Stream: HC Košice - EC Red Bull Salzburg

PRIDANÉ: 15.8.2021

Aj druhý zápas z turnaja v Salzburgu budeme streamovať na stránke >>

V nedeľu 15. 8. nastúpime o 15.00 na zápas o 3. miesto proti domácemu EC Red Bull Salzburg.

Predstavenie súpera

Včerajší prvý prípravný zápas v sezóne 2021/2022 nám nevyšiel podľa našich predstáv. S nemeckým EHC Red Bull München sme prehrali v pomere 4:1, a tak nás dnes o 15:00 čaká súboj o tretie miesto. V ňom narazíme na ďalší celok, ktorý patrí pod záštitu najväčšieho výrobcu energetických nápojov na svete. Konkrétne sa jedná o klub z rakúskeho Salzburgu. Dlhoročný účastník nadnárodnej ICEHL a hokejovej Ligy majstrov v semifinále príliš nepotrápil Liberec, prehral vysoko 0:5, a tak budú jeho hráči chcieť urobiť všetko pre to, aby si dnes napravili chuť. Pochopiteľne, my sa im v tom pokúsime zabrániť, no poďme si predstaviť pár mien, ktoré si počas pobytu na ľade zaslúžia zvýšenú pozornosť.

Síce sa zverencom amerického trénera Matta McIlvana nepodarilo v sobotu odkliať bránku Petra Kváču, o ich ofenzívnej sile nemožno pochybovať. Za ich najväčšie útočné esá môžeme považovať Petra Schneidera, Thomasa RafflaTy-a Loneyho. Prvý menovaný sa po roku v českej extralige, kde hájil farby Brna, vracia domov. Vďaka svojím skúsenostiam a streleckému apetítu by mal byť veľkou zbraňou Salzburgu v priebehu celého ročníka. Ďalší je brat slávnejšieho Michaela, ktorý je pevnou súčasťou NHL. Thomas už má síce tridsaťpäť rokov, ale stále má čo ponúknuť. V posledných dvoch sezónach bol dokonca kapitánom „červených býkov“ a v nich zaznamenal slušných sedemdesiatosem kanadských  bodov v osemdesiatich ôsmich dueloch. Na záver nesmieme opomenúť dvadsaťdeväťročného amerického forvarda, ktorý prišiel z hlavného mesta Rakúska. Vo Viedni sa mu nesmierne darilo, keď v priebehu vlaňajšieho ročníka bodoval šeťdesiatštyrikrát v päťdesiatich štyroch stretnutiach. Samozrejme, toto nie sú jediní útočníci, na ktorých je potrebné si dávať pozor, avšak pri ich pobyte na ľade nám bude vždy hroziť nebezpečenstvo.

V krátkosti si ešte predstavme obranu a brankárov. Jednotkou bude už tretí rok po sebe rodák z Grand Forks Jean-Philippe Lamoureux. Ostrieľaný harcovník si zamiloval nadnárodnú ICEHL, pretože to bude pre neho už jedenásta sezóna v tejto a z toho ani v jednej nemal úspešnosť zákrokov menej ako deväťdesiatjeden percent. Pred ním mu budú vypomáhať prevažne domáci hráči na čele s Dominiquem HeinrichomAlexandrom Pallestrangom. Mnohonásobní rakúski reprezentanti vedia, ako dirigovať obranu, a preto nie je jednoduché sa cez nich presadiť.

My však veríme, že naši chlapci nájdu cestu do brány a na konci duelu sa tak budú radovať zo zisku tretieho miesta, ale aj prvého víťazstva v sezóne 2021/2022.