Naj(šalenše) východniarske derby Košice - Michalovce JE TU!

PRIDANÉ: 26.9.2019

Košických hokejistov čakajú v najbližších dňoch zápasy na klziskách súperov. V piatok 27. septembra vycestujú do hlavného mesta Maďarska, kde si hokejky skrížia s domácim MAC Újbuda, o dva dni neskôr sa predstavia v televíznom súboji na ľade HK Nitra. V utorok 1. októbra ale nastúpia opäť doma v zápase proti HK Dukla Ingema Michalovce! Zápas dvoch východoslovenských mužstiev začne od 17:30.

Oceliari v rámci Tipsport ligy teda premiérovo privítajú na svojom ľade nováčika Duklu zo Zemplína, ktorá vstúpila do svojej prvej sezóny v najvyššej slovenskej súťaži naozaj výborne. Veď z doterajších 5 zápasov až 4 doviedla do víťazného konca a s 11 bodmi je na 3. mieste v extraligovej tabuľke. V nedeľu ešte odohrajú domáci súboj s 8-násobným slovenským majstrom Slovanom Bratislava, ktorý bude veľkým sviatkom pre každého fanúšika Dukly.

Po postupe do Tipsport ligy priviedli Michalovčania do svojho kádra viacero zvučných mien. Útočník Christophe Lalancette bol v roku 2012 draftovaný klubom San José Sharks do NHL, avšak v najlepšej súťaži sveta si nikdy nezahral. 25-ročný Kanaďan prišiel na východné Slovenska z klubu Jacksonville IceMen pôsobiaceho v súťaži ECHL. V 5 zápasoch našej najvyššej súťaže si na svoje konto pripísal už 8 kanadských bodov za 3 góly a 5 asistencií. Spoločnosť v útoku mu robí aj 28-ročný Fín Aki Juusela. Rodák z Raumy doteraz pôsobil iba v rodnej krajine a na Slovensku sa stihol v 5 zápasoch uviesť už 3 gólmi a 2 asistenciami. Zaujímavou tvárou v defenzíve Michaloviec je Holanďan Mike Dalhuisen. 30-ročný obranca pôsobil v mládežníckych rokoch v zámorí, v roku 2015 sa rozhodol pre návrat do Európy, kde postupne vystriedal kluby v Nórsku, Kazachstane, či naposledy v Nemecku.

Defenzívu nášho utorkového súpera posilnila v lete aj dvojica fínskych obrancov Konsta Mesikämmen a Sameli Ventelä. Obaja pôsobili prevažne v domácej nižšej súťaži Mestis a v uplynulej sezóne obliekali dres Ketterä. Z ruskej KHL si to do Michaloviec namieril 33-ročný obranca Dmitrij Vorobjov. Rodák z Togliatti odohral v tejto silnej európskej súťaži vyše 500 zápasov v dresoch Torpeda Nižnij Novgorod, SKA Petrohrad, Avangardu Omsk, Admirali Vladivostok, Lady Togliatti, Salavatu Julaev Ufa, či naposledy Amur Chabarovsk. V roku 2008 vybojoval spolu so spoluhráčmi z ruskej reprezentácie zlato na majstrovstvách sveta, na konte má aj striebornú medailu z majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov z roku 2005. Hoci ho v roku 2004 draftoval do NHL klub Toronto Maple Leafs, do zámoria nikdy neodišiel. V Dukle pôsobí taktiež mnoho hokejistov, ktorí svoju hokejovú kariéru spojili s našim klubom. Dres Michaloviec v tejto sezóne obliekajú brankár Tomáš Tkáčik, obranca Marek Kolba a útočníci Peter Boltun, Peter Galamboš, Tomáš Hričina, Lukáš Hvila a Gabriel Spilar.

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce z 5. kola proti HC 07 WPC Koliba Detva:

HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan - Mesikämmen, Dalhuisen, Ventelä, Vorobjov, Kolba, Hančák, Zekucia - Mašlonka, Lalancette, Juusela - Mesaroš, Galamboš, Hričina - Giľák, Linet, Safaralejev - Hamráček, Toma, Chalupa – Borov

Príďte si v utorok vychutnať východoslovenský "šaleny" šláger do Steel arény a požeňme opäť spoločne našich hokejistov za víťazstvom. Vstupenky si môžete zabezpečiť už v predstihu cez www.ticketportal.skvyhnite sa čakaniu v rade pred zápasom.

KOŠICE DO TOHO!