Michalovce hrali a my sme dávali góly

PRIDANÉ: 30.1.2023

Po piatkovej domácej prehre s Banskou Bystricou avizoval útočník Marek Slovák snahu o výrazne početnejšiu streľbu. Nedeľňajší súboj proti Michalovciam tieto slová príliš nepotvrdil a strelecká aktivita patrila hosťom zo Zemplína. Napriek pomeru striel 18:33 však po záverečnom klaksóne svietilo na ukazovateli skóre potešiteľných 5:1. Náš tím mal totiž v bránke skvelého Jara Janusa a ukážkovo zvládol oslabové i presilové hry.

„Začali sme v poriadku, ale potom sme sa dostali do problémov s vylúčeniami. Chlapci našťastie odvádzajú počas celej sezóny v oslabení výbornú prácu a tak sme to ustáli. Hlavne zásluhou skvelého Janusa, ktorý nás opäť podržal,zdôraznil tréner Dan Ceman. „V druhej tretine sme opäť nehrali dobre a súper bol oveľa lepší. Ťažko sa na to pozeralo, pretože nám chýbala intenzita. Oceniť musím bojovníkov Lineta, Havrilu a Rogoňa. Havrila vypracoval prvý gól, Linet druhý strelil. To nás vrátilo do zápasu a mohli sme byť radi, že vedieme o gól.“

Počas druhej prestávky bolo v šatni hlučno a kanadský tréner nabádal mužstvo k výrazne väčšiemu nasadeniu. Burcujúce slová padli na úrodnú pôdu. „Tretia tretina už vyzerala inak. Predovšetkým zásluhou presiloviek. Celkovo to z našej strany nebol ideálny výkon, ale získali sme veľmi cenné tri body a od toho sa musíme odraziť.“

Po tom, čo Oceliari prečkali úvodnú prevahu hostí, otvoril skóre stretnutia v 23. minúte Brett Pollock, ktorý zužitkoval ukážkovú prihrávku Matúša Havrilu. Už o štyri minúty neskôr vyrovnal Zabusovs a na začiatku 34. minúty strhol vedenie opäť na našu stranu Jakub Linet.

„Som rád, že som mohol takto pomôcť. Vraveli sme si, že budeme všetko strieľať a padlo mi to tam. Celkovo však malo byť striel oveľa viac a aj sme si to hovorili. Osemnásť striel je málo, ale našťastie sme boli efektívni,“ odfúkol si 32-ročný útočník, ktorého po zápase vyhlásili za najlepšieho hráča HC. Ako následne doplnil, prvé dve tretiny neboli z pohľadu hry a nasadenia rozhodne ideálne. „Paradoxne sme vyhrávali a to nám pomohlo. Tretiu časť sme už zvládli. Tešíme sa z troch bodov, ale musíme sa z toho poučiť. Nebyť neskutočných zásahov Jara Janusa, mohlo to totiž dopadnúť inak. Tešia ma ubránené oslabové hry a našťastie máme v tíme hráčov, ktorí dokážu strieľať góly v presilovkách.“

Zverencom Dana Cemana sa podarilo ubrániť všetkých päť oslabení a na druhej strane využili dve z troch presiloviek. Azda najvýstižnejšie zhodnotil nedeľňajšie derby brankár Jaroslav Janus.

„Michalovce hrali a my sme dávali góly. Vyhrali sme so šťastím, pretože výkon z prvých dvoch tretín si jednoducho nemôžeme dovoliť. Mohlo nás to stáť zápas a tieto body si musíme vážiť. Boli sme totiž horším súperom,“ priznal bez okolkov 33-ročný brankár, ktorý očakával od svojich spoluhráčov výrazne aktívnejšiu hru. „Pred zápasom sme si vraveli, že budeme strieľať, ale tých striel bolo opäť málo. Súper to dobre blokoval a máme problém dostať puky na bránku. Som však rád, že sme boli efektívni.“

Janus zlikvidoval 32 striel hostí, pričom viaceré šance spĺňali parametre gólových. „Zachytal som si veru dobre. Bolo tam toho dosť a v prvej tretine sme ich zbytočne posadili na koňa tromi faulami hokejkou. Našťastie sme to však ustáli a napokon prišli potrebné góly.“

Košice a Michalovce odohrali už svoj šiesty vzájomný súboj sezóny, pričom prvé tri vyhrali Zemplínčania. Potom sa však karta otočila a momentálny stav abovsko-zemplínskeho súperenia je už vyrovnaný 3-3.

„Úvod sezóny nám veľmi nevyšiel, ale som rád, že sme sa postupne vyšplhali nahor a stále musíme myslieť iba na najbližší zápas. Teraz ideme do Mikuláša a vieme, že pre nich je každý bod zlatý. Nebude to tam ľahké a potrebujeme sa teda dobre pripraviť,“ obracia list smerom k utorkovému duelu na Liptove Jakub Linet. Aj podľa Jara Janusa pôjde o náročný zápas proti súperovi, ktorý v poslednom období výrazne ožil. „V tejto fáze súťaže môže vyhrať každý s každým a je dôležité pravidelne bodovať. Vieme, že v Mikuláši to bude náročný zápas. V priebehu piatich dní odohráme tretí duel a potrebujeme teda dobre zregenerovať. Dúfam, že si na Liptov vezmeme aj nohy a budeme tam hrať lepšie ako proti Michalovciam.“