Pred zápasom HC Košice - DVTK Jegesmedvék Miskolc

PRIDANÉ: 19.10.2020

A je to tu! Po neuveriteľných 226 dňoch nastúpia v utorok Oceliari na svoj domáci ligový zápas v Steel aréne. Súčasná situácia ohľadom koronavírusu im prisúdila za súpera maďarský DVKT Jegesmedvék Miskolc. Úvodné buly tohto medzinárodného merania síl v Tipos Extralige sa vhodí v utorok 20. októbra o 18:00!

Turbulentné leto prežil aj náš utorkový súper. Mužstvo z Miškovca prišlo po predchádzajúcej sezóne o rivala z Budapešti a vedenie DVTK sa zaoberalo otázkou, akým smerom sa má klub vybrať. Voľba nakoniec padla na slovenskú Tipos Extraligu. Káder maďarského účastníka našej súťaže však prešiel výraznou obmenou. Bielo-červený dres v novej sezóne už neobliekajú produktívni kanadskí obrancovia Davis Vandane a Nick Ross, či útočníci Francis Beauvillier s Davidom Rodmanom. Zmena nastala aj na lavičke, keď trénerské kormidlo prebral po Kanaďanovi Glenovi Hanlonovi jeho krajan Dave Allison.

Káder Miškovca tvoria v novej sezóne prevažne domáci maďarskí hráči doplnení o 9 legionárov. V bránkovisku tentokrát stavili na dvojicu Bence Kiss – Miklós Rajna, ktorá naviaže na minulosezónnu spoluprácu. Prvým legionárom je americký obranca Nick Wolff prichádzajúci do Miškovca priamo z univerzitnej súťaže NCAA, kde nastupoval za University of Minnesota-Duluth. Z rovnakej súťaže získali Maďari aj 23-ročného lotyšského útočníka Haraldsa Egleho, ktorý nastupoval za Clarkson University. Mládežnícky reprezentant Lotyšska pôsobí v zámorí už od svojich 15-tich rokov a po dlhej dobe tak okúsi európsky štýl hokeja. Defenzívu Miškovca posilnil v lete aj Fín Mikko Pukka, ktorý je slovenským fanúšikom známy hlavne zo svojho pôsobenia v Dukle Ingema Michalovce. Zadné rady dopĺňa taktiež 32-ročný Američan s maďarským občianstvom Kevin Wehrs, ktorý už v Miškovci hral na začiatku tohto roka. Líderskú pozíciu v kanadskom bodovaní by mohol prevziať ďalší Američan Kyle Osterberg. 26-ročný útočník pôsobil v uplynulej sezóne v nemeckej tretej lige, kde v drese Deggendorfer SC nazbieral 65 kanadských bodov za 21 gólov a 44 asistencií. Známou tvárou v kádri je aj útočník Rob Flick. Robustný Kanaďan už na Slovensku hrával, keď v sezóne 2017/2018 obliekal dres HKM Zvolen. Naposledy sa predstavil v rakúskej exEBEL lige, kde nastupoval za český tím Orli Znojmo. Jediný maďarský účastník Tipos Extraligy si po minulej sezóne dokázal udržať v tíme aj rumunského reprezentanta Tamása Részegha. O 23-ročného útočníka prejavilo záujem niekoľko tímov slovenskej najvyššej súťaže, avšak napokon dres nezmenil. Aj on sa pokúsi nadviazať na celkom úspešnú sezónu a svojich 21 kanadských bodov sa pokúsi vylepšiť.

Na začiatku novej sezóny 2020/2021 vyradil koronavírus zo súťaže aj mužstvo Miškovca, ktoré tak muselo taktiež pár dní oddychovať. Maďarský celok už ale následne stihol nastúpiť v troch zápasoch a do tabuľky si zverenci Davea Allisona pripísali 2 body za prehry po predĺžení, resp. nájazdoch. Naposledy sa predstavili v akcií v piatkovom domácom zápase proti Dukle Trenčín. Hoci prehrávali už 0:2, gólmi Flicka a Wolffa sa dokázali do zápasu vrátiť, no o výhre Vojakov rozhodol 9 minút pred koncom v oslabení Marek Valach. V neúplnej tabuľke Tipos Exraligy tak patrí Miškovcu momentálne 8. priečka.

Zostava DVTK Jegesmedvék Miskolc z posledného zápasu proti HK Dukla Trenčín:
Miškovec: Rajna – Wehrs, Szirányi, Wolff, Vojtkó, Göz, Láda – Egle, Vas Rokaly, – Flick, Osterberg, Lövei – Ritó, Miskolczi, Csányi - Farkas, Révész

Oceliari tak budú musieť v utorok nastúpiť na prvý domáci zápas v tejto sezóne pred prázdnym hľadiskom. Veríme však, že im svoju priazeň prejavíte aspoň doma pri sledovaní online vysielania na TV Tipsport. Svoje  fotky z fandenia môžete následne uverejniť na instagrame a nezabudnite nás označiť! KOŠICE DO TOHO!