Steel arénu čaká 400. domáci zápas Oceliarov

PRIDANÉ: 14.11.2017

Najbližší domáci zápas odohrajú Oceliari v nedeľu 19.11.2017 a bude jubilejný, s poradovým číslom 400.  Mnohí si ešte pamätáme, že ten prvý sme odohrali 3. marca 2006 v 53. kole základnej časti sezóny 2005/2006. So Zvolenom sme ho prehrali 3:4 a práve Zvolen je odvtedy najúspešnejším tímom, ktorému sa v Košiciach mimoriadne darí.

Doposiaľ sme v Steel aréne odohrali 308 zápasov základnej časti a 91 zápasov play-off. Najúspešnejšiu sezónu sme mali z pohľadu štatistík v sezóne 2008/2009, keď sme zaknihovali 25 víťazstiev a iba 3 prehry, paradoxne najhoršiu už o rok neskôr v sezóne 2009/2010 so 14 výhrami a až 9 prehrami, no v oboch sezónach sme boli nakoniec aj tak majstri!

Najhoršiu bilanciu teda máme so spomínaným Zvolenom, ktorý u nás vyhral až 15-krát (13-krát v základnej časti a 2-krát v play-off). Nasleduje náš najbližší súper Poprad, ktorý bol úspešný 11-krát (9+2). Celkovo však platí, že v Košiciach sa získavajú body veľmi ťažko. Svedčí o tom nielen celková bilancia 316 výhier a 83 prehier, ale aj vysoko aktívne skóre 1545:786.

Po reprezentačnej prestávke sa nám opäť roztočí kolotoč aktuálneho ročníka Tipsport ligy a po piatkovom stretnutí v Liptovskom Mikuláši privítame na domácom ľade Popradčanov.

V kádri Popradu sa od posledného vzájomného zápasu pod Tatrami udialo niekoľko zmien. Najnovšími posilami Podtatrancov sa stali útočníci Lukáš Hvila a Lukáš Vartovník. Prvý menovaný sa do Popradu vracia po polroku z prvoligových Michaloviec. Lukáš Vartovník, rodák z Gelnice, dostal šancu v drese s kamzíkom na hrudi už v ôsmich zápasoch, ale o jeho prestupe z farmárskej Spišskej Novej Vsi sa rozhodlo len na začiatku novembra.

Poprad odohral v októbri 10 zápasov a úspešný bol v presnej polovici z nich. Body bral spod Zobora po výhre nad Nitrou 4:3 po samostatných nájazdoch, doma dokázal poraziť majstrovskú Banskú Bystricu. Kamzíci taktiež podľahli Detve na jej ľade 3:7, čo znamenalo prvé tri body za víťazstvo pre nováčika Tipsport ligy. Naposledy sa Podtatranci stretli s Oceliarmi v rámci 12. kola a v tomto zápase sa zrodila tesná výhra našich hokejistov 1:0.

Pred reprezentačnou prestávkou bol na čele kanadského bodovania popradského tímu útočník Patrik Svitana, ktorý sa v priebehu minulej sezóny vrátil z Poľska a vo svojej kariére si vyskúšal aj pôsobenie v metropole východu. Šikovný pravák zatiaľ nastúpil na 21 ligových zápasov a v nich strelil 9 gólov a na rovnaký počet nahral. Druhým v poradí je ďalší útočník so skúsenosťami z Košíc - Samuel Mylnarovič. Ten má sa svojom konte o 4 body (zároveň aj góly) menej.  V bránke podáva spoľahlivé výkony dvojica zahraničných brankárov – Kanaďan Mathieu Corbeil a Rus Alexey Ivanov. Lepšie štatistiky zatiaľ svietia pri mene kanadského brankára, ktorý v 12 odchytaných zápasoch zaznamenal úspešnosť 92,22 %.

Forma Košičanov nebola pred reprezentačnou prestávkou práve najlepšia, keď z posledných piatich zápasov dokázali po 60 minútach vyhrať len 2 zápasy (vrátane zápasu s HK Orange 20). Oceliari sa chcú vrátiť na víťaznú vlnu, čoho dôkazom bolo aj posledné víťazstvo pred asociačnou prestávkou nad Detvou 3:1. Kapitán Ladislav Nagy po spomínanom zápase povedal: „Bol to psychicky a fyzicky náročný duel. Hrali sme teraz veľa zápasov a videli ste sami, že tých síl už nebolo veľa. Sme radi, že sme vyhrali, lebo Detva hrá nepríjemný hokej, a tak isto sme radi za tri body a sme druhí. „Škoda, niektoré zápasy sme si prehrali sami a postrácali sme dôležité body. Bohužiaľ, taký je hokej. Dúfam, že počas prestávky sa dajú všetci chalani do poriadku a konečne nastúpime v plnom zložení.“

Lídrom produktivity v našom mužstve boli pred prestávkou dvaja útočníci – Petr Kafka a Marek Hovorka. Obaja si v doterajšom priebehu sezóny pripísali na svoje konto 17 bodov. Petr Kafka ich získal za 10 gólov a 5 asistencií, Marek Hovorka strelil 5 gólov a na ďalších 12 nahral. Spomedzi obrancov vyčnieva Američan Blake Kessel, ktorý v 21 zápasoch strelil 4 góly a pripísal si aj 7 asistencií. Brankárska dvojica nášho mužstva patrí v Tipsport lige medzi najvyrovnanejšie. Vladislav Habal nastúpil na 10 zápasov s úspešnosťou 92,93 %, jeho starší kolega Joakim Lundström si v 11 zápasoch udržal úspešnosť 92,80 %. Obom brankárom sa podarilo v tejto sezóne vychytať jedno čisté konto.

Neváhajte a príďte si užiť pravé východoslovenské derby v nedeľu 19. novembra do Steel arény. Požeňme našich chlapcov spolu za víťazstvom! Úvodné buly medzi košickými Oceliarmi a popradskými Kamzíkmi padne o 17. hodine.