Šedivý čaká peknú a náročnú sériu: Nastal čas vyhrávať aj doma!

PRIDANÉ: 17.3.2024

Z dní sa stávajú hodiny a fanúšikovia hokeja sa už nevedia dočkať štartu očakávanej série proti Slovanu. V pondelok o osemnástej hodine vypukne v Steel aréne ďalšia zo športových bitiek klasických rivalov a historicky najúspešnejších klubov Slovenska.

„Všetci čakajú peknú sériu. Košice proti Slovanu, to je vždy niečo výnimočné. Aj keď ide len o štvrťfinále. Stretnú sa dva kvalitné historické tímy a hoci mal Slovan slabšiu sezónu, napokon skončil na piatej priečke, tesne pod nami. Bude to teda veľmi náročné,“ uvedomuje si obranca Eduard Šedivý.

Súpera z hlavného mesta vníma ako náročnú prekážku, no zároveň najväčšie možné lákadlo pre fanúšikov. „Verím, že na play-off by ľudia prišli, ale Slovan je Slovan. Ja hlavne dúfam, že teraz už budeme doma víťaziť. Potrebujeme zlepšiť predovšetkým presilovky, pretože v tých sme sa trápili. V play-off to môže byť veľmi dôležitý faktor.“

Dôležitým faktorom bude i samotné využitie výhody domáceho prostredia. Z ostatných trinástich duelov v Steel aréne prehrali naši chlapci až jedenásť a toto sa musí vo vyraďovacej časti zmeniť.

„Možno by sme mali hrať agresívnejší hokej,“ radí 32-ročný zadák. „Párkrát sa nám stalo, že sme viedli o gól a zbytočne sme sa stiahli do našej tretiny. Na našom veľkom klzisku sme vždy dominovali a k tomu sa musíme vrátiť. Potrebujeme byť aktívnym tímom a potvrdiť môj dom – môj hrad. V Steel aréne sa oslavovalo veľa titulov, ľudia sú tu nároční a som si vedomý toho, že tie naše domáce zápasy neboli dobré. Uvedomili sme si však chyby a v play-off to chceme napraviť.“

Pozitívne naopak vyznievala bilancia vzájomných zápasov zo základnej časti. Zverenci trénera Dana Cemana zdolali „orlov“ vo všetkých štyroch prípadoch a niečo také si histórie nepamätá.

„Všetci upozorňujú na tú bilanciu, ale toto je iná súťaž a Slovanu sa v závere základnej časti darilo. Hlavne od príchodu brankára Godlu a trénera Oremusa. Každopádne dúfam, že ich dokážeme štyrikrát poraziť,“ prezentuje vieru v schopnosti tímu Edo, ktorý už zažil košicko-bratislavskú rivalitu z oboch strán. Sezónu 2019-20 totiž odohral práve v belasom drese. „Vnímajú to rovnako ako my v Košiciach. Z vtedajšej zostavy je tam už asi len Sersen, ale stále je to Slovan – Košice a vypredané haly sú garanciou rivality. Bude to boj o každý puk. Ťažko povedať, ako budú vyzerať samotné zápasy. Odohrali sme s nimi defenzívne partie, ale naposledy to tam bolo veľmi otvorené. Uvidíme teda...“