Po víťazstve na ľade Slovanu v utorok doma proti Trenčínu

PRIDANÉ: 2.3.2020

Po výbornom výkone našich hokejistov v hlavnom meste čaká Oceliarov ďalší domáci zápas. V rámci piateho kola nadstavbovej časti pricestujú do Košíc hokejisti Dukly Trenčín. Atraktívny súboj dvoch stálic slovenskej najvyššej súťaže je na programe v utorok 3. marca od 17:30!

Trenčania neodštartovali nadstavbovú časť ideálne, keď pod Urpínom podľahli Banskej Bystrici vysoko 1:5. Zdalo sa tak, že zverenci Jána Pardavého stratia kontakt so súpermi, ktorí si vytvorili mierny bodový náskok. Lenže následne prišla domáca výhra 6:3 nad Popradom, Trenčania brali body aj z Bratislavy po víťazstve 4:1 a v nedeľu zdolali pred domácimi divákmi Zvolen 4:3! O víťazstvo sa svojimi gólmi pričinili Marko Stacha, Rastislav Špirko a dvojgólovým hrdinom sa stal Milan Bartovič. Aj vďaka tomu sa Dukla Trenčín dotiahla na Zvolen a Poprad a táto trojica má aktuálne na svojom konte rovnaký počet bodov – 90. Vyrovnanosť tejto trojice tímov tak sľubuje napínavý záver nadstavbovej časti.

Na čele kanadského bodovania nášho utorkového súpera nájdeme útočníka Josefa Mikysku. 25-ročný liberecký odchovanec výrazne pomáha ofenzíve Vojakov, keď v 52 zápasoch strelil 14 gólov a na ďalších 41 asistoval. Najlepším strelcom mužstva je s 26 gólmi Kanaďan Brandon Alderson. Fyzicky dobre stavaný útočník však v závere základnej časti utrpel nepríjemné zranenie, ktoré ho vyradilo z hry a v tejto sezóne si už nezahrá. Vynikajúcu sezónu prežíva taktiež jeho krajan Graeme McCormack. 28-ročný kanadský obranca prišiel v lete z Nitry a určite túto voľbu neoľutoval. V tejto sezóne odohral 48 zápasov s bilanciou 5 gólov a 35 asistencií. Posledné zápasy vyšli aj Rastislavovi Špirkovi, ktorý počas sezóny prestúpil do Trenčína zo Zvolena. Práve proti svojmu bývalému zamestnávateľovi sa presadil aj strelecky a na konte má už 19 gólov, ku ktorým pridal 16 asistencií.

Post brankárskej jednotky Trenčanov prebral v poslednom čase do rúk mladík Matej Tomek. Aj vďaka zraneniu svojho staršieho kolegu Michala Valenta dostal priestor v 31 zápasoch, v ktorých si svoju úspešnosť udržal na hranici 92,74 %. O 11 rokov starší Valent má momentálne úspešnosť nižšiu, a to 91,86 %.

Zostava HK Dukla Trenčín z nedeľňajšieho zápasu proti HKM Zvolen:
Tomek – Stacha, McCormack, Brodeur, Štach, Sládok, Bokroš – Sojčík, Mikyska, Valach – Hecl, Paukovček, Sádecký – Hlinka, Špirko, Bartovič – Ferényi, Švec, Krajč – Ryan Petrovický

Príďte si užiť ďalší zápas košických hokejistov v nadstavbovej časti. Svoje lístky si môžete zakúpiť aj prostredníctvom https://www.hckosice.sk/vstupenky. Požeňme spoločne našich hokejistov za víťazstvom a dobrým umiestnením pred play-off.

KOŠICE DO TOHO!

(ypm)