase so slovinskou Ľubľanou ťahali za kratší koniec a prehrali 1:3. Našim jediným strelcom bol Vadim Pereskokov a v treťom dueli za sebou sme strelili iba jeden gól. Po nevydarenom dueli sa v klbku novinárov ocitol center prvého útoku Marek Slovák a my Vám prinášame jeho odpovede.

Úvod stretnutia bol viac-menej vyrovnaný, dokonca po faule na Bartánusa sme mohli ísť do vedenia, ale kapitán Michal Chovan nepremenil trestné strieľanie. Tento moment nakopol hostí k zvýšenej aktivite a „oceliari“ sa dostali pod tlak.Prvých desať minút nám vyšlo. Bolo tam dobré korčuľovanie, zopár šancí, presilovka i to trestné strieľanie,“ vyzdvihol tridsaťdvaročný útočník vstup do zápasu, no ďalej to podľa jeho slov nebolo ideálne, „približne tridsať minút sme boli slabší na puku, slabo sme sa pohybovali, z čoho pramenilo množstvo oslabení, takže tým pádom sa narušila pravidelnosť striedaní. Na konci sme sa snažili vyrovnať, žiaľ, nepodarilo sa nám to.“ V prípravnom období sme z doterajších troch zápasov neuspeli ani raz a dôležitosť výhry si uvedomuje aj rodák z Nitry. „Samozrejme, chcelo by to nejaké víťazstvo a takisto viac gólov, nech sa chytíme. Sme tu nová partia, zvykáme si na systém, čo od nás tréner chce a myslím si, že ešte len príde čas, kedy sa to všetko ukáže. Je to síce len príprava, no my chceme vyhrávať a s tým cieľom pôjdeme aj do súboja proti DVTK.“ Naša ofenzíva sa zatiaľ veľmi trápi, veď za stoosemdesiat minút sme prekonali súperovho brankára len trikrát, čo rozhodne nie je najlepšia vizitka. „Sme kreatívni útočníci, vieme premieňať šance, len aktuálne nám pri zakončení chýba pokoj na hokejkách. Aj v tomto zápase sme si vypracovali viacero sľubných príležitostí, ale musíme byť viac chladnokrvní. Verím, že v najbližších stretnutiach sa to zlomí,“ vyjadril sa na margo nízkej streleckej efektivity. Predsezónne duely sa ani zďaleka nedajú porovnávať s tými ligovými a základom letnej prípravy je postupný progres. Uvedomuje si to aj dvojnásobný majster Slovenska. „Stále máme v harmonograme väčší objem tréningov, tréneri apelujú na korčuľovanie. My sa to snažíme aplikovať v praxi, chceme si zo zápasov odniesť len tie pozitívne veci a z tých zlých sa poučiť. Uvidíme, čo nám prinesú ďalšie zápasy.“

Dnes po vyše roku a pol mohli prísť fanúšikovia na zápas HC Košice a podporiť tak svoj obľúbený tím. Vzhľadom na pandémiu bol vstup umožnený len plne zaočkovaným osobám. Maximálna kapacita síce nebola naplnená, avšak určite je pozitívne, že sa brány štadiónov opäť otvorili. „Nejaká návšteva tu bola, ale pevne verím, že hlavne na Slovan si do Crow Areny nájde cestu viac priaznivcov, nech je to tu čo najviac zaplnené,“ okomentoval Marek na záver dnešnú divácku kulisu a vyslovil želanie smerom k nedeľňajšiemu derby.