Oceliarov čaká súper spod Urpína!

PRIDANÉ: 26.10.2023

Séria zápasov na ľade súperov ešte nekončí a po víťazstvách v Trenčíne a Humennom sa oceliari predstavia na ľade baranov. Súpera spod Urpína sme dokázali po kvalitnom výkone na domácom ľade v 2.kole zdolať presvedčivo 5:1. V piatkovom zápase si budeme chcieť pripísať na svoje konto štvrtú ligovú výhru v rade a odskočiť v tabuľke nášmu súperovi, ktorý má pred vzájomným duelom iba o bod menej. Úvodné buly bude na ľade Tipsport Arény vhodené o 17:30.

Banská Bystrica sa otriasla z piatkového katastrofálneho zápasu, keď podľahla Nitre vysoko 1:10 a v nedeľu zvíťazila na domácom ľade proti Dukle Trenčín 4:1. Dvoma gólmi sa prezentovala nová posila baranov Luke Adam, ktorý prišiel z Plzne. Tento skúsený kanadský center má na konte 90 duelov v NHL a posledné sezóny patril k oporám svojho tímu v nemeckej najvyššej súťaži.

Najproduktívnejším hráčom tímu je Kanaďan Marcus Vela, ktorý ma doposiaľ na svojom konte 17 kanadských bodov za 11 gólov a 6 asistencií. O bod menej má Carter Turnbull, ktorý prišiel pred sezónou z konkurenčného Zvolena. Najproduktívnejšiu trojicu tímu uzatvára Matt Wilkins. Tento kanadský krídelník nazbieral 15 bodov za 3 góly a 12 asistencií.

Najvyťaženejším brankárom tímu je Filip Belányi, ktorý odchytal 7 zápasov s úspešnosťou 88.9%. Skvelo sa ujala brankárska posila v podobe skúseného Slovinca. Gašper Grošejl odchytal 4 zápasy a jeho úspešnosť zásahov činí skvelých 93.2%, no počas uplynulého víkendu trénerovi Sheddenovi nebol k dispozícii.

Zostava zo zápasu proti Trenčínu:

Belányi (Kliment) – Bačik, Hora – Ďatelinka, Wilde – Holenda, Žabka – Pavúk; – Wilkins, Adam, Vela – Matoušek, Bíreš, Gašpar – Žitný, Petriska, Faith – Macek, Stránský, Štrauch

Postavenie v tabuľke: 5.miesto (21 bodov)

Vzájomné stretnutia Tipos extraliga 2023/2024:

HC Košice – HC 05 Banská Bystrica – 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Góly a asistencie: 2. Krivošík (Pollock, Berger), 11. Jääskeläinen (Deyl, Bartoš), 23. Jääskeläinen (Lamper), 31. Breton (Fejes, Bartánus), 37. Breton (Jääskeläinen, Lamper) – 10. Vela (Stránsky)

Oceliari v nedeľu odohrali zápas na ľade húževnatého nováčika v Humennom. Levy nám nič nedarovali, no zásluhou premiérového gólu Bača a dvoch zásahov Pollocka sme zvíťazili a pripísali si ďalšie 3 body. Najproduktívnejším hráčom tímu je Hunter Fejes, ktorý nazbieral 15 bodov za 6 gólov a 9 asistencií. Spoločne s Kanaďanom Brettom Pollockom je aj najlepším strelcom oceliarov. Obaja majú na konte zhodne 6 gólov

Posledné stretnutie HC Košice:

HC 19 Humenné – HC Košice – 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly a asistencie: 55. Novický (Kriška, Linet) – 8. Bačo, 38. Pollock (Jääskeläinen), 60. Pollock (Fejes, Lamper)

Zostava HC Košice:

Janus (Riečický) – Breton, Olsson, Lunter, Pollock, Jääskeläinen – Zech, Ferenc, Fejes, Chovan, Bartánus – Šedivý, Bartoš, Rogoň, Krivošík, Lamper – Dravecký, Jokeľ, Havrila, Bačo