Na Zemplíne chýbali góly, debuty Faitha a Semaňáka

PRIDANÉ: 1.2.2024

Na zápas dohrávaného 33. kola Tipos extraligy vycestovali naši hokejisti do Michaloviec bez pätice hráčov základnej zostavy. Príležitosť dostali 16-ročný obranca Vladimír Dravecký, 17-ročný útočník Tobias Faith a úplne novou tvárou v košickom tíme bol aj z Prešova hosťujúci 23-ročný obranca Martin Semaňák.

Omladená zostava mala ambíciu nadviazať na tohtosezónnu bilanciu vzájomných zápasov proti Michalovciam. Prvé štyri duely medzi HC a Duklou totiž priniesli víťazstvá hostí. Táto schéma už bohužiaľ v piatom prípade neplatila a zverenci Dana Cemana utrpeli prvú prehru na klzisku súpera od 26. decembra.

„Súper na nás síce vybehol, ale prvých desať minúť sme to ustáli dobre. Potom sme bohužiaľ neubránili ich presilovku a hlavne v druhej tretine sme ťahali za kratší koniec z pohľadu fyzickej prevahy v obrane. Strácali sme puky, dostávali nás pod tlak a pri absencii viacerých našich hráčov sme sa dostávali do nevýhody. Ich štvrtý útok patrí medzi najlepšie v lige a pre našich hráčov to bolo  náročné. Celkovo sme sa nemali na čom chytiť a nedokázali sme sa tak vrátiť do zápasu,“ vyslovil sa kanadský tréner po ukončení päťzápasovej víťaznej série v halách súperov.

Brankár Dominik Riečický inkasoval v každej z troch tretín po jednom góle. Hlavným problémom však bola nulová efektivita v zakončení. Košický tím síce vyslal na brankára Stanislava Škorvánka 31 striel, väčšina z nich však nemala gólové parametre.

„Bez gólu jednoducho vyhrať nemôžeme. Mali sme tam strely, ale v podstate všetky videl a pre Škorvánka to boli ľahké zákroky,“ priznal útočník Marek Slovák, podľa ktorého bol veľmi dôležitý prvý gól zápasu z hokejky Joshuu Wilkinsa. „Michalovce mali dobrý nástup a škoda toho, že prvý gól strelili v presilovke oni. Stále sme však boli v hre. Potom sme inkasovali po prečíslení a to by sa nám nemalo stávať. V tretej tretine sme s tým chceli niečo urobiť, ale inkasovali sme z prvého striedania a už to bolo veľmi ťažké.“

Zápas na Zemplíne mal špecifický význam pre útočníka Tobiasa Faitha. V drese Humenného už síce odohral pár extraligových duelov a práve proti Košiciam dokonca strelil aj svoj prvý gól, tentoraz si však premiérovo obliekol dres A-tímu svojho materského klubu.

„Celkom ma to prekvapilo. O nominácii na zápas som sa dozvedel len večer pred cestou do Michaloviec. Som vďačný za ponúknutú príležitosť, ale určite som si to predstavoval krajšie. Nestrelili sme gól, prehrali sme a nemôžeme byť teda spokojní. Chýbal nám gól v úvode. Vtedy sme mali aj šance. Potom sme už strácali všetky puky a nešli nám ani nohy, ani hlavy. Celkovo to bol taký čudný zápas. Hralo sa v komornej atmosfére a v podstate bez puku a veľmi tvrdo,“ odprezentoval dojmy zo svojho prvého seniorského duelu v košickom drese. V porovnaní so zápasmi v juniorke vnímal obrovské rozdiely vo všetkých oblastiach. „V rýchlosti, tvrdosti i všetkom ostatnom. Celkovo to však bola dobrá skúsenosť. Uvidíme, čo bude ďalej. Ak by prišli aj ďalšie šance v A-tíme, tak budem iba rád.“

Zo strany skúsenejších spoluhráčov vnímal syn kapitána majstrovského tímu z roku 2009 Juraja Faitha silnú podporu. „Povzbudzovali ma, aby som nebol v strese a aby som si to užil. Snažil som sa hlavne nerobiť chyby a vravel som si, že ak bude šanca, pôjdem do útoku. Prioritou však bola zodpovednosť smerom dozadu.“

Prehra v Michalovciach mrzí hlavne z pohľadu na tabuľku. V prípade víťazstva by už totiž naši chlapci strácali na vedúcu Spišskú Novú Ves iba dva body.

„Pred nami je ešte desať zápasov a je o čo hrať. Verím tomu, že v piatok proti Banskej Bystrici to bude vyzerať inak a zvíťazíme. V hre je ešte veľa bodov a myslím si, že z pohľadu tabuľky to bude boj do posledného kola. Každý zápas bude mať svoj náboj,“ dodal Marek Slovák.

V najbližšom extraligovom zápase privítame v piatok o osemnástej hodine v Steel aréne Banskú Bystricu.