Rastislav Rusič odpovedá fanúšikom

PRIDANÉ: 13.10.2018

Vážení fanúšikovia,

prajem všetkým dobrý deň a zároveň ďakujem za otázky. Viacero z nich so spoločnou témou odpoviem rozsiahlejším blokom. Otázky ostanú zverejnené v pôvodnom znení a tých, ktorí sa podpísali celým menom, zverejníme iba krstným kvôli zachovaniu súkromia.

Dobrý deň pán Rusič, Sú tréneri a vedenie spokojné so súčasným stavom hráčov? Sú plánované ešte nejaké posily, napríklad na brankárskom poste? Za odpoveď vopred ďakujem.  (Ivan)

Zdravím, plánujete ešte posilniť primárne brankársky post? Prípadne aj iné pozície? Ďakujem.  (Matúš)

Dobrý deň chcel by som sa spýtať či budú nejaké zmeny v kádri prídu ešte nejaký hráči ?? Hlavne brankára by nám trebalo poriadneho Habal je slabý aby robil jednotku a zaujímalo by ma prečo ste podpísali trénera simicka je to. Slabý trener bolo to vidno aj v prípravných zápasoch.  (Marek)

Dobrý deň pridu ešte nejaký hráči ?? Lebo treba Košicam poriadneho brankára ktorý bude jednotka habal je slabý ten môže robiť akurát tak dvojku.  (Adam)

Dobrý deň prajem: Ako sa máte? Som verný fanúšik nášho teamu HC Košice, moja otázka sa týka brankárskeho postu: Neplánujete posilniť toto miesto? Nemáme najsilnejšiu brankársku dvojicu. Určite by sa nám do kádra hodil útočník Vladimír Dravecký, ktorý momentálne hráva v českej lige v klube Třinec, čo tak potiahnúť jeho návrat. Ďakujem pekne za odpoveď, a verím, že táto sezóna bude úspešnejšia ako tie posledné dve.  (Martin)

Dobrý deň pán Rusič. Táto otázka bude pravdepodobne najčastejšia, ale aj tak chcem opýtať. Veľa fanúšikov očakávalo posilu aj na brankársky post. Je myšlienka vo vedení resp. trénerov priniesť do bránky zvučnejšie meno? alebo sa uvažuje na 100% len o dvojici Habal, Škorvánek ? Prajem veľa úspechov do novej sezóny.  (Róbert)

Na začiatok musím povedať, že spokojnosť je veľmi relatívny pojem, každý z nás môže mať na jednu vec iný pohľad. V čase, keď odpovedám, sme po 12 zápasoch na čele tabuľky a som si vedomý, že tak ako sme mohli mať bodov viac, tak ich mohlo byť aj menej. Na hodnotenie jednotlivcov by som počkal aspoň 20 kôl. Na prípadné obmeny v kádri máme stále dostatok času, napriek tomu denne sledujeme „hráčsky trh“. Brankári potrebujú k svojim výkonom okrem kvality najmä kľud a dôveru, myslím, že budete súhlasiť, že Haby je doteraz našim najlepším hráčom. Škoda, že sa Škorvi zranil, inak verím, že by skôr potvrdil oprávnenosť v boji o miesto v zostave. Pre trénera Šimíčka sme sa z pomedzi všetkých kandidátov rozhodli, pretože sme verili, že s ním budeme úspešní. Pôsobiť v Košiciach nie je jednoduché pre hráčov, funkcionárov a ani trénerov. Kto robí, urobí aj chyby a tak ako ich robím ja, určite robí aj hlavný tréner, dôležité je, že sa predchádza tomu, aby sa opakovali. Čo sa týka našich odchovancov hrajúcich mimo Slovenska, musím konštatovať, že ich už je žalostne málo, súhlasím však, že by bolo pekné mať ich doma, dnes však vrátane Vlada majú všetci zmluvy.

