Patrik Rogoň po premiérovom derby: Verím, že takýchto zápasov bude čo najviac

PRIDANÉ: 23.8.2021

EASTERN CUP sme uzavreli tesnou prehrou so Slovanom Bratislava v pomere 1:2. Nášho najväčšieho rivala sa nám síce nepodarilo odstaviť od zisku trofeje, ale rozhodne nás môže tešiť herný progres, ktorý sa v tomto zápase naplno ukázal. Jediný gól „oceliarov" zaznamenal Allan McPherson, avšak bravúrny výkon predviedol i Patrik Rogoň. Člen štvrtej formácie bol počas celého duelu aktívny, robil súperovým obrancom veľké problémy, a práve preto sme si ho po skončení stretnutia vypýtali na krátky rozhovor.

Všetky tri góly padli už v prvej tretine. Brankári však po prvej prestávke „zatiahli rolety", bojovalo sa o každý centimeter ľadu a na to, že sme ešte stále len v príprave, zápas spĺňal tie najvyššie parametre.Mali sme slabý začiatok, no po chvíli sa hra podľa mňa vyrovnala. Rozhodli detaily a to, že súper sa presadil dvakrát a my len raz," stručne a fakticky zhodnotil stretnutie rodák zo Žiliny. Ako povedal Patrik, úvod nám vôbec nevyšiel. Inkasovali sme už po štyridsiatich siedmich sekundách a vo štvrtej minúte si dokonca naša lavička zobrala oddychový čas, čo je ozaj netypické a potvrdzuje to aj ľavoruký krídelník. Áno, nevidí sa to často. Ešte som ani nebol na ľade a už sme brali time-out. Tréner to ale tak cítil, pomohlo nám to, naša hra sa zlepšila a začali sme robiť veci, ktoré trénujeme." Za šesťdesiat minút sme si vypracovali množstvo ideálnych príležistostí na skórovanie, avšak opäť sme boli v koncovke málo efektívni. Možno nám chýbalo viac rozvážnosti, ale na druhej strane podal výborný výkon brankár Gudlevskis. Všetko chytal, takže to bolo náročné," vyjadril sa na margo toho, prečo sme nerozvlnili sieť viackrát. Počas celého turnaja nás trápil problém s nedisciplinovanosťou a inak tomu, žiaľ, nebolo ani v záverečnom dueli. To, že je nevyhnutné na tom popracovať si uvedomujú aj samotní hráči. Už sme sa o tom v šatni rozprávali. Namiesto zbytočných zákrokov hokejkou, z ktorých často vyplývajú fauly, musíme viac korčuľovať. To je jediná cesta, ako hrať čo najdlhšie v rovnovážnom počte," prezradil jednoduché riešenie.

Pre dvadsaťštyriročného forvarda to bolo premiérová účasť v derby mezi HC Košice a HC Slovan Bratislava. Veľmi som si tento zápas užíval. Bolo to super. Prišli aj fanúšikovia, ktorí nás podporili a verím, že cez sezónu bude takýchto šlágrov čo najviac," pochvaľoval si a k atmosfére na štadióne ešte dodáva, diváci boli skvelí. Bolo ich počuť, skandovali, čo sme na ľade aj cítili." Súčasťou takéhoto súboja musí byť tiež istá dávka napätia i emócii, ktoré je niekedy ťažké udržať na uzde, čo sme si mohli všimnúť najmä v závere tretej tretiny. Je to derby, patrí to k tomu. Emócie sú vybičované, najmä keď je priebeh stretnutia takýto vyrovnaný. Škoda, že sa nám  ten druhý gól nakoniec nepodarilo streliť," uzatvára rozhovor košická sedemdesiatsedmička.