Štartujeme semifinálovú sériu proti Michalovciam

PRIDANÉ: 30.3.2023

Naši oceliari vstupujú do semifinálovej série. V piatok 31. Marca a v sobotu 01. Apríla odohráme o 18:00 prvé dve stretnutia semifinále, keď na ľade v Steel Aréne privítame tím HK Dukla Ingema Michalovce. Líškam sa podarilo prepísať historické štatistiky Tipos extraligy, keď prvýkrát  dokázalo mužstvo z ôsmej pozície vyradiť tím na druhej pozícii po základnej časti, Košice si poradili s Nitrou.

 

HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE

Cesta Michaloviec do semifinále

Postup Michaloviec do semifinále sa nerodil ľahko. Ako ôsme mužstvo po základnej časti museli Zemplínčania odohrať kvalifikáciu o postup do playoff, kde sa stretli s Duklou Trenčín. V sérii na tri víťazné zápasy sa rozhodovalo až v piatom zápase. Michalovce dokonca prehrávali v sérii 1:2 ale po dvoch víťazných stretnutiach dokázali vývoj série otočiť vo svoj prospech.

Kvalifikácia o postup do playoff: 2:1, 4:6, 2:0, 2:3, 2:1

*domáce zápasy Michaloviec

Vo štvrťfinále sa Michalovce stretli s bratislavským Slovanom. Po úvodnom stretnutí bolo z pohľadu Michaloviec 0:1. Následne však líšky vyhrali tri stretnutia (z toho jedno v Bratislave) a všetko bolo inak.  V piatom zápase Slovanisti znížili doma stav série ale šiesty zápas si už Zemplínčania postrážili a druhýkrát vo svojej histórii sa tak predstavia v semifinále.

Štvrťfinále: 5:2, 2:3pp, 3:2pp, 3:1, 4:0, 3:0

*domáce zápasy Michaloviec

Produktivita

Najproduktívnejším hráčom Michaloviec vo vyraďovacej časti je útočník Vadim Pereskokov. V 11 zápasoch nazbieral rovnaký počet bodov, keď strelil tri góly a na osem asistoval. Druhý v produktivite je jeho krajan, obranca Ivan Glazkov, ktorý získal len o bod menej. V 11 stretnutiach strelil dva góly a na osem asistoval. Trojicu najproduktívnejších hráčov vo vyraďovacej časti uzatvára Radovan Puliš. Slovenský útočník strelil tri góly a štyrikrát asistoval.

Brankári

Vo vyraďovacej časti je tak ako aj v základnej časti jednotkou Stanislav Škorvánek. Žilinský odchovanec odchytal všetkých jedenásť stretnutí vyraďovacej časti, v ktorých má priemer 1,96 gólu na stretnutie. Jeho úspešnosť zákrokov je po štvrťfinále 94,92%. Chrbát mu kryje Andrej Košarišťan, ktorý naposledy chytal 5. februára v zápase proti Spišskej Novej Vsi.

 

HC KOŠICE

Cesta do semifinále

Náš tím sa vo štvrťfinále stretol s Nitrou. Do tejto série sme postúpili ako papieroví favoriti, keď sme vyhrali základnú časť. Stretnutia so súperom spod Zobora boli vyrovnané, druhé domáce museli rozhodnúť až samostatné nájazdy.

Štvrťfinále: 5:2, 4:3sn, 5:2, 1:2, 4:2

*domáce zápasy Košíc

Produktivita

Našimi najproduktívnejšími hráčmi v play-off sú útočníci Brett Pollock a Marek Bartánus. Obaja získali šesť bodov. 27 ročný Kanaďan je najlepším strelcom, keď strelil 4 góly, ku ktorým pridal dve asistencie. Marek je najlepším nahrávačom v piatich stretnutiach má štatistiku 2+4. Päť bodov má kapitán Michal Chovan, ktorý strelil tri góly a na dva prihrával.

Brankári

Vo štvrťfinále dostali šancu obaja naši brankári. Prvé tri zápasy odchytal Jaroslav Janus s úspešnosťou zákrokov 89,66%. Na druhý zápas v Nitre a piate stretnutie série v Steel Aréne sa do bránky postavil Dominik Riečický. Jeho úspešnosť zákrokov bola 93,02%.  

 

VZÁJOMNÉ ZÁPASY V SEZÓNE 2022/2023

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 18. Puliš (Buc, Suja), 29. Puliš (Macejko, Osburn), 55. Macejko (Osburn, Buc) - 8. Leskinen (Watling), 31. Slovák (Southorn, Watling)

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 8. Vašaš (Paločko, Michalčin), 16. Žitný (Buc, Suja), 48. Paločko (Osburn), 60. Suja – 29. Chovan (Tybor, Bartánus)

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 3:4 sn (0:0, 1:1, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 23. Linet (Jokeľ, Deyl), 46. Rogoň (Chovan), 54. Jääskeläinen (Leskinen, Southorn) - 26. Suja (Chalupa, Glazkov), 57. Žitný (Osburn, Buc), 60. Zabusovs (Osburn)

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Košice 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly a asistencie: 16. Suja – 43. Olsson (Rogoň, Havrila), 44. Chovan

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 28. Lamper (Olsson, Paršin), 51. Jääskeläinen, 54. Bartánus (Leskinen, Pollock) - 8. Zabusovs (Valentini, Suja), 60. Osburn (Valentini, Bjalončík)

HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

Góly a asistencie: 23. Pollock (Havrila, Šedivý), 34. Linet (Tybor), 42. Jääskeläinen (Southorn, Pollock), 52. Parshin (Linet, Lamper), 55. Southorn (Chovan, Bartánus) - 27. Zabusovs (Suja, Buc)

 

HISTÓRIA

V histórii Tipos extraligy sme sa s Michalovcami stretli v playoff iba raz, v minulej sezóne 2021/2022, hneď vo štvrťfinále. Do série sme vstupovali ako horšie postavené mužstvo. Obidva zápasy v Michalovciach sme dokázali vyhrať a zvládli sme aj prvé stretnutie v Steel Aréne. Potom Zemplínčania dvomi víťazstvami dokázali znížiť stav série, no postup sme si už nenechali ujsť a v šiestom zápase sme doma rozhodli o svojom víťazstve.

Štvrťfinále 2021/2022: 1:4, 1:3, 2:1pp, 2:6, 4:1, 2:1pp

*domáce zápasy Košíc

 

ZAUJÍMAVOSTI:

V košickom aj michalovskom mužstve pôsobí množstvo hráčov, ktorí hrali za oba kluby.

Bývalí hráči Michaloviec v HC Košice: Jordon Southorn, Eduard Šedivý, Oliver Jokeľ, Marek Bartánus, Jakub Linet

Bývalí hráči Košíc v HK Dukla Ingema Michalovce: Stanislav Škorvánek, Andrej Košarišťan, Jakub Cibák, Miroslav Macejko, Christián Michalčin, Dávid Buc, Peter Galamboš, Vadim Pereskokov, Roman Žitný

Košice do toho!