Dobrý deň pán Rusič. Najprv chcem zaželať všetko dobré do nadchádzajúcej sezóny. Pán tréner Šimíček sa vyjadril citujem „Všetci posilnili a my by sme mali tiež. Chýbajú nám ešte nejakí hráči a dúfam, že ešte prídu." Určite ste to spolu preberali. Na jednotlivé posty sa pýtať nebudem. Moja otázka je : Na koľko posíl sa môžeme tešiť ? Druhá otázka je, rokoval (uje) klub s Martinom Réwayom ? Ďakujem za odpovede.  (rado)

Ďakujem za povzbudenie. Neviem ako „stará“ je citácia trénera Šimíčka k posilám. V predošlom odseku som povedal, že každý deň pracujeme s hráčskym trhom aj s trénerom Šimíčkom, napriek tomu, že káder je široký dosť. Klub s Martinom Réwayom nerokoval, avšak téma jeho možného pôsobenia v Košiciach na stole bola. 

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať prečo nebola predĺžená spolupráca s Michelom Miklíkom. Nemali ste záujem o predĺženie kontraktu vy, alebo Michelovi sa niečo nepáčilo a nemal záujem pokračovať u nás. Ďakujem za odpoveď. (Maroš)

Určite sa Michelovi nepáčilo skoré ukončenie sezóny, inak som presvedčený, že sa v Košiciach cíti dobre. V čase keď som zisťoval jeho ďalšie plány, Michel ešte nebol rozhodnutý o svojom ďalšom pôsobení, my sme však museli pokračovať v skladbe nášho mužstva..

Dobry den pan Rusic, V prvom rade chcem pochvalit nove dresy, velmi vitam vacsi podiel oranzovej a retro prvky, super. Moja otazka: Na zaklade coho mate tak silnu doveru v pana trenera Simicka nakolko o nejakych trenerskych uspechoch v jeho podani nemozno hovorit. Z pohladu fanusika klubu aspirujuceho na najvyssie priecky v tabulke by som ocakaval niekoho so zvucnym menom, kto ma za sebou viditelne pozitivne vysledky. Fandit vsak fandim! Drzim mu palce. V suvislosti s timom samotnym: mimo neplanovanych zraneni/chorob (ktore nas dufam obidu!) planujete este doplnit kader? Konkretnejsie mam na mysli posilnenie utoku a postu brankara. Ak ano, tak v akom casovom horizonte? Vdaka pekne za odpoved a do novej sezony Vam drzim palce!  (Peter)

V mene celej marketingovej rady ďakujem za pochvalu a podporu. K trénerovi a k dôvodu prečo sme sa rozhodli pre spoluprácu s ním, som sa vyjadril vyššie. Nemyslím si, že meno samotné alebo dosiahnuté výsledky prinesú automaticky úspech. V Košiciach sme čakali na titul 10 rokov a v kádri aj na lavičke boli zvučné mená. Tréner Šimíček je v podstate ako hlavný tréner stále na začiatku kariéry a ak bude naďalej na sebe pracovať, tak sa dostane čoskoro do skupiny tých s výsledkami a zvučným menom.

Chcem sa opýtať, prečo s klubom spolupracujú iba firmy ľudí blízkych vedeniu HC, vzbudzuje to nedôveru (Jozef)

Ospravedlňujem sa za takúto odpoveď, je to nezmysel. Neverte všetkému čo sa niekde povie. Ak máte niečo konkrétne, tak sa s vami naozaj rád stretnem. Pri každom zmluvnom vzťahu zvažujeme viacero atribútov ako kvalita, cena, dôvera a pod. Garantujem vám, že som nepodpísal žiadnu nevýhodnejšiu zmluvu.

