Najväčší rival Oceliarov opäť v Košiciach, HC Košice apeluje na vyspelé športové správanie fanúšikov

PRIDANÉ: 25.12.2019

Veľký šláger je späť v Košiciach! Vo vianočnom čase sa na našom ľade odohrá zápas odvekých rivalov – košických Oceliarov a hokejistov Slovana Bratislava. Steel aréna hlási plný dom (posledné vstupenky sú ešte v predaji) a opäť je možné očakávať atraktívny duel s hokejom najvyššej kvality, ktorý sa odohrá vo výbornej atmosfére. Buly štvrtkového zápasu sa vhodí o 19:00!

Naši hokejisti ťahajú peknú sériu víťazstiev a určite ju budú chcieť predĺžiť aj v takomto prestížnom zápase. A pôjde v ňom o veľa, veď práve pred druhým Slovanom Bratislava máme náskok iba štyroch bodov. Po reprezentačnej prestávke sa vo výbornom svetle prezentoval náš kapitán Dávid Skokan, ktorý v troch zápasoch nazbieral až 7 bodov za 2 góly a 5 asistencií. Výborne mu sekundoval jeho kolega z útoku a taktiež rodák spod Tatier – Marcel Haščák. Najproduktívnejší hráč Tipsport ligy má na svojom konte už 39 kanadských bodov, zároveň je s 23 strelenými gólmi aj najlepším strelcom súťaže. Lídrom štatistík vo svojom odbore je aj brankár Andrej Košarišťan. 26-ročný rodák z Dolného Kubína má najnižší priemer inkasovaných gólov na zápas (1,57), najviac víťazných zápasov (14) a spolu s popradským brankárom Tomášom Vošvrdom majú na konte 4 zápasy bez inkasovaného gólu. Jeho percentuálna úspešnosť je 94,24 %, čo ho radí na druhú priečku za trenčianskeho Mateja Tomeka.

Náš súper z hlavného mesta zažil úspešný návrat do slovenskej najvyššej súťaže. Veď ešte donedávna bol na čele extraligovej tabuľky a momentálne je na druhom mieste so ziskom 63 bodov. Avšak Belasí odohrali o jeden zápas viac ako tretia Banská Bystrica, ktorá získala 60 bodov. Po reprezentačnej prestávke sa Slovan predstavil v zápasoch proti DVTK Miškovec a v Poprade. Oba zápasy nedotiahli zverenci Romana Stantiena do úspešného konca, keď prehrali tesne 2:3, resp. 1:2.

Výbornú sezónu prežíva český útočník Jindřich Abdul. Rodák zo Vsetína je druhým najproduktívnejším hráčom ligy, keď v 31 zápasoch zaznamenal bilanciu 18 gólov a 19 asistencií. Pod dobré výsledky Slovana sa určite podpísal výraznou mierou aj jeho kolega z útoku Tomáš Zigo. Dvojnásobný majster Slovenska s rodnou Banskou Bystricou prišiel do hlavného mesta v lete a hneď sa zaradil medzi opory tímu. Na svojom konte má 17 gólov a rovnaký počet asistencií. Na treťom mieste môžeme nájsť ďalšieho útočníka z prvého útoku Radovana Puliša. 28-ročný krídelník zatiaľ nadväzuje na predchádzajúce úspešné sezóny a svoje štatistiky obohatil už o 9 gólov a 13 asistencií. Lídrom defenzívy je skúsený Andrej Meszároš. Trenčiansky odchovanec strelil v 31 zápasoch jeden gól a na ďalších 19 nahral. V bráne sa Slovanisti spoliehajú na výkony dvojice legionárov – Kanaďana Barryho Brusta a Čecha Vladislava Habala. Prv menovaný je so svojou úspešnosťou zásahov 93,81 % tretím najlepším brankárom súťaže v tejto štatistike. Tento skúsený brankár vychytal pre svoj tím 14 víťazstiev, z toho v troch neinkasoval ani jeden gól. Jeho český kolega sa môže pochváliť tiež výbornou úspešnosťou, ktorá je na úrovni 92,38 %. Bývalý hráč Košíc sa do hry dostal v 12 zápasoch a 8 z nich doviedol do úspešného konca.

Zostava HC Slovan Bratislava z posledného zápasu proti HK Poprad:
Slovan: Brust – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Podlipnik, Šedivý, Hudec – Abdul, Zigo, Puliš – Viedenský, Žitný – Petráš, Kytnár, Kukumberg – Bondra, Urbánek, Sloboda

Povzbuďme spoločne našich hokejistov v dôležitom zápase proti rivalovi z hlavného mesta a dokážme, že máme vyspelé publikum!  Slovenský zväz ľadového hokeja je rozhodnutý čo najúčinnejšie bojovať proti všetkým nešportovým prejavom na hokejových stretnutiach, zvlášť proti vulgárnym a iným hanlivým pokrikom na adresu súpera. Každé takéto previnenie bude postihované peňažným trestom na ťarchu príslušného klubu. HC Košice sa s týmto zámerom plne stotožňuje. Z týchto dôvodov si vás dovoľujeme touto cestou požiadať, aby ste sa na všetkých zápasoch zdržali akýchkoľvek prejavov urážajúcich alebo znevažujúcich hráčov, fanúšikov alebo klub súpera. Zároveň si dovoľujeme upozorniť, že každý takýto prejav, ktorý bude našim kamerovým systémom zaznamenaný, budeme riešiť podnetmi v občiansko-právnom súdnom konaní a oznámime ho súčasne orgánom činným v trestnom konaní, zvlášť s cieľom zabrániť takto závadovým osobám v účasti na našich stretnutiach a s cieľom zosobniť a vymôcť spôsobenú škodu (uloženú pokutu). Veríme, že tak, ako hokejisti a všetci predstavitelia nášho klubu, tak aj naši fanúšikovia budú vzorovým príkladom správania sa na štadiónoch a že naše Desatoro budeme hrdo šíriť v celom slovenskom hokeji. Pretože MY SME KOŠICE! Ďakujeme!

(ypm, tty)