Na zápas proti Nitre 6.1. využite rodinné balíčky, deti za 1 Euro

PRIDANÉ: 5.1.2020

Nový rok priniesol našim hokejistom opäť o čosi nabitejší program. Po sobotňajšej zápase na ľade MAC Újbuda privítajú v pondelok 6. januára doma hokejistov HK Nitra. Využite sviatočný deň a príďte si užiť atraktívny duel do Steel arény. Aj napriek tomu, že sa zápas hrá v pondelok, pripravené sú pre vás "nedeľné balíčky", vrátane vstupeniek pre deti za 1 Euro. Pozor, úvodné buly sa vhodí už o 15:30!

Náš nedeľňajší súper nevstúpil do nového ročníka Tipsport ligy tou správnou nohou. Séria prehier a neuspokojivých výsledkov radí aktuálne Nitranov do druhej šestky, čo ich núti k zlepšeným výkonom. Vo včerajšom súboji sa im podarilo zdolať rozbehnutý Poprad. Na domácom ľade okúsili pocit víťazstva 3:2, keď sa o presné zásahy Nitranov postarala trojica Fominych, Yellow Horn Kerbashian. Aktuálne má HK Nitra 52 bodov so štvrtbodovou stratou práve na Poprad.

Káder Nitranov prešiel počas novembra a decembra viacerými zmenami. Najväčšou posilou majstra Slovenska z roku 2016 sa stal útočník Kris Versteeg. 33-ročný Kanaďan zamieril pod Zobor po tom, čo sa nedokázal prebojovať do NHL. Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára z rokov 2009 a 2015 sa tak ocitol v jednom tíme s mladším bratom Mitchom, ktorý pôsobí v nitrianskom drese už štvrtú sezónu. V predchádzajúcich dňoch úspešne reprezentoval svoju rodnú krajinu na Spenglerovom pohári v Davose, s ktorou získal na turnaji prvenstvo. Avšak, okrem tejto príjemnej udalosti si priniesol z tradičného turnaja aj zranenie, ktoré ho z hry vyradí na 3 až 4 týždne. V Tipsport lige zatiaľ nastúpil iba na 2 zápasy, v ktorých si do štatistík zapísal jednu asistenciu. Spolu s ním angažovali Nitrania aj jeho krajana Coltona Yellow Horna. 32-ročný krídelník zažil úspešný štart v slovenskej najvyššej súťaži, keď po 12 zápasoch má bilanciu 3 góly a 11 asistencií. Na čele produktivity nitrianskeho tímu je momentálne ďalší Kanaďan – útočník Kale Kerbashian. Rodák z mesta Thunder Bay obohatil svoje štatistiky v 35 zápasoch o 9 gólov a 16 asistencií. Svoje kvality prezentuje aj obranca Kenny Morrison. 27-ročný pilier nitrianskej obrany zaťažil kontá súperov 6 gólmi, ku ktorým pridal 15 asistencií. Aj tretie miesto v produktivite patrí Kanaďanovi, tentokrát útočníkovi Juddovi Blackwaterovi. Stálica slovenských klzísk je s 10 presnými zásahmi zároveň aj najlepším strelcom svojho mužstva. V bránkovisku sa Nitrania spoliehajú na služby dvojice Miroslav Hanuljak – Juraj Šimboch. Prvý menovaný zasiahol do stretnutí Tipsport ligy v 19 prípadoch a svoju úspešnosť dostal na úroveň 91,56 %. Jeho o 8 rokov mladší kolega dostal priestor v rovnakom počte zápasov, počas ktorých si udržal úspešnosť zásahov na hodnote 91,18 %.

Zostava HK Nitra z posledného zápasu proti HK Poprad:
HK Nitra: Šimboch – Mezei, Morrison, Pupák, M. Versteeg, S. Rácz, Kubka, A. Sloboda, Korím – Blackwater, Kerbashian, Yellow Horn – Fominych, Kollár, Scheidl – Buček, Lušňák, Koyš – Hrušík, Minárik, Csányi

VSTUPENKY si môžete zabezpečiť kedykoľvek prostredníctvom portálu www.ticketportal.sk. Postarajme sa spoločne o výbornú atmosféru počas zápasu a požeňme našich hokejistov za prvou domácou výhrou v roku 2020!

KOŠICE DO TOHO!

(ypm)