Dobrý deň p. Rusič, chcel by som opýtať či HC Košice neplánujú v priebehu nadchádzajúcej sezóny vydať vlastný klubový set hokejových kariet. Viem, že v súčastnosti sú oficiálne vydávané karty Tipsport ligy od spoločnosti Sportzoo, no klubový set kariet by bol určite vítaným fanušikovským suvenírom. Na kartách by mohlo byť viac košických hráčov než na kartách Tipsportligy, mohli by byť pridané aj kartičky s podpismi hráčov či karty klubových legiend. Na túto možnosť vydania kartičiek sa pýtam aj preto, lebo vďaka vydávaniu kariet Tipsportligy stúpol opäť záujem o zberateľstvo kartičiek, v Košiciach sa konajú každoročne konajú burzy hokejových kariet (jedná sa koná15.septembra: https://www.facebook.com/events/2227304100824207/) a je to už takmer 10 rokov odkedy HC Košice vydali poslednýkrat klubový set kariet (v sezóne 2008/2009). Ďakujem za odpoveď  (Juraj)

Máme rozplánované niečo podobné i keď sa nejedná priamo o kartičky druhu o akom hovoríte vy. Ďakujem za podnet, budeme sa touto témou ďalej zaoberať.

Dobrý deň, na čo ste za Vaše ročné pôsobenie najviac hrdý a čo naopak vyvoláva sklamanie alebo nevyšlo ? (Marika)

Začnem od konca. Sklamaný som bol samozrejme zo skorého vypadnutia A mužstva v play-off. Nie som spokojný so stavom, kde sa dlhšiu dobu nachádza naša juniorka, pretože nám to kríži plány so zaraďovaním mladých odchovancov do A-mužstva. Nie som spokojný s tým, že množstvo myšlienok, ktoré som mal ja, členovia správnej rady, či iní podporovatelia, sa stále nepodarilo zrealizovať. Je pred nami kopec práce a výsledok smerujeme nielen v prospech nášho klubu, regiónu ale najmä v prospech slovenského hokeja a o to je to náročnejšie. Naopak, spokojný som z mnoho vecí. Za všetky spomeniem už spomínanú marketingovú radu. Mobilná aplikácia, vernostný program Stodola, nová webová stránka, nové rôznorodé kolekcie oblečenia, výročie federálneho titulu, video pozvánky, klubové karty ako permanentky, krásne nové dresy, pestrejší predzápasový program, a iné, to všetko je výsledok práce marketingovej rady. Ďalej to je rozbehnutie spolupráce s MHK Humenné ako farmárskym družstvom, otvorená a priateľská spolupráca so všetkými našimi partnermi na čele s U.S. Steel Košice. Najviac hrdý som však na to, že máme najlepšiu dvojicu trénerov brankárov široko ďaleko, na spôsob akým pracujú s našimi nádejami. Prvým veľkým výsledkom je to, že dnes pri nich začína zbierať trénerské vedomosti ešte len 16-ročný odchovanec Dominik Fedor. Toto je naša cesta, pretože vieme, že profesionálnym hokejistom sa nestane každý. Naopak zo systému potrebujeme dostať čo najviac spokojných mladých ľudí uplatniteľných v rôznych oblastiach, a to nie len športu.

Dobrý chcem sa opýtať prečo neostal v tíme Miklik a prečo ste nekúpili nejakého skúseného brankára a či budú ešte nejaké akcie počas sezóny pre fanúšikov?  (Marek)

K hráčom ste určite našiel odpoveď vyššie. Na fanúšikov myslíme každý deň a určite sa dočkáte ďalších „akcií“ počas tejto sezóny.

dobry den. Ja mam len jednu otazocku , preco ked ste vymenili vedenie klubu , tak ste spominali ze pan zubek je tam len docasne pokial najdete zanho nahradu , preco je stale v klube ? predsa mam este jednu otazku , neuvazovali ste nad tym co spravila Nitra ( zalohovane plastove pohare ) . Velmi sa mi to paci a mrzi ma ze nas v takom napade niekto predbehol , ved sme hrali chl a tam je to bezna vec.  (Roman)

K prvej otázke sa vyjadriť neviem, pretože som do klubu prišiel ako posledný článok po všetkých zmenách a nie sú to moje slová. Pán Zúbek má na starosti v klube širokú športovo-organizačno-legislatívnu agendu. Súhlasím s vami, že poháre ála Nitra sú dobrý nápad a uvažujeme nad nimi.

