Škoda Trophy 2022: HC Košice siahal na víťazstvo v dvoch zápasoch

PRIDANÉ: 6.9.2022

Oceliari sa 2. – 4. Septembra zúčastnili švédskeho turnaja Skoda Trophy 2022. V konečnej tabuľke sme obsadili štvrté miesto, no na turnaji sme odohrali dva vyrované zápasy, v ktorých sme siahali na víťazstvo.

BIK Karlskoga - HC Košice 4:3pp (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Góly a asistencie: 17. Franzén (Pethrus), 34. Collberg (Aronsson), 51. Jellvert (Collberg), 65. Cockerill (Collberg) - 23. Campbell (Slovák), 25. Bartánus (Jääskeläinen), 60. Southorn (Jääskeläinen, Chovan)

Södertälje SK – HC Košice 4:3pp (2:0, 1:2, 0:1 – 1:0)

Góly a asistencie: 10. Krastenbergs (Norbe), 11. Cassels (Čiernik, Luciani), 25. Krastenbergs (Pašič), 65. Norbe (Cassels) – 21. Campbell (Bartánus), 29. Slovák (Deyl), 45. Ferenc (Chovan)

Örebro HK - HC Košice 6:1 (3:0, 3:1, 0:0)

Góly a asistencie: 9. Karlsson (Leino), 15. Örberg (Palmu), 20. Carlsson (Holm), 22. Leino (Palmu), 23. Näkyvä (Carlsson), 39. Larsson – 26. Linet (Jääskeläinen)

Konečná tabuľka

Poradie Tím Zápasy Skóre Body
1. Södertälje SK 3 13:7 8
2. BIK Karlskoga 3 7:8 5
3. Örebro HK  3 10:8 3
4. HC Košice 3 7:14 2

Gabriel Spilar, športový manažér HC Košice:

Bola to naša prvá vážná vážna previerka, vzhľadom na to, že sme nemohli cestovať do Olomouca. BIK Karlskoga je mužstvo v druhej najvyššej švédskej súťaži, ktoré má veľmi dobrú kvalitu. Počas zápasu sme sa dostávali do tempa, výkon sme stupňovali a vyhustením toho bolo vyrovnanie pred koncom.

Domáce mužstvo Sodertälje SK hralo minulú sezónu o udržanie v druhej lige. Tento rok však postavilo kvalitný tím, ktorý bude bojovať o postup do SHL. Bol to náš najlepší zápas na turnaji, kde sme však mali vyhrať v základnom hracom čase.

Najťažší súper Örebro HK, ktorý je účastníkom SHL nás čakal na konci. Odzrkadlilo sa, že sme hrali tretí zápas po sebe. Súperovi napadali v prvej tretine góly a na tak kvalitný tím sme sa už nedokázali dotiahnuť.

Vo všeobecnosti švédske mužstvá ovplývali korčuľovaním a agresivitou. Turnaj dal mužstvu ťažké zápasy, po ktorých si dovolím tvrdiť, že sme na sezónu pripravený. Ukázala sa tvrdá robota, ktorú chlapci odviedli v letnej príprave.

Na mužstve si vážim, že odohral ťažký večerný zápas a hneď na druhý deň sme o 13:00 hrali proti domácemu tímu, kde sme ukázali, že sme pripraveni po fyzickej a mentálnej stránke. Chceli sme skončiť lepšie ale hra a prístup bola na vysokej úrovni.

Michal Chovan, kapitán HC Košice:

Myslím si, že turnaj bola pre nás super príprava, stretnutia  boli s kvalitnými mužstvami, ktoré hrali hlavne rýchlo a fyzicky. Boli to ťažké zápasy, ktoré nás posunuli vpred a dali nám veľa. Vyskúšali sme si nejaké veci, ktoré sme potrebovali a súpery nás určite preverili. Myslím si, že aj výsledky z prvých dvoch zápasov boli super. Tretí bol ťažši, pretože bol tretí v posebe idúcich dňoch.

Turnaj beriem ako veľké pozitívum. Videli sme zasie iný hokej, kde hrali proti nám kvalitní hráči. Myslím si, že sme dobre pripravení na začiatok súťaže. Toto mužstvo sa zatiaľ javí veľmi dobre. Sú tu kvalitní hráči a dobrí korčuliari, takže verím, že sezóna bude úspešná.

Jakub Ferenc, obranca HC Košice:

Turnaj vo Švédsku hodnotím pozitívne. Boli to kvalitné stretnutia, ktoré nás preverili po taktickej aj fyzickej stránke. Prvé dva zápasy boli z našej strany kvalitné a veľmi dobre odohrané. Aj keď výsledok tomu nezodpovedal, tak bolo vidieť, že sme fyzicky naozaj dobre pripravení. V závere zápasov sme boli lepší ako súper. Zvykli sme si na štýl švédskeho hokeja. V nedeľnom zápase bolo vidno, že súper je kvalitný ale aj to, že nám po predošlých dňoch trochu došli sily. Všetci sme vo Švédsku odovzdali maximum a myslím, si že to bola dobrá previerka pred ligou.