Riči pridal cennú skúsenosť, želá si víťazný návrat do Steel arény

PRIDANÉ: 15.11.2022

V uplynulej sezóne debutoval v reprezentačnom drese počas prípravného duelu proti Česku v Trenčíne, svoj druhý štart s dvojkrížom na hrudi pridal v súboji proti domácemu Nemecku v rámci tradičného novembrového turnaja v Krefelde. Brankár Dominik Riečický síce prehru 0:3 neodvrátil, no domov sa vrátil bohatší o cenné skúsenosti.

„Boli to veľmi ťažké zápasy. Dovolím si povedať, že od polovice stretnutia proti Rakúsku sme boli herne lepší ako naši súperi, ale výsledkovo to nevyšlo,“ obzrel sa za slovenským vystúpením na Nemeckom pohári „Riči“ po návrate domov.

V rámci turnaja v Krefelde dostal viac priestoru jeho skúsenejší kolega Denis Godla. Ani jeden z nich v bránke nesklamal, no Slováci boli v porovnaní so súpermi strelecky neefektívni a z troch stretnutí tak vyťažili iba dva body za prehry v predĺženiach s Rakúskom a Dánskom.

„ Čo Dáni vystrelili, to bol gól. S Nemcami to bolo lepšie, ale my sme strieľali góly veľmi ťažko a dostávali sme ich ľahko. Neviem či je to nedostatkom skúseností, alebo sme mali smolu. Boli to však hlavné dôvody toho, prečo sme nedokázali víťaziť,“ zamyslel sa D. Riečický, ktorého príležitosť prišla v záverečnom súboji tímu Craiga Ramsaya. „Snažil som sa to brať ako hociktorý klubový zápas. Chcel som pomôcť tímu a vyhrať. Bohužiaľ, nepodarilo sa to. Pre nás všetkých to však bola cenná skúsenosť.“

S reprezentačným trénerom brankárov Jánom Lašákom stihli po turnaji prehodiť pár slov, no konkrétne prísľuby spojené s decembrovým domácim turnajom v Bratislave zatiaľ nepadli. „Je mi jasné, že podstatné budú moje výkony v Košiciach. Od návratu z Krefeldu sa teda sústredím opäť iba na extraligu.“

Najbližší zápas odohráme už v stredu o 17.30 proti Trenčínu. Hlavným cieľom bude nadviazať na formu spred reprezentačnej pauzy a potešiť tak divákov v Steel aréne víťazstvom.

„Nielen ja, ale celé mužstvo malo pred reprezentačnou prestávkou výbornú formu. Verím, že si ju prenesieme aj do Steel arény a budeme pokračovať vo víťaznom ťažení. Všetci sa už hlavne tešíme na poriadnu atmosféru a hru v domácej hale. Na Crowku sme si zvykli, ale tu sme doma. Ak na ľade odvedieme to, čo máme, tak to bude v poriadku,“ dodal Dominik Riečický.