Dobrý Den Pán Rusič Som vernym fanusikom Kosickeho klubu..a s radostou som prijal ze HK Humenne bude vasou farmou kedze som Humencan ale momentalne zijuci v zahranici,,ake plany mate dalej s farmou v Humennom ci to bude len na sezonnu alebo viac?neplanujete v Humennom otvorit vlastny fanshop so suvenirmi?a posledna moja otazka znie..ci neplanujete do svojich struktur prijat byvalych Kosickych hracov ako Jasecko,Varholik,Rybovic,Strbak,..a este kedze je Tomas Jurco momentalne zraneny a bez klubu ci neuvazujete nad nim aby popripade po zraneni aby nastupil na par zapasov kedze je bez zmluvy..vopred dakujem za odpoved.. S Pozdravom a Vela Sportovych aj Pracovnych uspechov v klube  (Peter)

Som rád, že sa nám spolu s predstaviteľmi MHK Humenné podarilo veľmi rýchlo dohodnúť na spolupráci. Je to naša prvá spoločná sezóna, ktorá prinesie poznatky obom stranám a tak ako bude plynúť sezóna, tak verím, že obom stranám bude prinášať benefity v rôznych oblastiach na ktorých budeme stavať do budúcna. Čo sa týka merchandisingu tak stále máme rezervy u nás v Košiciach, ktoré postupne eliminujeme, čo si isto Košičania všimli. Určite sa do budúcna nebránime penetrácii aj do ďalších kútov Slovenska. Bývalých hráčov je stále násobne viac ako „pracovných“ miest v športovej organizácii, preto to nie je jednoduché, záleží od jednotlivca čo chce ďalej robiť a čo preto robí. S Martinom Štrbákom som v kontakte, aktuálne zvyšuje svoju kvalifikáciu vo fínskom Vierumäki. Prípadný štart Tomáša Jurča by bol určite ozdobou celej ligy, teraz je však dôležité aby rekonvalescencia prebehla tak ako má.  

Dobrý deň pán Rusič, chcel by som sa opýtať, či klub HC Košice nezabúda na fanúšikov so zdravotným znevyhodnením a vozičkárov a teda či pripravuje aj nejaké novinky, vylepšenia, akcie, lepší servis, lepší prístup k WC, občerstveniu, atď. aj pre týchto fanúšikov, aby sa donekonečna nemuseli tlačiť iba pri zábradlí v sektore B12, pričom je tam obmedzený počet 22 miest. Ideálne by bolo, keby sa mohli dostať aj do iných časti štadióna, stretnúť s hráčmi a tak podobne.  (Marián)

Ďakujem za podnet. Pre zdravú väčšinu je veľa vecí samozrejmých a preto môžeme mať tendenciu zjednodušovať. Rád sa s vami stretnem k tejto téme.

Dobrý deň,pán riaditeľ. Chcela by som sa Vás spýtať, či tých fanúšikov ktorý majú "len staré modré pernamentky",treba ignorovať,lebo my chodíme už niekoĺko roky na hokej.A čo najviac sedíme v hľadisku či sa mužstvu darí,alebo nie my si nezaslužíme Vašu pozornosť.Šály a kadejaké prezenty si zaslúžia len vybraný fanúšikovia,ktorí prichádzajú len na atraktívne zápasy.Ale čo už keď máme radi hokej oželieme aj Vašu ignoráciu. S prianím pekného dňa verná fanúšička HC Košíc.  (Eva)

Vážime si všetkých fanúšikov a tých dlhoročných a celosezónnych o to viac. Práve preto sme prišli s programom klubových kariet. Ďalšou nadstavbou je vernostný program Stodola, čoskoro bude v ostrej prevádzke, kde si budete môcť zbierať body, ktoré bude možné zamieňať za ďalšie benefity. Teda práve najviac verní budú najviac odmenení. Ďakujeme Vám za dlhoročnú priazeň.

