Patrik Koch a Šimon Petráš si opäť spestrili letnú prípravu triatlonom

PRIDANÉ: 30.6.2019

V Košiciach sa rodí nová triatlonová tradícia. Už po štvrtýkrát sa konal v metropole východu mestský šprint triatlon s účasťou viac ako 400 pretekárov.

„Tento ročník je svojou účasťou rekordný, vypredalo sa celé štartové pole čomu sa, samozrejme, veľmi tešíme. Čomu sa však tešíme ešte viac, je to, že sa košickí hokejisti zúčastnili akcie už po druhýkrát. My ako hlavný IT partner hokejového klubu sme veľmi radi, že opäť prijali naše pozvanie. Dnes im bude na trati pomáhať syn legendárneho vodnopólového trénera Karola Baču, Dani, takže som zvedavý ako to celé dopadne, pretože sme im dodali špičkového plavca. Pevne verím, že sa im bude dariť, že dosiahnu dobrý čas. Dúfajme, že športovci budú mať veľa energie, a že sa všetci Košičania zabavia,“ vítal nás PR manažér NESS a organizátor podujatia Stanislav Mucha.

Naši hokejisti si tak aj tento rok odkrútili štafetu. Obranca Patrik Koch 20 kilometrov po asfaltovej vozovke na bicykli a útočník Šimon Petráš 5 kilometrov behu po meste. Tretím do partie bol spomínaný Dani Bačo, skúsený plavec, reprezentant SR, ktorý chlapcom pomohol s najťažšou disciplínou, keď preplával 750 metrov v otvorenom bazéne na Mestskej plavárni v parku.

„Ja takéto akcie zbožňujem. Veľmi rád chodím na všelijakých „tvrďákov“ a takéto závody ma bavia, takže som zvedavý ako to dnes dopadne. Dúfam, že aspoň tak dobre ako minulý rok, že podám slušný výkon,“ neskrýval nadšenie pred výkonom Šimon Petráš, ktorý aj do cieľa dobehol s úsmevom: „Tipujem to tak pod 20 minút. Bolo to náročné, ale nahodil som si dobré tempo a zvládol som to. Musel som zastaviť len raz, keď sa mi rozviazala šnúrka.“

Výbornému Šimonovmu výkonu predchádzal podobne skvelý výkon nášho obrancu na bicykli: „Nahodil som si také pohodové tempo. Keďže som musel odjazdiť osem kôl, potreboval som si rozložiť sily. Je to trošku náročnejšie ako hokej a nie som na to zvyknutý, ale bolo to zaujímavé spestrenie nášho letného tréningu.“

Svoj triatlonový debut si chlapci odkrútili minulý rok. Nepomýšľali prenechať miesto aj iným v tíme? „Vlani sme to skúsili a zapáčilo sa nám to, takže sme do toho chceli ísť aj tentoraz. Je to pre nás istým spôsobom relax a oddych, aj keď sa namakáme, ale športujeme v rámci zábavy. Je pravda, že na bicykli som sedel naposledy na tom minuloročnom triatlone, ale určite som chcel prísť zas. Nebolo sa treba ani špeciálne pripravovať, pretože máme tvrdú letnú prípravu,“ hovorí Patrik Koch.

Družstvo HC Košice sa už tradične zúčastnilo aj „doplnkovej“ disciplíny, keď pretláčali malú fiatku Nessyho. Ani v nej sa nenechali zahanbiť a cieľom prefrčali za 5,24 sekúnd, čím dosiahli lepší čas ako vlani.

V celkovom umiestnení štafetových družstiev sa výber z tímu Oceliarov umiestnil na fantastickom šiestom mieste! Na víťaza stratili mladíci len dvanásť minút a po plaveckej časti figurovali dokonca na druhej priečke.

Košický Ness City Triathlon sa ihneď po svojom zrode stal jedným z najvyhľadávanejších podujatí triatlonovej sezóny na Slovensku a my sa veľmi tešíme, že môžeme byť jeho súčasťou. Ďakujeme a dovidenia o rok!

HC KE Media Team (hal), foto (saj)

GALÉRIA