Pätica odchovancov v drafte CHL

PRIDANÉ: 2.7.2021

Pätica košických odchovancov Peter Repčík, Jakub Demek, Jozef Viliam Kmec, Juraj Slafkovský a Róbert Bačo prešla „import draftom“ Canadian Hockey League.

Peter Repčík bol vybraný v druhom kole z celkovo 115. miesta tímom Lethbridge Hurricanes z WHL. V tejto sezóne odohral 27 zápasov za tím Slovenska U18, kde nazbieral spolu 24 bodov  (9G - 15­ A) a 20 trestných minút. Za reprezentáciu do 20 rokov nastúpil v troch zápasoch a zaznamenal dve asistencie. „Sme radi, že sme dostali Petra tam, kam sme chceli, a že ho môžeme pridať do našej vekovej skupiny s rokom narodenia 2004. Má určité schopnosti a myslíme si, že má potenciál byť nakoniec dobrým hráčom," povedal generálny manažér Hurikánov Peter Anholt.

Jakuba Demeka si vybral klub Edmonton Oil Kings z WHL. Bol draftovaný v prvom kole z celkovo 47. miesta draftu. Stal sa tak iba druhým Slovákom, ktorého Oil Kings draftovali. Prvým bol hráč rovnako spätý s Košicami, Martin Gernát. Jakub pôsobil v tejto sezóne pri A-Tíme Košíc, kde naskočil do 10 zápasov so ziskom dvoch bodov za asistencie. Neskôr pôsobil v projekte slovenskej 18-ky kde odohral 31 zápasov, v ktorých si na svoje konto pripísal 21 bodov (6 G – 15 A). „Sme radi, že môžeme v organizácii privítať Jakuba. Je to vysoký center, ktorý v strede ihriska pridá veľkosť, zručnosť a hĺbku. Jeho medzinárodné a profesionálne skúsenosti budú prínosom pri prechode do Western Hockey League. Tešíme sa, že ho uvidíme pri našom návrate do Rogers Place,“ uviedol na jeho adresu prezident a generálny riaditeľ Oil Kings, Kirt Hill.

Jozefa Viliama Kmeca si v druhom kole zo 104. miesta vybral tím Prince George Cougars taktiež z WHL. Jozef rovnako ako Peter a Jakub nastupoval v tíme projektu Slovenskej 18-ky, za ktorú odohral 27 zápasov so ziskom 4 bodov za gólové nahrávky. „Má výborné parametre a je dobrý na puku. Navyše je pravák, a to je to, čo sme v tomto drafte hľadali. Sme skutočne radi, že sme ho druhým výberom dostali tam, kam sme chceli," vyslovil generálny manažér a zároveň hlavný tréner Mark Lamb.

Juraj Slafkovský padol do oka klubu Erie Otters z OHL. Sedemnásťročný odchovanec košického hokeja aktuálne hrajúci vo fínskom TPS Turku v tejto sezóne nastúpil do 16 zápasov v kategórii do 20 rokov  a v kolónke produktivity mu svietilo číslo 13 za 8 gólov a 5 asistencií. Okrem toho si zahral aj na juniorskom svetovom šampionáte, rovnako tak aj na Majstrovstvách sveta mužov a je prospektom pre draft do NHL v roku 2022. Zaujímavosťou je, že v tomto klube pôsobil aj Erik Černák, ktorý sem zamieril práve z Košíc. „Juraj má elitnú kombináciu veľkosti a zručnosti. Ako hráč narodený v roku 2004 hral Juraj na juniorských Majstrovstvách sveta do 20 rokov aj na Majstrovstvách sveta mužov. Cítime, že Juraj bude pokračovať vo svojom vývoji a bude na našej úrovni veľmi úspešný. Chápeme, že Juraj má pre túto nadchádzajúcu sezónu profesionálne príležitosti, ale chceme sa uistiť, že vie, že má príležitosti v CHL, a v budúcnosti by sme ho v Erie privítali,“ uviedol asistent generálneho manažéra Scott Grieve.

Róbert Bačo bol voľbou tímu Moose Jaw Warriors v prvom kole z celkovo 50. miesta.  Posledné 3 sezóny pôsobil v tíme Karlových Varov, kde už dostáva príležitosti aj v A-tíme. V kategórii do 20 rokov si v tejto sezóne pripísal 6 bodov v 9 zápasoch. Za reprezentáciu do 18 rokov nastúpil do 6 zápasov so ziskom 4 bodov. Róbert sa nachádza na 66. mieste medzi európskymi hráčmi pred nadchádzajúci vstupným draftom NHL, ktorý sa uskutoční o mesiac. „Sme nadšení, že do našej organizácie môžeme privítať hráča ako Róbert. Pridáva do našej zostavy veľkosť, má vynikajúcu strelu, dobré ruky a je silným a rýchlym korčuliarom," komentoval výber generálny manažér Jason Ripplinger.

(HCKE Media Team)

GALÉRIA