Pozdravujem Vás pán Rusič, chcem sa Vás opýtať či sa v Košiciach neplánuje organizovať v prípravnom období turnaj ako bol niekedy Cassovia hockey cup? V tomto roku bol doma jediný prípravný zápas a to mali mať pernamentkári ako bonus vstup na prípravné zápasy. Je jasné že ak by sme hrali CHL, tak na turnaj by priestor asi nebol, ale ak CHL nehráme, bolo by fajn nejaký turnaj mať,ako len cestovať na prípravu von. A mám ešte otázku, v decembri hráme v Budapešti,fanklub možno zorganizuje výjazd, no chcem sa opýtať či by nebolo možné objednať aj nejaký autobus (alebo špeciálny vlak) naviac pre nefanklubákov, možno by šlo podporiť klub viacero ľudí a vytvorila by sa fajn atmosféra. Ďakujem pekne za odpovede a prajem veľa úspechu Vám aj celému klubu HC Košice.  (Milan)

Začnem od konca, spoločný výjazd je určite skvelá myšlienka, navrhujem, aby ste sa spojili s predstaviteľmi fanklubu, skoordinovali spoločne postup a následne sa k tomu vieme vrátiť. Určite by bolo skvelé, aby okrem známeho dorasteneckého turnaja venovaného pamiatke Ladislava Trojáka, pribudol aj seniorský. Takýto projekt však závisí od množstva atribútov a jeho ekonomická efektivita a zásadný záujem divákov sú otázne, čo dokumentujú aj iné tradičné turnaje na Slovensku. Zaoberáme sa však myšlienkou dotiahnutia kvalitného zvučného súpera v letnom období do Košíc.  
Dobry den, zelam vela uspechov, drzim palce v zlom i dobrom a ucim ludi tlieskat aj pri nezdaroch. Urcite robite skvelu pracu, tesil som sa na zaciatok sezony ako moje deti na vianocne darceky, hokej je pre mna relax a zmysluplne travenie casu. Som dlhorocny fanusik a vidim kvalitu prace ktoru robite. Klobuk dole. Ak mozem, mam malicky podnet ... striedacka je mlkva, nevidno na nej hecovanie hracov z pohladu divaka, toto do celkoveho pohladu ak pridate, bude to genialne. A na tie reci hejterov, ze treba menit vedenie, brankarov a podobne, to si nevsimajte, to sa rezliuju nestastnici, ktori rozumeju maximalne tak co je to lad a nie hokej. :-) Pan Rusic, ste skvely clovek a zelam Vam aj celemu stabu plus chlapcom krasnu a uspesnu sezonu. (Robo)

Ďakujeme za podporu. Práca na lavičke je niečo čo nevieme úplne ovplyvniť, chlapci na tom pracovali už na konci minulej sezóny a rozdiel je trošku cítiť. V tíme je dostatok pozitívne nastavených lídrov a tak je to na ich pleciach. Samozrejme chlapcom by najviac pomohla hlasná podpora z hľadiska i keď sa nie úplne darí, vtedy verím, že impulz z tribún ich naštartuje, ale samozrejme platí to aj v opačnom poradí.

