Porazíme „baranov" aj druhýkrát v sezóne?

PRIDANÉ: 17.11.2021

Dnes, v tento sviatočný deň, privítame na domácom ľade už o 16:00 celok z Banskej Bystrice. Žiaľ, situácia v súvislosti s kronavírusom sa na Slovensku zhoršila, preto tento duel nebude dostupný pre širokú verejnosť. My však veríme, že naši chlapci si s touto nepriaznivou zmenou poradia a nadviažu na kvalitné výkony, ktoré predvádzali pred reprezentačnou prestávkou.

Banskobystričania sa momentálne nachádzajú so ziskom 18-tich bodov na deviatom mieste v tabuľke Tipos extraligy, zatiaľ čo „oceliari" sú na tom o čosi lepšie, majú o 8 bodov viac a okupujú piatu priečku. „Barani" ale majú ešte tri stretnutia k dobru, aj vzhľadom na túto okolnosť v rámci najvyššej súťaže doteraz inkasovali najmenej gólov, a to 32. Väčšie problémy majú na druhej strane klziska. Ich ofenzíva patrí k tým najhorším a v kolónke presných zásahov im tam takisto svieti číslovka 32. Za nimi sa v tejto dôležitej štatistike nachádza len predposledná Spišská Nová Ves a pre porovnanie, my sme po 12-tich kolách mali na svojom konte  až o 13 gólov viac.

Trojnásobní majstri Slovenska naposledy odohrali zápas ešte koncom októbra, takže možno očakávať, že istý čas im bude trvať, kým sa znova dostanú do správneho tempa. Konkrétne 29.10. v Prešove nestačili na domácich „koňarov"  a prehrali 1:2. Chvalabohu, naše mužstvo ešte žiaden duel nemuselo prekladať alebo vynechať a pred reprezentačnou prestávkou sme sa jednoznačnou výhrou v pomere 6:1 na ľade Liptovského Mikuláša skvelo naladili na ďalší priebeh ročníka 2021/2022. V prvom vzájomnom stretnutí aktuálnej sezóny sme v Steel Aréne Banskú Bystricu zdolali 5:3. Z toho dôvodu i z hľadiska momentálnej formy sú dnes miernym favoritom práve hokejisti metropolitného klubu.

Individuálna kvalita je papierovo taktiež na našej strane, veď v kanadskom bodovaní celej ligy máme až štyroch útočníkov v najlepšej 15-ke, zatiaľ čo najproduktívnejší hráč „baranov" sa nachádza v tomto rebríčku až na 43. mieste. Problémom pre našu ofenzívu môže byť najmä talentovaný brankár Filip Belányi. Ešte stále iba 20-ročný strážca „svätyne" je budúcnosťou slovenského národneho tímu, čo predviedol aj na uplynulom Nemeckom pohári, kde zaznamenal svoj premiérový štart v mužskej reprezentácii. Ak sa dobre rozchytá, budeme mať čo robiť, aby sme prepasírovali puk za jeho chrbát.

V tomto zápase môžu byť kľúčovým faktorom taktiež špeciálne tímy. Náš protivník totižto v tomto smere patrí k najhorším družstvám Tipos extraligy. Priemerne inkasuje v každej štvrtej početnej nevýhode a my využívame každú piatu presilovú hru. Dúfame, že naši kvalitní korčuliari to dnes potvrdia i na ľade, a keď budú pokračovať vo výkonoch z posledných súbojov, tri body by mali ostať doma.

Košice do toho!