Šestica Košičanov v projekte Reprezentácia SR18

PRIDANÉ: 28.1.2021

Jakub Demek, Peter Repčík, Rastislav Eliaš, Michal Kapičák, Viliam Kmec, Leo Eperješi sú súčasťou projektu slovenskej reprezentácie, ktorá hraje svoje zápasy v 2. najvyššej súťaži.

S Jakubom Demekom tréner Šťastný i naďalej počíta v A-tíme a pozorne sleduje účinkovanie všetkých vyššie spomínaných mladíkov.

Jan Šťastný, športový riaditeľ a hlavný tréner HC Košice: „Vzhľadom na Jakubov hokejový rast a rozvoj sme sa rozhodli ponechať ho v projekte SR18 do reprezentačnej prestávky (7. 2.). Dôvod bol jasný, projekt má obmedzený počet hráčov a ak by Jakub nastúpil v priebehu januára za A-tím, jeho miesto pri prevzal iný hráč. SR18 odohrá v januári 9 ťažkých zápasov v 2. najvyššej mužskej súťaži a Jakub tam hrá v prvej päťke. Jeho čas na ľade predstavuje viac ako 15 minút za zápas, čo je pre „oťukanie sa“ s mužským hokejom ideálne. Hráč v jeho veku musí hrať a mať v tíme dôležitú úlohu. My mu ju určite chceme dať v našom A-tíme a priestor v projekte mu pomôže v rýchlej adaptácii na mužský hokej. Našim cieľom je z Jakuba a ostatných mladých talentov vychovať ďalších top hráčov, ktorí môžu byť draftovaní a reprezentovať Košice vo svete.“

Štatistiky:

Peter Repčík (útočník, 13 zápasov, 5 gólov, 3 asistencie)

Rastislav Eliaš (brankár, 4 zápasy, úspešnosť 88%)

Michal Kapičák (obranca, 6 zápasov)

Jozef Viliam Kmec (obranca, 13 zápasov, 3 asistencie)

Leo Eperješi (obranca, 12 zápasov, 2 asistencie)

Jakub Demek (útočník, 12 zápasov, 3 góly, 3 asistencie)

Detailné štatistiky nájdete na stránke SZĽH >>