Čau Rasťo. Vysoko oceňujem čo ste spravili a robíte pre hokej v Košiciach. Len tak ďalej...Čistá nádhera :) Ďakujeme. Marketing funguje na jedničku a bez výhrad.Niet čo dodať. Kto umí ten umí. Výsledkom sú aj nádherné dresi za čo ešte raz ďakujem. Len taký VSŽ detail : pri napíse Košice na dresoch : Chýba tam čierny lem na písmenách Košice v tmavom garde a oranžový na opačnom gardé Myslím že na tom poracujete a vrátite značku HC Košice tam kam patrí...Prajem Ti len titul v novej sezóne a veľa nápadov pre zlepšenia povedomia hokeja v meste .Asi si dobijem pernamentku, keď uvidím že chcete vyhrať titul..  (Marek)

Ahoj Marek, ďakujeme za podporu. Dúfam, že kolegovia sa nenahnevajú, ale využijem to na predstavenie skupiny zanietených ľudí, s ktorými kreujeme nápady a naviac to robia dobrovoľne a bezodplatne. Takže okrem Lenky Virasztoovej a Vojta Pettyho sú to Tomáš Kuriatnik, Juraj Bolf, Stano Mucha a Samo Biroš. Za kúpu permanentky budeme vďační, ak sa k tebe pridajú ďalší Košičania, tak nám dáte šancu robiť hokej ešte lepšie.

Dobrý deň pán Rusič, sklamane sledujem kde sa dostal kedysi špičkový šport v Košiciach a dúfam, že neprídeme o posledný tradičný veľkoklub. Podľa finstatu má klub tržby na úrovni okolo 3000000 Euro, kolko dava mesto na podporu klubu? Ako by podľa vas mala vyzerať podpora športu? (Marek)

Ťažká otázka, nechcem sa pasovať do role odborníka na lokálnu politiku či samosprávu, nesledujem, akým kľúčom sa rozdeľujú podielové dane či iné dotácie. Základná téza asi je, že mesto dáva tam, kde je najvyšší podiel koncových „užívateľov“ a tak by to asi malo byť. Už je problémom spoločnosti, že najvyšší podiel koncových užívateľov nie sú športovci. Spoločnosť musí vytvoriť ponuku a dopyt, ak sa 7-ročné dieťa s vami radšej poprechádza po obchodnom centre namiesto času strávenom na ihrisku alebo v prírode, nie je na vine dieťa, ale návyk, ktorý sme mu dali. Čo tak povinná a kvalitná telesná výchova už od materskej školy bez ospravedlneniek, neskôr povinné pohybové hry, všetko v rozsahu aspoň 4 hodiny týždenne? Možno budú deti zdravšie, spokojnejšie, menej obézne a hlavne nepôjdu s vami do obchodného centra. Potom určite príde aj reakcia mesta. K samotnej dotácii, sú to verejné informácie, pohybuje sa do výšky 1 %. Nie sme mestským klubom, ale robíme to pre Košičanov, najviac nám viete pomôcť práve vy Košičania, prítomnosťou na štadióne.

Dobry den p. riaditel,  preco su vstupenky zakupene v den zapasu drahsie o 1E aj na Ticketportali ? Na portali nam predsa ziadny stres z cakania v rade nehrozi ! Ci ?Premyslite si to prosim, pretoze sa takto straca zmysel. Dakujem.  (Róbert)

Týmto opatrením chceme docieliť to, aby sa vstupenky kupovali skôr, pretože podľa počtu divákov musíme zabezpečovať usporiadateľskú službu, teda okrem „front“ pred pokladňou aj počas prvej tretiny to je aj o nákladoch, ktoré sa nám ťažko odhadujú. Môj aktuálne ideálny svet je mať 90% fanúšikov na tribúnach aspoň 15 minút pred zápasom, min 50 % kapacity štadióna v permanentkách a všetky ostatné voľné miesta predané elektronickou cestou.

Dobrý večer Pán riaditeľ.Mám jednu otázku na vás ohladom Majstrovstiev.Nerozmyšlali ste navyšit kapacitu steel areny ked že bude velky zaujem o listky?

Keďže celá hala je z ocele, tak sa obávam, že to nie je možné. Ale bol by som rád, ak by sa čoskoro tento „problém“ týkal aj nášho košického mužstva.

Ďakujem ešte raz všetkým za otázky, návrhy a podporu. Dúfam, že som odpovedal výstižne a zrozumiteľne.

Dovidenia na štadióne.

Rastislav Rusič