Po silnej tretej tretine prvý triumf proti Zemplínčanom

PRIDANÉ: 27.12.2022

Z prvých troch vzájomných zápasov proti Michalovciam vyťažili naši chlapci iba bod a na zápas Štefanského kola tak cestovali na Zemplín s jednoznačnou túžbou vylepšiť negatívnu bilanciu. Zásluhou drvivej tretej tretiny sa to podarilo a po víťazstve 2:1 sme tak „líškam odskočili na rozdiel troch bodov.

„Mali sme pomalší štart, ale v prvej tretine sme sa do toho dostali celkom rýchlo. V druhej časti sme však neboli na ľade a zaradili sme sviatočný mód. Bolo tam veľa vylúčení a tie nás nepustili do hry. V tomto smere však musím oceniť hru v oslabových hrách a výkon brankára. Uhrali sme to bez gólových strát a v záverečnej tretine sme konečne zapli,“ hodnotil cenný triumf tréner Dan Ceman.

Tretia tretina bola podľa jeho gusta a streleckú prevahu v pomere 13:6 pretavili do dvoch zlepených gólov v priebehu 35 sekúnd Jens Olsson a Michal Chovan.

„V šatni bolo počas prestávku hlučno a začali sme hrať s energiou. Takto sme chceli hrať celý zápas. Bola to naša najlepšia tretina, minimálne v tomto mesiaci. Otočili sme to a vyhrali sme. Je to pre nás cenné víťazstvo, pretože Michalovce majú naozaj silný tím,“ doplnil kanadský kormidelník.

„Nie je ľahké rozbehnúť sa po tom šaláte,“ pousmial sa autor víťazného gólu Mišo Chovan. „Ale nie, v prvej tretine sme jednoducho nehrali dobre a v druhej sme boli stále v oslabení. To sa potom útočí ťažko. Pred treťou tretinou sme si povedali, že ideme vyhrať a začali sme ich točiť v pásme. Prišli dôležité góly a tešíme sa z veľmi cenného víťazstva. Konečne sme ich zdolali.“

Košičania ubránili všetkých päť oslabových hier a brankár Jaroslav Janus zneškodnil 23 z 24 striel. V súboji dvoch tímov s najnižším počtom inkasovaných gólov v lige tak napokon stačilo streliť dva góly.

„Nečakali sme nejakú prestrelku, ale faktom je, že šancí bolo na oboch stranách veľa. Z nášho pohľadu nás mrzí druhá tretina, v ktorej sme mali veľa vylúčení. Tomu sa musíme vyvarovať,“ upozornil kapitán, podľa ktorého je dôležité, že na štvrtý pokus prišlo konečne víťazstvo nad Duklou. „Tá bilancia už v šatni trochu rezonovala a o to krajšie toto víťazstvo je. Vieme, ako vyzerá tabuľka a potrebovali sme zabodovať. V tretej tretine sme ukázali, aké máme mužstvo a tam sme ich nepustili prakticky k ničomu,“ uzavrel M. Chovan.

Najbližší zápas odohráme už v stredu, keď o osemnástej hodine privítame v Steel aréne Spišskú Novú Ves.