Štvorica Oceliarov reprezentovala klub na All Star zápase

PRIDANÉ: 21.1.2020

Veľká hokejová udalosť v podobe All Star zápase odohrala uplynulý víkend na Štadióne Pavla Demitru v Trenčíne. Výber najlepších hráčov doterajšieho priebehu Tipsport ligy sa v sobotňajšom drafte rozdelil do dvoch tímov, ktorým velili legendy slovenského hokeja - Marián Gáborík a Marián Hossa. Košický hokej na tomto podujatí reprezentovali štyria naši hráči A-mužstva. Draft rozhodol, že Michal Chovan a Jakub Sukeľ budú hájiť farby celku Team Gáborík a Marcel Haščák s Andrejom Košarišťanom nastúpia za Team Hossa.

Divácky veľmi atraktívna akcia, ktorá spestrila harmonogram ligových zápasov potešila aj našich chlapcov, ktorí možnosť zúčastniť sa tohto, svojím spôsobom špeciálneho víkendu, s radosťou prijali, a ako v konečnom dôsledku vyplýva z ich vlastných slov – oplatilo sa. „Skvelá akcia, verím, že ľudia sa zabavili, pretože my sme si to užili. Myslím si, že každý je spokojný za príležitosť prísť sem a veríme, že sa nám to ešte niekedy v živote podarí, je to super zážitok!“ podal svoju bezprostrednú reakciu gólman, Andrej Košarišťan. Práve „Košo“ bol spoločne s Marcelom Haščákom voľbou číslo jeden pre tím Mariána Hossu. Ten svoje prvé draftové voľby adresoval práve košickým hokejistom. „Úlohu jednotky draftu som síce nesplnil, keďže sme nevyhrali, ale s chlapcami sme nadšení z toho, že si to prítomní diváci užili,“ zhodnotil v krátkosti Marcel. Na opačnej strane barikády stál vo víťaznom tíme Michal Chovan, ktorý si poďla jeho slov celý víkend užil. „Bolo to super. Celá akcia bola veľmi dobre organizovaná a stretli sa tu skutočne kvalitní hráči. Trošku sme sa aj nadreli, ale bola to zábava. Myslím si, že takéto spestrenie ligovej sezóny prospeje hráčom, a aj divákom, ktorí môžu vidieť takýchto hokejistov pokope.“ Po jeho boku si pod taktovkou dvojice Gáborík – Pardavý zahral aj najnovší prírastok do kabíny Oceliarov Jakub Sukeľ. „Bolo to veľmi dobre zorganizované, užili sme si to a verím, že rovnako tak aj diváci. Pre mňa osobne to bol veľmi príjemný víkend, som rád, že som tu mohol byť,“ poznamenal mladý reprezentačný útočník, ktorý bol na AllStar víkend nominovaný ešte ako hráč Liptovského Mikuláša, avšak približne týždeň pred samotnou akciou si jeho služby vyhliadlo vedenie HC Košice.

Na udalosti boli prítomné aj veľké mená minulosti a jedným z nich bol Ladislav Nagy, donedávna ešte kapitán Oceliarov a miláčik košických tribún. Ten sa okrem troch premenených nájazdov blysol aj v ďalšej zo súťaží zručností, ktorou bol tzv. Hossa shot (strela z tribúny cez celé klzisko do protiľahlej bránky) a ukázal, že hokejové umenie mu z rúk po ukončení kariéry nevyprchalo. Z troch pokusov sa až dvakrát trafil do čierneho a raz to bola strela do žrde. Na účet bývalého spoluhráča aktuálne najproduktívnejší hráč extraligy zavtipkoval: „Laciho presné strely som nevidel, pretože som sa musel rýchlo presunúť na striedačku, ale prehovárať na návrat ho určite budem,“ pousmial sa „Haky“. Momentálne najlepší strelec ligy sa už od úvodu tohto špeciálneho stretnutia javil vo veľmi dobrom svetle, keď po pár sekundách z ostrého uhla otvoril bohatý gólový účet večera a svojej povesti neostal nič dlžný ani v nasledujúcich momentoch. „V Trenčíne hrám stále rád, pretože sú tu super diváci. Užil som si to a zabavil som sa.“

Zastúpenie Košičanov na tomto exhibičnom víkende patrilo k jednému z najpočetnejších, čo len dokazuje, že mužstvo okrem kolektívnej kvality disponuje aj tou individuálnou. Hlavným zámerom celého večera však bolo pobaviť priaznivcov slovenského ligového hokeja, čo sa organizátorom rozhodne podarilo a výraznú zásluhu na tom mal aj Andrej Košarišťan. Ten sa pri jednej zo súťaží zručností, kedy bolo úlohou hráčov vystreliť ponad tri odstavené autá do prázdnej brány na druhej strane klziska sám angažoval, keď sa pri pokusoch brankárov postavil pred automobily, aby zabránil prípadnému poškodeniu. „Ako prvý za mnou došiel Janko Lašák, vravel mi, že si neverí, nech idem chrániť tie drahé autá. Takže som išiel,“ prezradil Košo, „ostatní chalani sa už potom pridali, nech idem tiež, tak aspoň takto som sa do tejto hry zapojil.“ Na margo zlatého brankára z Göteborgu sa následne aj napriek akejsi víkendovej rivalite vyjadril vo veľmi dobrom svetle a Jána Lašáka trochu podpichol. „Janko síce asi pol dňa plakal, že sa bojí, že trafí auto, no ukázal kvalitu a dal dva góly z troch pokusov.“

Vzhľadom na fakt, že naši chlapci boli rovnomerne rozdelení do oboch tímov, si aspoň na kratší čas v rámci jedinečného duelu vyskúšali, aké je to zahrať si proti sebe. V hre bolo viac, než sa zdá, veď na porazených čakali podpichovačky a nekonečné doberanie sa. „K doberačkám určite príde, preto som rád, že som bol na víťaznej strane!“ pousmial sa Jakub Sukeľ. „Bola to hlavne zábava, možno k niečomu príde, no musel vyhrať len jeden, a bohužiaľ, sme to neboli my. Možno sme to stratili v druhej tretine, ale to je už história,“ uzavrel svoje rozprávanie Košarišťan. S pocitom víťaza odchádzal z ľadovej plochy aj „Chovy“, ktorý sa už teší na najbližší spoločný tréning Košičanov. „Dnes nešlo až tak o výsledok, ale o to, aby si to diváci užili. Teším sa, že sme vyhrali práve my, podpichovačky určite budú,“ dodal šťastný košický útočník.

HC KE Media Team (leh, bob)