Smola pri súperoch z Maďarska zažehnaná. Prinášame pozápasové vyjadrenia z košickej kabíny

PRIDANÉ: 17.2.2020

Oceliari sa po pätnástich dňoch vrátili naostro späť do domáceho zápasového diania. Po reprezentačnej prestávke a zápase v Miškovci sme na domácom ľade v Steel aréne privítali ďalšieho maďarského účastníka, MAC Újbuda. V zápase venovanému ozbrojeným zložkám SR sa našim chlapcom podarilo v špeciálnych „maskáčových“ dresoch získať podstatné tri body!

Dôležitosť zisku bodov s blížiacim sa koncom základnej časti sezóny bolo cítiť už od úvodných minút stretnutia. Na ľade bolo dusno, hralo sa tvrdo a už od začiatku mali priaznivci možnosť vidieť viacero šarvátok. Oceliari však začali vo veľmi húževnatom tempe, vysoko forčekovali rozohrávku súpera a tlačili sa do zakončenia. Ofenzívny tlak sa nám po prvýkrát podarilo zúročiť v 11. minúte, kedy gólmana Bernarda prekonal Michal Chovan, čím začal svoje celovečerné galapredstavenie. Rovnaký hokejista stihol ešte pred prvou sirénou pridať aj druhý gól a súpera poslal do šatne s dvojgólovým mankom. Tretíkrát v dueli rozjasalo fanúšikov naše zohraté ofenzívne duo Chovan – Haščák, s úspešným zakončením druhého menovaného a to v tretej tretine. Radosť z hetriku nášmu prvému centrovi najskôr pokazila rozhodcovská štvorica, avšak Chovan cieľ napokon napriek tomu dokonal, keď v presilovej hre zvyšoval už na 4:0. Po minúte prihrávku mladíka Romana Faitha zužitkoval kapitán Dávid Skokan a v početnej výhode pridal piaty gól. V závere už len kozmeticky upravil skóre Bodó, a tak si košickí hokejisti pripísali 32. sezónne víťazstvo.

Michal Chovan: „Do zápasu sme šli s tým, že ak si každý bude plniť to čo má, tak to zvládneme. Výsledkovo sa môže zdať zápas ako jednoduchý, ale aj súper má svoju kvalitu. My sme šli do vedenia, dali sme góly a to nám pomohlo. Škoda tej nuly pre Škorviho na konci, ale hlavne, že máme dôležité tri body. Každý v tomto mužstve je kľúčový a táto výhra je zásluhou celého mužstva, za čo im ďakujem. Koľko budem musieť prispieť do klubovej pokladničky ešte neviem, niečo snáď vyjednám (smiech). Každé takéto víťazstvo určite pomôže, teraz sa budeme pred play-off snažiť vyhrať čo najviac zápasov.“

Branislav Rapáč: „Na dnešný zápas sme sa poctivo pripravovali, keďže vieme, akú máme tento rok bilanciu proti maďarským mužstvám. Nehrá sa nám proti ním dobre a nevieme, čím to je. Potrebujeme byť však hore, určite chceme v play-off začínať z najvyšších miest. Dva roky som hrával s Daliborom Bortňákom v jednom útoku a nemôžem sa sťažovať. Hralo sa mi s ním stále super. Naposledy sme prehrali zápas, pochopiteľne prišlo k zmenám, postúpil som do prvého útoku a som rád, že sa nám darilo pretaviť to v góly. Verím, že do play-off nájdeme správnu chémiu útokov, pretože tam sa všetko rozhoduje.“

Žiga Pavlin: „Dnes to už vyzeralo tak, ako by malo. Dali sme veľa gólov, tlačili sme sa do bránky a zaslúžene vyhrali. Nedisciplinovanosť MAC dnes určite bola jedným z kľúčov k úspechu. Neustále sme tlačili na ich obrancov, boli sme o krok rýchlejší a oni faulovali, takže našou zásluhou sme získali presilovky. Škoda, že sa nám ich nepodarilo využiť o niečo viac, no ak budeme hrať tak, ako dnes, nemám žiadne obavy. Blížia sa najdôležitejšie dva mesiace v sezóne. Na všetko, čo sme doteraz robili sa pomaly zabudne. Práve teraz začína podstatná časť sezóny. Budeme sa snažiť tlačiť na čo najvyššie priečky a vyhrávať zápasy.“

Dávid Skokan: „Po zápase vonku sme dnes potrebovali vyhrať. Hrali sme dobre od prvej minúty, mali sme niekoľko pekných akcií, prvá formácia nás potiahla a som rád, že sme vyhrali. Pred sebou máme ešte dva zápasy v základnej časti, ktoré chceme vyhrať. Doma s maďarskými mužstvami neprehrávame tak často, takže sme si verili. Určite takéto víťazstvo pomôže aj psychicky, mužstvo sa trošku ukľudní. Teraz máme pred sebou najkrajšiu časť sezóny, na ktorú sa určite tešíme.“

Christián Michalčin: „Hrali sme dobre, hrali sme to, čo sme chceli a vyšlo nám to. Plnili sme pokyny, šli si za svojim cieľom, pretavili to vo veľa gólov, takže super, určite sme spokojní. Teraz je každý bod potrebný, o to viac sme radi za výhru. Dnes to pre mňa bol prvý duel po návrate z Liptovského Mikuláša. Som určite rád, že som tam mohol byť! Pôsobenie na Liptove šlo v môj prospech, verím, že aj Liptáci boli s mojimi výkonmi spokojní. Mal som veľa priestoru na ľade, pomohlo mi to, som vďačný za túto skúsenosť. Som však opäť hráčom Košíc a chcem, aby sme šli čo najďalej!“

Patrik Koch: „V predchádzajúcich zápasoch proti maďarským súperom sa nám nedarilo, málo sme strieľali, nepremieňali sme šance, oni dali viac gólov, proste nás porazili a dnes sme porazili my ich. V dnešnom zápase sme boli efektívni, strieľali sme na bránku, dali sme po dlhšej dobe päť gólov. Určite nám to pomôže do ďalších zápasov, je dôležité, aby sme v tom pokračovali. Stále ideme do každého zápasu na 100% a je jedno, či sa blíži play-off alebo nie.“

Po plnom bodov zisku ostávajú naši chlapci so ziskom 91 bodov na treťom mieste tipsportligovej tabuľky. Vedúca Banská Bystrica má pred nami osembodový náskok, na druhý Slovan Bratislava strácame tri body. Najbližšie sa naši chlapci predstavia v utorok na ľade siedmej Nitry, následne v piatok privítajú na domácom ľade mužstvo Nových Zámkov. Úvodné vhadzovanie piatkového zápasu je naplánované na 18:00 hod..

HC KE Media Team (bob, zek)