Steel aréna potvrdila termín výroby ľadu

PRIDANÉ: 9.9.2020

Zástupcovia Steel arény informovali HC Košice o rozhodnutí svojej správnej rády vzťahujúcom sa k výrobe ľadu. Po nevyhnutých revíznych a kontrolných úkonoch bude proces výroby ľadu pre nadchádzajúcu sezónu spustený 1. 10. Prvé zápasy budú môcť byť odohrané v Steel aréne 5. 10. Detaily podmienok spolupráce budú predmetom diskusií v najbližších dňoch.

Stanislav Mucha, riaditeľ marketingu a PR: „Rozhodnutie správnej rady nás samozrejme potešilo a sme vďační, že hokej bude môcť pokračovať v Steel aréne. Začiatok sezóny skomplikoval žreb prvého kola nového ročníka Tipos Extraligy, ktorý nám prisúdil hokejistov Zvolena. Tí sa v novej sezóne budú o domáce prostredie deliť s Bystričanmi, a tak bude prípadná výmena prostredia v prvom kole so Zvolenom komplikovaná. V spolupráci so zástupcami Steel arény a HKM Zvolen sa pokúsime nájsť náhradné riešenie, o ktorom budeme fanúšikov a verejnosť včas informovať.“

Klub v spolupráci so Steel arénou bude v najbližších týždňoch taktiež analyzovať možnosti rozloženia sedadiel pre rôzne úrovne obmedzenia kapacity, ako aj s nimi spojené bezpečnostné opatrenia. Z finančného hľadiska je pre chod klubu nevyhnutné pre predaj vstupeniek využívať minimálne 50% kapacity arény.

Stanislav Mucha: „Ako súčasť APHK budeme apelovať na štátne autority. Bez divákov na štadióne alebo finančných kompenzácií slovenské ale i zahraničné kluby nemôžu dlhodobo fungovať. Všetci spoločne dúfame, že sa podarí nájsť riešenie, ktoré zachráni slovenský hokej pred totálnym úpadkom.“