Ofenzívu Oceliarov posilňuje český forvard David Květoň

PRIDANÉ: 14.11.2019

Po reprezentačnej prestávke bude v zostave Košíc po novom figurovať aj najnovšia posila. Na zmluve s vedením klubu sa dohodol Čech 31-ročný krídeľník David Květoň.

David k nám aktuálne prichádza z českého extraligového tímu HC Oceláři Třinec, odkiaľ hosťoval vo Frýdku-Místku. Je rodákom z Nového Jičína, ktorý bol v roku 2006 draftovaný organizáciou New York Rangers. Počas mládežníckych kategórií bol pravidelným členom reprezentačných kategórií a neskôr aj seniorského mužstva Česka, kde má na svojom konte 18 štartov v najcennejšom drese. Prevažnú časť profesionálnej kariéry strávil práve v českej extralige, v ktorej naberal cenné skúsenosti počas takmer 600 zápasov. V nich získal 305 bodov, čo činí viac než pol bodu na zápas. V sezóne 2010/2011 získal s Třincom majstrovský titul, ktorý navyše svojmu vtedajšiemu zamestnávateľovi sám "vystrelil". Z Davida sa tak opäť stane Oceliar, tentoraz však bude pôsobiť v našom klube.

Športový manažér HC Košice Jan Šťastný:Davida Květoně znám z české extraligy, je to útočník, který může hrát na pozici levého i pravého křídla. Navíc věříme, že jeho hokejové dovednosti, důraz, bruslení a hlavně zakončení, pomůžou oživit naše další útočné řady, než je náš elitní útok ve složení Majdan, Chovan, Haščák."

Zmluva pre Davida Květoňa znie do konca prebiehajúcej sezóny. Jeho reakcie na podpis prinesieme cestou akreditovaných médií.

Davida vítame a želáme úspešný angažmán!