Prvý súper v CHL: EHC Biel-Bienne

PRIDANÉ: 30.8.2023

Vo štvrtok sa pre košických oceliarov začína účinkovanie v Lige Majstrov. Naposledy sme sa na tomto podujatí predstavili v sezóne 2016/2017 a spolu s Banskou Bystricou v nej máme odohraté 3 sezóny. Účinkovaním v tomto ročníku, tak budeme mať najviac odohratých sezón v Lige majstrov spomedzi slovenských klubov. Našim prvým súperom bude švajčiarský vicemajster EHC Biel-Bienne, na ktorého pôde sa predstavíme 31. augusta o 19:45.

EHC Biel-Bienne

Založenie: 1939

Klubové farby: červená + modrá + žltá

Liga: National League, Švajčiarsko

Štadión: Tissot Arena (Kapacita: 6562)

Umiestnenie sezóna 2022/2023: 2. miesto

Umiestnenie CHL 2022/2023: -

Hlavný tréner: Petri Matikainen

Top hráči: Harri Säteri, Jesper Oloffson, Fabio Hofer, Toni Rajala, Damien Brunner, Gaetan Haas

V minulej sezóne odohral Biel sedemzápasovú bitku o majstrovský titul proti Geneve Servete. Na jeho ľade prehral 1:4 a obsadil tak druhé miesto. Po sezóne tím prebrala dvojica fínskych trénerov Petri Matikainen a jeho asistent Juha Vuori.

Asi najvýraznejšou predsezónnou posilou je fínsky útočník Aleksi Heponiemi, ktorý v minulom ročníku odohral 10 stretnutí za Floridu Panthers, a potom pokračoval v tíme AHL – Charlotte Checkers.

V tíme nájdeme niekoľko zaujímavých mien. Na brankárskom poste je jednotkou Fín Harri Säteri, ktorý má skúsenosti z NHL a s reprezentáciou získal zlato na Majstovstvách  sveta a Olympijských hrách.

V obranných radoch budú tímu odovzdávaťť svoje sksenosti ďalí fínsky reprezentant – Ville Pokka, švajčiarský bek Robin Grossman a kazašský obranca Alexander Yakovenko, ktorý v minulej sezóne nazbieral 33 bodov.

Útok švajčiarského tímu je poriadne nabitý. Nachádzajú sa v ňom bývalý rakúsky reprezentant Fabio Hofer, fínski útočníci Aleksi Heponiemi, Toni Rajala a Jerre Salinen, ktorý reprezentoval Fínsko aj na posledných MS, Švéd Jesper Oloffson, kapitán švajčiarskej reprezentácie na posledných MS Gaetan Haas a taktiež útočník Damien Brunner.

Prípravné zápasy EHC Biel-Bienne:

11.08.2023 Rapperswil – Biel 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

18.08.2023 Langnau – Biel 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

25.08.2023 Chaux-de-Fonds – Biel 2:6 (0:2, 0:1, 2:3)

Zostava EHC Biel-Bienne z posledného prípravného zápasu:

Säteri (Pottelberghe) – Yakovenko, Grossmann, Rathgeb, Pokka, Forster, Burren, Delemont, Stampfli – Oloffsson, Haas, Hofer, Künzle, Sllinen, Brunner, Rajala, Heponiemi, Hischier, Kessler, Schläpfer, Tanner