Oceliarov čaká východniarske derby proti kamzíkom

PRIDANÉ: 3.2.2024

Reprezentačná prestávka je za rohom, no Oceliarov čaká ešte jeden zápas z kategórie najťažších. Do Košíc pricestujú hráči kamzíkov, ktorí vyhrali uplynulých 7 zápasov v rade a po poslednom kole sa usadili na čele extraligovej tabuľky.

Tradičné východniarske derby sa začne v nedeľu o 17:00 a vstupenky si môžete zakúpiť na tomto linku https://vstupenky.hckosice.sk/#/.

HK Poprad:

Tím pod vedením Todda Bjorkstranda sa v priebehu týždňa posilnil o dvojmetrového beka Viktora Svedberga, ktorý minulú sezónu obliekal dres Avangardu Omsk. Viktor bude náhradou za produktívneho Garreta McFadenna, pretože ten zamieril do českých Karlových Varov.

V priebehu týždňa sa udiala aj zaujímavá brankárska výmena. Eugen Rabčan sa presťahoval k baranom a do Popradu prišiel Filip Belányi.

Poprad si v piatok bez väčších problémov poradil s Trenčínom. Za kamzíkov sa postupne presadil Peter Bjalončík, Dominik Jendek, Tyler Coulter a Andrew Calof a Poprad si tak pripísal do tabuľky 3 body po víťazstve 4:1.

Najlepším kanonierom extraligy a zároveň najproduktívnejším hráčom Popradu je americký útočník Ryan Dmowski. V drese Popradu má na konte 48B (26G – 22A) v 35 zápasoch čo ho radí na 3.miesto ligovej produktivity. S obrovským odstupom nasleduje slovenský útočník Andrej Kukuča, ktorý získal 27B (16G – 11A). Na delenom treťom mieste produktivity sa nachádza Tyler Coulter 26B (12G – 14A) a Andrew Calof (9G – 17A).

Popradská presilovka patrí k tým najnebezpečnejším v lige. S využitím 24,82% presilových hier sa radí Poprad na druhé miesto hneď za Duklu Michalovce.

Posledné stretnutie:

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 2. Bjalončík (Calof, Steenbergen), 37. Jendek (Betker, Šotek), 57. Coulter (Svitana), 59. Calof (Záborský, Betker) – 60. Petráš (Conway, Sojčík).

Zostava z posledného stretnutia:

Vay – Cardwell, Brincko, Turan, Betker, Česánek, D. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Kukuča, Jendek, Záborský – Calof, Bjalončík, Steenbergen – Belluš, Suchý, Šotek

Postavenie v tabuľke: 1.miesto (76b)

Vzájomné zápasy Tipos Extraliga 2023/2024:

HK Poprad – HC Košice 7:2 (5:0, 1:0, 1:2)

Góly a asistencie: 2. Záborský (Brejčák), 7. Kukuča (Svitana, Beaudoin), 9. Kotvan (Drgoň), 14. Jendek (Šotek), 16. Jendek (Šotek, Bekter), 27. Suchý (Urbánek, Kundrik), 47. Suchý (Urbánek, Kundrik) – 44. Pollock (Fejes, Jääskeläinen), 51. Rogoň (Krivošík)

HC Košice – HK Poprad 4:2 (0:1, 2:0, 2:1

Góly a asistencie: 34. Havrila (Rogoň, Bačo), 40. Krivošík (Pollock, Jääskeläinen), 59. Zech (Fejes, Jääskeläinen), 60. Zech (Krivošík, Chovan) – 10. Turan (Urbánek, Dmowski), 53. Dmowski (Betker, Kukuča)

HK Poprad – HC Košice 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)

HC Košice:

Oceliarov tento týždeň trápi efektivita a obrovské množstvo nevyužitých šancí. Neskórovali sme v stredu v dohrávke 33.kola proti Michalovciam a v piatkovom kole sme utŕžili trpkú prehru 0:1 na domácom ľade proti baranom.

Lídrom produktivity je takmer konštantne od začiatku sezóny americký krídelnik Hunter Fejes. Ten získal v 41 zápasoch 40B (20G – 20A). Nasleduje kanadský bek Alex Breton, ktorý má na konte 34B (12G – 22A) a o bod menej má útočník Brett Pollock s bilanciou 33B (15G – 18A).

Najproduktívnejším slovenským hráčom tímu je náš kapitán Michal Chovan, ktorý získal 16B (3G –  13A).

Zajtra sa stretnú dve najlepšie defenzívy v súťaži a práve do našej svätyne padlo najmenej gólov v celej extralige (96). Najväčší podiel na tejto skvelej štatistike má dvojica Jaroslav Janus (92,04%) a Dominik Riečický (93,25%).

Popradská skvelá presilovka narazí na ťažký oriešok v podobe našich oslabení, ktoré sú s úspešnosťou 82,86% najlepšie v celej extralige.

Posledné stretnutie:

HC Košice - HC 05 Banská Bystrica 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Góly a asistencie: 24. Sojka (D. Stránský, A. Stránský).

Zostava z posledného stretnutia:

Riečický - Olsson, Breton, Bartoš, Zech, Deyl, Šedivý, Dravecký - Jääskeläinen, Pollock, Fejes - Lunter, Berger, Chovan - Rogoň, Slovák, Jokeľ - Bačo, Havrila, Bartánus

Postavenie v tabuľke: 4.miesto (69b)

Oceliarov čaká po reprezentačnej prestávke posledných 8 zápasov základnej časti Tipos Extraligy, kde zabojujú o najlepšiu pozíciu smerom k play-off.

Najbližší program Oceliarov:

Streda 14.02.2024 o 18:00 HC MIKRON Nové Zámky vs. HC Košice