Prstene, vlajka, víťazný vstup

PRIDANÉ: 16.9.2023

Piatkový večer v Steel aréne odštartoval krásnymi dozvukmi majstrovského titulu a skončil víťaznou ďakovačkou po víťaznom vstupe do novej sezóny.

Ešte pred čestným buly v podaní čerstvého päťdesiatnika Petra Bartoša si diváci v Steel aréne vychutnali obrazové pripomenutie jarného úspechu a jeho strojcovia si následne prevzali z rúk vedenia klubu pamätné majstrovské prstene. Trojica Michal Chovan, Marek Bartánus a Jakub Ferenc následne vyvesila pod strop haly vlajku dokumentujúcu jedenásty košický titul.

Tradícia majstrovských prsteňov je známa zo zámorskej NHL, no v metropole východu sa hokejisti dočkali takejto odmeny vôbec prvýkrát. V prípade päťnásobného majstra Radka Deyla išlo zároveň o prézent k 34. narodeninám, ktoré oslávil deň pred súbojom proti nováčikovi.

„Je to veľmi pekný darček. Prsteň som ešte na narodeniny nedostal a bolo to príjemné prekvapenie. U nás v Košiciach takáto tradícia v minulosti nebola a snáď nám ešte nejaké pribudnú,“ pousmial sa ostrieľaný obranca. Prsteň s logom klubu, menom a číslom hráča, urobil dojem aj na letnú posilu Mária Luntera. „Pozrel som si ho a je veľmi pekný. Gratulujem chlapcom a verím, že krôčik po krôčiku postavíme rovnaký domček ako vlani.“

Právo na prsteň mali aj dvaja hráči nášho piatkového súpera. Z rúk Júliusa Langa a Miloslava Klímu si ho prevzali útočníci Denis Paršin a Jakub Linet.

Bolo to trochu špecifické. Pri tom ceremoniáli som si spomenul, že sme tu odviedli kus dobrej roboty a ten prsteň mi to bude pripomínať. Pri pohľade na tú vlajku som bol hrdý na to, že som k nej priložil ruku k dielu i ja,“ poznamenal Linet.

Pekný ceremoniál našťastie košickou koncentráciou neotriasol a úvod do sezóny vyšiel na jednotku. V priebehu deviatej až trinástej minúty strelili tri góly Chase Berger, Mário Lunter a Hunter Fejes. Hostia síce v polovici zápasu znížili Lukášom Handlovským, no gólová poistka Patrika Lampera z 56. minúty zavelila k oranžovo-čiernej oslave.

„Začali sme výborne a prvá tretina bola dobrá. V druhej sme začali klasicky vymýšľať a zbytočne sme ich dostali do hry. V tretej sme to však odohrali opäť dobre,“ zhodnotil cestu za prvým triumfom sezóny Patrik Lamper, ktorý utrpel v druhej tretine krvavé zranenie. Do hry sa však vrátil o pár minút a strelený gól vníma ako ideálne bolestné. „Stehy tam nemám, iba mi to zalepili. Také veci k mojej hre patria a vrátil som sa ešte v druhej tretine.

„Dôležité bolo dostať sa do zápasu veľmi rýchlo. Pred úvodným buly sme totiž stáli pomerne dlho,“ nadviazal Mário Lunter. „Našťastie sme strelili potrebné góly. Potom oni pridali a my sme trochu poľavili. Po druhej tretine sme si niečo povedali a vrátili sme sa k nášmu hokeju.“

Podľa Radka Deyla predstavuje víťazný vstup do sezóny dôležitý moment. „Už teraz sme na tom lepšie ako vlani. Vtedy sme začali sezónu zle a som preto veľmi rád, že sme vyhrali. Verím, že na to nadviažeme v nedeľu proti Bystrici a nebudeme sa trápiť.“

Nedeľňajší domáci duel proti Banskej Bystrici rozohráme v Steel aréne o šestnástej hodine.