Postavili sme Stenu patriotov

PRIDANÉ: 3.10.2019

Pred začiatkom sezóny klub HC Košice avizoval vytvorenie priestoru pre podporu mládežníckych tímov a talentovaných hokejistov fyzickými i právnickými osobami. Pre tento účel zriadil transparentný účet, ktorý umožní darcom a fanúšikom sledovať účel vynakladania darovaných prostriedkov. Podporiť klub ľubovoľnou sumou tak môžu všetci fanúšikovia. Ich mená budú zverejnené na stránke klubu. Mená darcov s príspevkom vyšším ako 199 Eur budú uvedené na Stene patriotov v Steel aréne počas domácich zápasov.

Norbert Koch, výkonný riaditeľ HC Košice: “Pred sezónou sme ohlásili transformáciu HC Košice na komunitný klub. Inšpiráciu sme čerpali v zahraničných kluboch, kde sú obdobné aktivity medzi fanúšikmi veľmi obľúbené. Transparentný účet umožní darcom sledovať, na aký účel budú prostriedky vynaložené. My garantujeme, že nadobudnuté prostriedky budú použité na aktivity a projekty podporujúce výlučne mládežnícke tímy. Vopred ďakujeme za všetky príspevky, ktoré nám pomôžu na našej ceste skvalitňovania práce s mládežou.”

Okrem vybavenia hráčov budú prostriedky použité aj na nákup technologických riešení. Príkladom je analytické cloudové riešenie pre nahrávanie a spracovanie záznamov z tréningov a zápasov s využitím analytických nástrojov. Vďaka ukladaniu nahrávok na cloudové úložisko budú mať k nahraným videám prístup všetci tréneri. Týmto spôsobom budú môcť monitorovať progres jednotlivých tímov i hráčov. Kamerový systém je využívaný desiatkami hokejových a futbalových klubov. Jeho cena sa pohybuje na úrovni 25 000 Eur. Ďalšími príkladmi využitia sú strelnica, rozcvičovňa, power-skating, kryokomora, atď.

Číslo transparentného účtu je: SK8209000000005162672304

Pohyby na účte budete môcť sledovať na webstránke transparentneucty.sk >>

Všetky informácie o Stene patriotov, mená darcov a prehľad transakcií na transparentnom účte nájdete na klubovej stránke >>