Na slovíčko s Gabrielom Spilarom

PRIDANÉ: 28.9.2021

HC Košice má za sebou prvé 2 zápasy novej sezóny a viacero otvorených otázok týkajúcich sa možných príchodov a zranení. Športového manažéra Oceliarov sme poprosili o krátky rozhovor.

Prvé dva zápasy sezóny nám nevyšli, ako by ste ich zhodnotili?

Určite nás to neteší. V Nitre sme odohrali zápas, v ktorom bol súper o ten jeden gól lepší. Pozitívne hodnotím akurát prvú tretinu, kde sme hrali podľa našich predstáv.

Zápas so Slovanom sme nezvládli, neodohrali sme dobrý zápas. Rád by som poďakoval fanúšikom, ktorí nás podporovali a hnali dopredu celý zápas. Som si istý, že im ich  dôveru už čoskoro oplatíme.

Na danú situáciu reagujeme tak, že nám na dva týždne príde vypomôcť obranca Miskolca Kevin Wehrs. Verím, že to bude impulz pre mužstvo. Možno si niekto povie, že je to len na 5 zápasov, ale verím, že nás to v kabíne preberie a budeme hrať to, na  čo máme. Som presvedčený, že mužstvo je dobré, má charakter. Mrzia nás prehry v obidvoch zápasoch, intenzívne však pracujeme na doplnení kádra.

Čo je podľa vás hlavným dôvodom neúspešných výsledkov?

Myslím si, že všetko je o športovej forme. Mužstvo má potenciál, chlapci si každý tréning odmakajú, spolupracujú s trénermi, každý deň pracujú na tom, aby sme boli ako tím úspešný. Som si istý, že ak budeme pokračovať v tvrdej práci, výsledky sa dostavia.

Spomínali ste, že pracujete na doplnení kádra, koho môžeme očakávať?

Postupne doplníme káder o minimálne jedného obrancu plus nám ešte vypomôže Kevin Wehrs.  Máme vytipovaných hráčov, s ktorými sme v kontakte. Chceme si vybrať kvalitne, niekoho kto bude zapadať do našej skladačky. Mali sme na lane viacerých kvalitných hráčov,  no tí dali prednosť zahraničným ligám. Stále pracujeme na ďalších možnostiach.

V auguste sa zranil E. Šedivý a v posledných zápasoch nenastúpil ani P. Rogoň. Ako vyzerá momentálne ich zdravotný stav?

Obaja hráči sú po zraneniach. Eduard mal vážnejšie zranenie, ktoré si vyžadovalo dlhšiu regeneráciu. Verím, že čoskoro sa obaja naplno do tréningového procesu.

Klub ohlásil aj príchod Denisa Parshina. Kedy ho fanúšikovia uvidia na ľade?

Denis stále musí čakať na svoje víza. Robíme všetko preto, aby tu bol čo najskôr. Očakávame ho už v najbližších dňoch. Uvedomujeme si, že sa bude musieť najprv aklimatizovať, no s jeho talentom nám určite bude nápomocný už od prvých zápasov.